Ana içeriğe atla

aaa

EFE GLASS’TAN ‘CAMIN BİN HALİ’ ETKİNLİĞİ

15.08.2018 - 16:44

ÇEYREK ASRI GERİDE BIRAKAN EFE GLASS, GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE ULUSLARARASI SERAMİK, CAM VE KÂĞIT SANATÇISI REMZİ KÖKLÜ ÖNDERLİĞİNDE ‘CAMIN BİN HALİ’ ADLI UYGULAMALI BİR DENEY GERÇEKLEŞTİRDİ. ETKİNLİKTE CAM SANATÇILARININ SUNUMLARI İLGİYLE TAKİP EDİLDİ.  

Cam ustalarının sanatçı ruhunu sunarak ortaya koyduğu eserleri dünyanın dört bir yanına pazarlayan Efe Glass, çeşitli etkinliklerle de adından sıkça söz ettiriyor. Çeyrek asrı geride bırakan ve ülkemizin ön önemli cam üreticilerinden biri olan Efe Glass, geçtiğimiz günlerde ‘Camın Bin Hali’ adlı uygulamalı bir deney gerçekleştirdi. Uluslararası seramik, cam ve kâğıt sanatçısı Remzi Köklü önderliğinde ve cam sanatçılarının sunumuyla büyük sütun, rölyef, mimari cam blokların yanı sıra incik, boncuk, üfleme, dökme, savurma, mine, emaye, yontma cam bloklar ve cam sanatına yön veren uygulamalar sanatseverler tarafından ilgiyle takip edildi.  
Sektörde 25 yılı geride bırakan Efe Glass, İstanbul Gaziosmanpaş’da faaliyet gösteriyor. Cam üretiminde birçok tekniği bünyesinde barındıran Efe Glass, özellikle opal cam üretimiyle kalite ivmesini en üst noktaya taşıyor. Aydınlatma grubunda tekli cam, masa lambası, armatür, avize camları ile geniş ürün yelpazesi sunuyor. Zücaciye grubunda ise banyo cam aksesuarları, masa üstü, modaya ve günlük trendlere uygun ürünlerle müşterilerinin karşısına çıkıyor.

SANATSAL ETKİNLİKLERİN ADRESİ EFE GLASS
Efe Glass, üretimin yanı sıra sektörle ilgili etkinliklere de imza atıyor. Gaziosmanpaşa’daki cam tesislerinde düzenlenen ‘Camın Bin Hali’ temalı deneysel etkinlik, bunlardan biri. Uluslararası seramik, cam ve kâğıt sanatçısı Remzi Köklü yönetmenliğinde gerçekleşen programda İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yard. Doç. Dr. Süreyya Oskay, İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi Vedat Yanarsönmez, Öğretim Görevlisi Ahmet Ertuğrul Kanat ve resim, heykel, moda tasarımcısı Nihal Cihaner, çalışmalarıyla sanatseverlere eşsiz eserler sundu.
Efe Cam Genel Müdürü Hami Eyilik, etkinlik sonunda yaptığı konuşmada, katılımcılara ve programda emeği geçen sanatçılara cam sanatına kattıkları değer için teşekkürlerini iletti. Eyilik, Efe Cam Tesisleri’nin bundan sonra da bu tarz sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapacağını aktardı.

EFE GLASS, ULUSLARARASI CAM KONGRESİ’NİN ANA SPONSORU
Efe Glass, 3-7 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek 21. Uluslararası Cam Kongresi’nin de ana sponsoru. Kongre, 33 ülkede 300 üyesi bulunan Uluslararası Cam Tarihi Derneği (AIHV) tarafından 3 yılda bir düzenleniyor. Bu yıl İstanbul Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı organizasyonda tarihçiler, sanatçılar, koleksiyoncular, müze küratörleri, bilim adamları ve araştırmacıların katılımıyla cam sanatına dair birçok araştırma makaleleri ele alınacak. Aynı zamanda Efe Glass üretim tesislerinde cam sanatına dair birçok uygulamalı deney yapılacak. 

arf

Yukarı