Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Doğu Karadeniz’in en çok tercih edilen AVM’si; Forum Trabzon

13.06.2017 - 10:32

Forum Trabzon AVM Müdürü Uğur Arısoy ve AVM Pazarlama Yöneticisi Esma Sezeroğlu, “Forum Trabzon AVM, Doğu Karadeniz’de en büyük ve en çok tercih edilen alışveriş merkezi. Ziyaretçi giriş sayımız her zaman yüksek, ortalama kişi başı harcama tutarlarımız ise Türkiye ortalamasının çok üzerinde” diyor.

Karadeniz Müzikleri festivali coşkusu
Yakın tarihte bir festival düzenlediniz. Karadeniz Müzikleri Festivali. İlgi hangi düzeyde gerçekleşti?

Forum Trabzon Karadeniz Müzikleri Festivali onlarca projemizin en yeni tarihli ve en keyiflilerinden. Aslında en başta sadece “Asi Karadeniz’in şair ceketli çocuğu merhum Kazım Koyuncu’yu Anma Günü” şeklinde bir fikrimiz vardı. Fakat bu fikir zaman içinde büyüdü ve bir festivale evrildi. Bir dünya markası olan Karadeniz müzikleri ve danslarını tanıtan ve yaşatan bir şölen. Sonra dedik ki “bu kıymetli miras neden daha fazla gönüle misafir olmasın?!” ‘En iyi yorum’ dalında ödüllü bir ses yarışması da dahil ettik. İlk 3’e verilecek ödül haricinde, bir de Kazım Koyuncu’yu Anma Özel Ödülü planladık. Karadeniz Teknik Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, TRT Trabzon Müdürlüğü, Trabzon Filarmoni Orkestrası ve birbirinden değerli müzisyen ve sanatçılar işbirliği ile düzenlediğimiz etkinliğin ilk senesi olmasına rağmen; 500’ün üzerinde kayıt aldık. Jüri üyelerimiz her biri birbirinden iyi performansları seçerken gerçekten zorlandılar. Fakat sayıyı 10’a kadar indirgediler ve 21 Mayıs Pazar günü ilk 10’a giren yarışmacılara canlı olarak kulak verdik. Kemençe ve tulumun yarattığı büyü ile Karadeniz’in eşsiz ve renkli dans gösterilerinin sahne alması ardından, ödül törenine geçtik. Duygu ve heyecan dolu dakikalar akabinde Karadeniz müziğinin sevilen temsilcisi Resul Dindar sahne aldı ve yarışma 1’ncisiyle düet yaptı. Gerçek bir müzik ziyafeti idi. 3 binden fazla ziyaretçimizin katıldığı, adeta kimsenin gün boyunca yerinde duramadığı, müziğe ve dansa doyduğumuz çok keyifli bir organizasyon oldu. 

Forum Trabzon’un ziyaretçi sayısı, profili, mimari yapısı, lokasyonu ve marka karmasına baktığımızda karşımıza nasıl bir tablo çıkıyor? Forum Trabzon, hangi özelliklerle ön planda yer alıyor? 
Forum Trabzon’un Doğu Karadeniz’deki en büyük ve en çok tercih edilen alışveriş merkezi olduğunu söyleyerek başlayabiliriz. Bireysel imkanlar ve toplu taşıma seçenekleriyle çok kolay ulaşılabilir bir lokasyonda yerleşiğiz. Yüzlerce metre uzunluğundaki terasımız deniz manzaralı, çatı ve iç koridorlar Karadeniz’den esinlenmiş olarak dalga biçimli bir mimariye sahip. Ahşap, cam ve doğal taş ağırlıklı konsept uygulaması, dış ve iç alanlardaki zengin ve gerçek peyzaj sunumları ve gün boyu gün ışığı alan dolaşım alanları ile size kendinizi iyi hissettirir. Toplamda 180’e yaklaşan seçkin markası ile de ziyaretçilerinin bölgedeki ilk tercihi. 
Trabzon haricinde Artvin, Rize, Giresun, Ordu, Samsun, Erzincan, Erzurum, Bayburt ve Gümüşhane’den yıl boyu yerel ziyaretçilerimizi ağırlıyoruz. Mart sonu itibariyle İran ve Azerbeycan’dan, Nisan-Ekim ayları arasında da Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri gibi Körfez ülkelerinden yabancı ziyaretçilerimizi ağırlıyoruz. 

Forum Trabzon olarak misafirlerinize ne gibi ayrıcalıklar sunuyorsunuz? Bölge halkının alışveriş ve sosyal yaşantısında ne gibi değişimlere neden oldunuz?
Başarılı lokasyonumuz, keyifli iç ve dış mimarimiz ve güçlü marka karmamız Forum Trabzon’un sunduğu ayrıcalıklar listesinde başı çekiyor. Güvenli, temiz ve ferah bir ambiyansta, keyifli bir alışveriş deneyimi yaşatıyoruz. Yerli ve yabancı müşterilerimiz, uluslararası ve ulusal markalarımızın kaliteli hizmet yaklaşımı ile güvenilir bir alışveriş ortamında hizmet alabiliyor. 
Bölgede düzenlenen konser, imza günü, prömier, defile gibi ünlülerle buluşma organizasyonları, sosyal iletişim projeleri ve spor-sanat-kültür içerikli tüm aksiyonların ilklerine fikir ve ev sahipliği yapmaya çalışmak temelli bir yaklaşımımız var. Bizden önce atılmış bir adım var ise sponsorluk ya da hizmet paydaşlıkları ile de olsa bu organizasyonların içinde yer alıp bölge sakinlerine hizmet etmeye ve her platformda hayatlarının bir parçası olmaya devam ediyoruz.

Forum Trabzon olarak düzenlediğiniz etkinlik ve kampanyalarda hangi kriterleri dikkate alıyorsunuz?  
Gerçek talebin ne olduğunu anlamak, bizce atılacak ilk ve en doğru adım. Ziyaretçilerimizi ve hemen akabinde müşterilerimizle sürekli yakın temasta olan markalarımızı dinliyoruz. 
Hiçbir aktivitemizi yapmış olmak için yapmıyoruz, hepsini gerçekten ‘kazan-kazan’ felsefesine hizmet etmesi için kurguluyoruz. Örneğin ziyaretçilerimizle sık aralıklarla anketler yapıp onlara layık hizmet edebiliyor muyuz; izliyoruz, gizli müşteri uygulamalarıyla markalarımızı ve kendimizi denetletiyoruz, her yaştan ve meslekten ziyaretçilerimizle özel odak-grubu buluşmaları organize ediyor ve bizden ne beklediklerini en net şekilde anlamaya çabalıyoruz. Benzer çalışmaları markalarımızın yöneticileri ile de yapıyoruz.

GALATA

Yukarı