Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

AVM VE PERAKENDE AYRILMAZ İKİ PARÇA...

17.11.2016 - 11:48

Forum Gaziantep AVM Müdürü Böke Başaran, “Son yıllarda artan satın alma gücü tüketicilerin AVM'lerde daha fazla vakit geçirmesine yol açıyor. Dünyaca ünlü markalar da bu trendi göz önünde bulundurarak özellikle Anadolu'daki AVM'lerde gönül rahatlığıyla mağaza açabiliyor. Bu ilgi devam ettiği sürece AVM ve perakende sektörünün birlikte büyümeye devam edeceğini düşünüyoruz” dedi.

Forum Gaziantep AVM Müdürü Böke Başaran, AVM ile perakende sektörlerinin birbirinden ayrılmaz iki parça olduğunu belirterek, “Günün her saati belirli yoğunluklarda ziyaretçileri ağırlayan alışveriş merkezleri, perakendeciler için önemli bir trafik yoğunluğu sağlıyor. Bunun yanı sıra AVM yönetimlerinin perakendecilerle ortaklaşa düzenlediği kampanyaların geri dönüşü de markalar için olumlu oluyor ve AVM'lerin cirolarına katkı sağlıyor. Son yıllarda artan satın alma gücü tüketicilerin AVM'lerde daha fazla vakit geçirmesine yol açıyor. Dünyaca ünlü markalar da bu trendi göz önünde bulundurarak özellikle Anadolu'daki AVM'lerde gönül rahatlığıyla mağaza açabiliyor. Bu ilgi devam ettiği sürece AVM ve perakende sektörünün birlikte büyümeye devam edeceğini düşünüyoruz” dedi. 

“AVM SEKTÖRÜ İSTİKRARLI BİR ŞEKİLDE BÜYÜYOR”
AVM sektörünün yabancı sermaye, ciro, ziyaretçi ve istihdam oranlarına bakıldığında istikrarlı bir şekilde büyümekte olduğunun görüldüğüne değinen Başaran, “Bu büyüme trendine rağmen ülkemizin geçtiği bu dönemde sektör olarak temkinli iyimserliğimizi koruyoruz. Bu konudaki en büyük etken alışveriş merkezlerine gelen kişi sayısı. AVM'lerin hayatımızda sosyal bir rolü olduğunu düşünüyoruz. Bugün herhangi bir AVM'ye sadece alışveriş için gidilmiyor. AVM'leri bir yaşam merkezi olarak gören ciddi bir kitle var. Artık AVM dediğimizde sadece mağazaların olduğu bir yapıdan bahsedemeyiz. Ziyaretçiler, içinde zaman geçirmekten keyif aldığı AVM'ler görmek istiyor. Sektör olarak bu tarzda AVM'leri hizmete sunduğumuz sürece büyümeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Forum Gaziantep olarak çatısı altında faaliyet gösterdikleri Multi Turkey'nin de belirlediği stratejiler doğrultusunda doğru marka karmasını oluşturmanın kendileri için çok önemli olduğunun altını çizen Başaran, şöyle devam etti: “Doğru marka karmasını oluştururken de sektörün beklentilerini ve ziyaretçilerin taleplerini göz önüne alıyoruz. Avrupa ve Türkiye'nin önde gelen gayrimenkul yatırım, yönetim ve geliştirme şirketi Multi Corporation, sektöre katma değer yaratmayı önceliklendiriyor. Biz de bu doğrultuda Forum Gaziantep olarak mevcut yatırımlarımızı verimli yönetmeye ve yatırımlarımızın değerini artırmaya çok önem veriyoruz. Verimli enerji kullanımı, metrekare satış verimliliği, sabit gider yatırımı verimliliği gibi konularda da üzerimize düşenleri yaparak rekabette hep bir adım önde yer alıyoruz.” 
 

yurtiçi

Yukarı