Ana içeriğe atla

arf

“360 derece hizmet veriyoruz”

13.02.2018 - 12:07

Sürekli gelişen iş kollarından biri de organizasyon sektörü. Sektörün önde gelen firmalarından YZC Organizasyon Kurucusu Sinan Yazıcılar, etkinliklerde 360 derece hizmet verdiklerini ve 2018’e yoğun bir tempoyla girdiklerini belirtiyor. 

YZC Organizasyon fikri nasıl doğdu?
Kurumsal etkinlikler ve operasyonel işlerde gördüğümüz bazı sorunları ortadan kaldırmak için yola çıktık. Üstlendiğimiz organizasyonlarda 360 derece hizmet veriyoruz. Sektörde kiralama hizmeti veren firmalardan bizi ayıran en önemli özelliğimiz bu. Ülkemizde önde gelen kuruluşlarla çalışıyoruz. Referanslarımız arasında seçkin vakıf üniversiteleri, fuar organizasyonları, araştırma şirketleri, ulusal ve uluslararası firmalar bulunuyor. En son ocak ayında Antalya’da Ipsos bayi toplantısını genç ve dinamik kadromuzla hayata geçirdik. 

Sektördeki rakiplerinizden sizi ayıran özellikleriniz neler?
İhtiyaçları analiz ediyor, doğru parçaları iş ortaklarımızla buluşturuyoruz. Ses, sahne ekipmanları, görüntü-ışık sistemleri ve catering-ikram ihtiyaçlarında sayılı şirketler arasında yer alıyoruz. Önemli özelliklerimizden bir diğeriyse depolama alanlarımız. İş ortaklarımız için hazırladığımız ekipmanları yine kendi depolarımızda stokluyoruz. Bir sonraki tarihe kadar gerekli tadilat ve bakımlarını gerçekleştirerek yeniden servis ediyoruz. 

Sizi diğer firmalardan ayıran özelliklerinizi belirtirken depolama alanlarından bahsettiniz. Şu an kaç deponuz var? 
Merkez ofisimiz İstanbul Seyrantepe’de; ancak hızlı ilerlemek adına İstanbul ve ülke genelinde 9 depomuz bulunuyor. Hizmetlerimizde aksama olmaması ve yüzde 100 müşteri memnuniyeti sağlamak için lojistik filomuzu da hayata geçirdik. Ayrıca, kazancımızla yine işimize dair yeni yatırımlar yapıyoruz. Amacımız sektörümüzde emsal oluşturmak ve firmalarımıza daha sorunsuz hizmetler vermek.

Çalışmalarınız potansiyel müşterileriniz tarafından fark ediliyor mu?
Tabii ki fark ediliyor. Organizasyonunuzun hizmet boyutu ne olursa olsun, tüm altyapıyı üstlenerek kusursuz bir hizmet sağlıyoruz ve doğal olarak organizasyonlarda tercih edilen bir firma haline geliyoruz. İşlerimizi takip edip bizimle çalışmak isteyen yeni müşterilerimiz gün geçtikçe çoğalıyor. Bu da bizi mutlu ediyor.  

Şirketiniz için 2018 yılı nasıl görünüyor?
2018 yılına yoğun bir tempoyla merhaba dedik. Yıl genelinde şu an planlanmış, bazıları eş zamanlı, 140 organizasyon takvimimiz bulunuyor. İşlerin planlama kadar üretim süreci de disiplin istiyor. Bu süreci yönetmek oldukça zahmetli olsa da işimizi iyi yapıyor olmaktan oldukça mutluyuz.

arf

Yukarı