Ana içeriğe atla

F

CAPACITY’DEN DÜNYA OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ

11.04.2018 - 18:10

İstanbul Bakırköy’de bulunan Capacity Alışveriş ve Yaşam Merkezi, otizmli bireylerin aldıkları eğitimle kendilerini ifade edebildikleri sosyal bir etkinliğe imza attı. DOSTEV (Down Sendrom ve Zihinsel Engelliler Eğitim ve Koruma) Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte, bu özel günün bir kutlama değil, bir farkındalık yaratma günü olduğunun altı çizildi. Alışveriş merkezinin tüm ziyaretçileri tarafından ilgiyle izlenen sosyal sorumluluk projesinde otizm anlatıldı. 
Etkinlik Bremen Mızıkacıları Perküsyon Grubu’nun performansıyla başladı. Birbirinden yetenekli down sendromlu ve otizmli bireylerin yer aldığı grup önce ritim müzikleri çaldı. Ardından tüm neşeleriyle müzik eşliğinde dans gösterisi sunarak herkesin beğenisini kazandı. 
Bir diğer etkinlik ise çok özel üç otizmli bireyin muhteşem performanslarıyla gerçekleşti. Piyano resitaliyle piyanist Koral Erdeniz, gitar resitali sunarak şarkı söyleyen Rabia Aytek ve halk türküleri seslendiren Zeynel Güngör’ün performansları seyirciler tarafından coşkuyla alkışlandı. Etkinlik, Koral Erdeniz ve Rabia Aytek’in muhteşem düetiyle son buldu.

arf

Yukarı