4 Mart 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Son Dakika Tesis Yönetimi

2022 YILI, EN FAZLA PROJE SAYISINA ULAŞTIĞIMIZ YIL OLDU

Umur Management Kurucu Ortağı Yiğit Umur ile bir araya geldiğimiz Aralık sayımızda 2023 hedeflerinden bahsedip sektör değerlendirmesinde bulunan Umur, 2023 hedefleri hakkında da; “Amacımız; proje sayımızı artırırken bu büyümeyi sentezleyip her adımı planlı atarak, hizmet verdiğimiz projelerde hizmet memnuniyet seviyemizi ve proje sayımızı doğru orantılı olacak şekilde yukarıya taşımak.” dedi.

Umur Management’ tan ve müşterilerinize sunduğunuz hizmetlerden bahseder misiniz, hangi sektörler hizmetlerinizden faydalanıyor?

2017 yılında abim Can Umur tarafından kurulan Umur Bina ve Tesis Yönetim Hizmetleri, kuruluşundan bu yana sektöründe başarıyla ilerlemekte. Kadıköy Bağdat Caddesi ve civarında kentsel dönüşümden faydalanan tek bloklu veya iki bloklu toplu yaşam alanlarında hizmet sağlayarak sektöre girdik. Bugüne geldiğimizde toplu konut, iş merkezi ve plazalarda da profesyonel olarak hizmet vermekteyiz.

Tesis yönetim sektöründe müşterilerimiz arasında, konutlarda kat malikleri veya kiracılar yer alırken; iş merkezi ve plazalarda ise yer sahipleri ve şirket çalışanları bulunmakta. Bizim hizmetlerimiz tam olarak müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak ve onların gündelik hayatlarındaki ihtiyaçlarını gidermek üzerine kurulu. Her firma gibi hepsinin gelir-giderleri ve personelleri mevcut. Hepsinin koordinasyonu merkez ofisimiz tarafından, finans-muhasebe ve idari işler de proje yöneticilerimiz tarafından yönetiliyor ve sahada da düzenli denetlemeler ile proje personelinin idaresi, görevlerinin takibi ve projenin en konforlu şekilde yaşaması sağlanıyor.

2022 yılını genel olarak değerlendirdiğinizde Umur Management olarak hangi çalışmaları yürüttünüz, 2023 yılına dair yeni hedef ve yatırımlarınız hangi çerçevede gelişecek?

2022 yılı ülke olarak hepimiz için zor geçti tabii ki. Fakat belirtmem gerekiyor ki, Umur Management olarak birden fazla proje yönetiyoruz. 2022 yılında tüm projelerimizde yaptığımız işletme planları ve bütçelerinde tasarruflara giderek ülkemizin içerisinde olduğu enflasyonist ortamı dengelemeye çalıştık. 2022 yılı içerisinde de bugüne kadar ulaştığımız en fazla proje sayısına ulaştık. 2022 yılı içinde görüştüğümüz ve Ocak 2023 tarihinde hizmet vermeye başlayacağımız projeler mevcut. Bu durum firma olarak bizi mutlu ediyor. Bugünden planlamaya çalıştığımız tek bir hedefimiz var; proje sayımızı artırırken bu büyümeyi sentezleyip her adımı planlı atarak, hizmet verdiğimiz projelerde hizmet memnuniyet seviyemizi ve proje sayımızı doğru orantılı olacak şekilde yukarıya taşımak. Hedeflerimizin arasında 2023 yılı içerisinde ve gelecek senelerde de Umur Management olarak, firmamızın kuruluş amacı olan hizmet sektöründe öncü firma olmak geliyor.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Okuldan mezun olduktan sonra uzun yıllar yurt dışında çalıştım. Aslında çok farklı bir sektördeydik fakat iş gereği yurt dışı ziyaretleri gerçekleştiriyorduk. Hem iş hem de tatil gezilerimizde kaldığım otellerde, toplu konutlarda ve plazalarda dikkatimi çeken şeyin hizmet alanlarına dikkat ettikleri oldu. Gözlemlediğim kadarıyla son yıllarda bizim sektörümüze ilgi artıyor. Umarım sektörümüz daha fazla gelişir ve bugüne kadarkinden fazla iş gücüne sahip olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir