Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Aldığımız tedbirler AVM’mize güveni artırıyor

07.03.2017 - 17:37

Göksu AVM İşletme Müdürü İzzettin Özden, “Aldığımız güvenlik tedbirlerini misafirlerimiz farkediyor ve AVM’mize güvenleri artıyor” dedi.

Göksu AVM İşletme Müdürü İzzettin Özden, AVM’lerinde aldıkları güvenlik tedbirlerinin müşterileri tarafından gayet olumlu karşılandığını söyleyerek, “Ülkece yaşamış olduğumuz terör belasından sonra insanlar kalabalık yerlere gitmekten çekinir hale geldikleri için kendilerini daha güvende hissedecekleri ortamları tercih etmeye başladılar. Aldığımız güvenlik tedbirlerini misafirlerimiz farkediyor ve AVM’mize güvenleri artıyor. Genel anlamda misafirlerimiz, doğal olarak daha sıkı güvenlik tedbirleri istiyor. Örneğin canlı güvenlik personelinin daha fazla olmasını, araç armalarının daha sıkı kontrol edilmesini talep ediyorlar. Bunun yanında bu sıkı güvenlik tedbirlerinden rahatsızlık duyan bir takım misafirlerimiz de var” dedi.

“YETERLİ SAYIDA CANLI GÜVENLİK HİZMETİMİZ MEVCUT”
Göksu AVM’de alınan güvenlik tedbirlerinden bahseden Özden, “AVM’mizde standart güvenlik tedbirleri olarak yeterli sayıda canlı güvenlik hizmetimiz mevcut olup, gelen misafirlerimizin AVM’mizin 3 giriş kapısında konuşlandırmış olduğumuz metal kapı detektörlerinden girişini sağlıyoruz, çanta aramalarını metal el detektörleriyle kontrol ediyoruz. Kapalı otopark girişinde ise sürekli bulunan güvenlik personeli tarafından gelen araçların alt araması ve bagaj kontrolü yapıldıktan sonra girişini sağlıyoruz. AVM’mizde CCTV sistemi mevcut olup sürekli AVM içindeki hareketler kontrol altında tutuluyor. Kapı girişlerine X Ray cihazlarını, otopark giriş çıkışlarına plaka tanıma sistemi koymak ve CCTV kamera sayılarını artırmak için gerekli çalışmaları başlattık” diye konuştu.
Özden, sözlerine şöyle devam etti: “Elektronik güvenlik sistemlerinde ön planda olan trendler, X Ray cihazları, plaka tanıma sistemleridir. Bu sistemler terör olayların artmasından dolayı kapalı ortamlara giriş çıkışları kontrol altına almak, caydırıcılık sağlamak için alınan tedbirlere ve yasal zorunluluklara bağlı olarak şekilleniyor.”

GALATA

Yukarı