29 Kasım 2023
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Enerji

Arçelik, güneş enerjisi alanında a’dan z’ye ürün ve hizmet sunuyor

“Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın’’ vizyonuyla tüm iş süreçlerinin kalbine sürdürülebilirliği koyarak bu alanda örnek projeler ve çalışmalar hayata geçiren Arçelik, güneş enerjisi alanında sürdürülebilir ürün ve çözümleriyle Türkiye’nin yenilenebilir enerji alanındaki dönüşümüne katkı sağlıyor.

Arçelik, güneş enerjisi alanındaki yatırımlarıyla, iklim krizi konusundaki farkındalığı artırmak üzere başlattığı İklim Dostu Hareket’e büyük bir ivme kazandırdı. İklim Dostu Hareket ile müşterilerine günlük hayatlarında yapacakları değişikliklerle karbon ayak izini azaltmak konusunda ilham vermeyi amaçlayan Arçelik, güneş paneli kurulumunda sunduğu uçan uca hizmet ve çözümler ile elektrikli araç şarj cihazları, inverter ve batarya ve all in one enerji depolama sistemleri gibi ürünleri de kapsayan kapsamlı bir portföyü ile bu hedefe ulaşmayı kolaylaştırıyor.

Bu yıl İstanbul Beylikdüzü’nde yerli güneş paneli üretimine başlayan Arçelik, öncelikle Türkiye pazarının ihtiyacını karşılamayı hedefliyor. Yakın bir gelecekte ihracata da başlayacaklarını söyleyen Arçelik Dönüşüm ve Alternatif Kanallar Satış Kıdemli Direktörü >> www.hizmetix.com.tr 68 Erhan Akdoğan Erhan Akdoğan, “Arçelik olarak Türkiye’nin her yerine yayılan güçlü bir bayi ve servis teşkilatımızla güneş enerjisi alanında da, ülkemizin her yerinde aynı yüksek kalitede ürün ve hizmetleri ulaştırıyoruz. Güneş panelinin yanı sıra, keşif hizmetlerinden başlayarak kurulumu konusunda müşterilerimize tam bir çözüm sunuyoruz. Müşterilerimize Arçelik güvencesiyle, ısı pompasından invertere, elektrikli araç şarj cihazlarından katlanır güneş panellerine, enerji depolama sistemlerinden taşınabilir bataryaya çok geniş kapsamlı bir ürün yelpazesiyle hizmet veriyoruz.” dedi.

Arçelik’in farklı güç ve boyutlarda güneş paneli üretimi yapılan tesisi 150’den fazla kişiye istihdam sağlıyor. Sektörde manuel olarak yapılan birçok işlem, Arçelik tesisinde otomatik hale getirilerek endüstri 4.0 teknolojilerine uyum sağlayabilen bir hat kuruldu. 550 Watt’lık güneş panelleri 12 yıl ürün, 25 yıl minimum %83 performans garantisine sahip.

Güneş enerjisi alanındaki ürün ve hizmetleri ile Türkiye’nin yenilenebilir enerji alanındaki dönüşümüne önemli bir katkı sağlamayı hedefleyen Arçelik, sürdürülebilirlik hedefleri kapsamında yenilenebilir enerji alanında kurulu kapasitesini 2030 yılına kadar 50 MW’ye ulaştırmayı hedefliyor. Arçelik’in Türkiye’de Ankara, Eskişehir, Tekirdağ, Bolu ve Manisa işletmelerinde; ayrıca Tayland, Güney Afrika, Romanya ve Pakistan’daki üretim tesislerinde güneş santralleri bulunuyor. Arçelik işletmelerinde kurulu bu güneş enerjisi santralleri ile yıllık 21 milyon KWH’lik elektrik üretimi gerçekleştirirken ve 9922 ton CO2 sera gazı emisyonunu önleyecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir