13 Temmuz 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Gayrimenkul

ATA GYO,  12 aylık dönemde 32.5 milyon TL kar açıkladı

2023 yılında gayrimenkul satışı ve hasılatı ile 71 milyon gelir elde ederken, ATA GYO’nun, bilanço büyüklüğü 432 milyon TL’ye ulaştı

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ATA GYO, 2023 yılında gösterdiği performansla gelirini 71.1 milyon TL’ye yükseltti. FAVÖK 37.5 milyon TL, net kar ise 32.4 milyon TL olarak kaydedildi. ATA Corner iş modeli ve cadde mağazaları sayesinde yüksek getirili bir portföy oluşturma çabalarını sürdüren şirketin toplam portföy değeri 2023 yılında 386 milyon TL’ye ulaştı. Sağlam finansal yapısıyla dikkat çeken şirket, öz sermayesini de 422 milyon TL’ye çıkardı. Tekirdağ ATACorner, Kayseri/Talas ve ATA Corner Lüleburgaz projeleri ile portföy değerini önemli ölçüde artarken, 2023’ün dördüncü çeyreğinde, Çanakkale Projesi’nden elde edilen KDV dahil 65.772 milyon TL’lik gelirle borç yükümlülükleri azaltıldı ve şirketin hasılatı olumlu yönde etkilendi.   Tekirdağ ATACorner, Kayseri/Talas ve ATA Corner Lüleburgaz projeleri sayesinde portföy değerini büyük oranda artıran şirket, 2023’ün dördüncü çeyreğinde Çanakkale Projesi’nden sağladığı KDV dahil 65.772 milyon TL’lik gelirle borçlarını azalttı ve hasılatını olumlu yönde etkiledi.

2023 yılı şirketin performansını değerlendiren ATA GYO Genel Müdürü Bedri Kurdoğlu şunları söyledi: “ATA GYO olarak, yüksek enflasyon ortamı ve yaşanan ekonomik güçlüklere rağmen şirketimize, iş ortaklarımıza ve yatırımcılarımıza değer yaratmak için çalışmalarımızı özenle sürdürdük. Çanakkale Projesi’nden elde ettiğimiz satış gelirden dolayı son derece memnunuz.  Satıştan elde ettiğimiz gelirlerle borç yükümlülüklerimizin önemli bir kısmını yerine getirdik, nakit varlıklarımızın seviyesini artırdık.  Ata GYO’nun öncü projelerinden Tekirdağ AtaCorner, Ocak 2024 tarihinde iskan sürecini tamamlayarak açılışa hazır hale geldi. Yapılan anlaşmalar sonucunda Tab Gıda ile iş birliği içinde Burger King, Popeyes ve ayrıca Kahve Dünyası, MRDIY gibi güçlü markalar lokasyonumuzda faaliyetlerine başladılar. ATA GYO olarak hizmet verdiğimiz işletmelerin her zaman en yüksek başarıyı elde etmeleri için çalışırken; kalite, güven ve uygun fiyat sağlanması yönündeki hedeflerimiz doğrultusunda, en ekonomik çözümleri sunmaya devam ediyoruz.’’ Tekirdağ AtaCorner projesinin aktif hale gelmesiyle birlikte 2024 yılında yeni kira gelirleri elde etmeye başladıklarını vurgulayan Kurdoğlu, ‘’Şirketimiz, finansal hedefleri doğrultusunda gelirlerini artırmaya ve gayrimenkullerimizin değer artışıyla özkaynaklarını güçlendirmeye devam edecek.’’ dediTop of Form.