Ana içeriğe atla


BANNER

‘EFSANE CUMA' PİYASAYI CANLANDIRACAK

21.11.2018 - 10:18

Organize perakende sektörünün hazır giyimden mobilyaya, beyaz eşyadan kuyuma kadar hemen her kategoride çok cazip sürprizler hazırladığını bildiren Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel,  “Ürünlerde yüzde 25 ila 80 arasında indirimler yapılacak. Fırsatlar cuma günü ile sınırlı olmayacak. Markalarımız ‘Efsane Cuma’yı indirim haftasına dönüştürecek.” dedi. 

 

Markalar, tüketiciye birbirinden cazip alışveriş fırsatlarının sunulacağı ‘Efsane İndirim’ için hazırlıklarını tamamladı. Sadece 23 Kasım Cuma günü ile sınırlandırılmayan ve bir haftaya yayılacak ‘Efsane İndirim’ günlerinde tüketici ihtiyaç duyduğu ürüne yüzde 25 ila 80 arasında değişen oranlarda indirimli fiyattan sahip olabilecek.

 

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, dünyada ‘Black Friday’ adı verilen ve her yıl tüketicilerin merakla beklediği etkinlik için ‘Efsane İndirim’ demeyi daha uygun bulduklarını söyledi. Öncel, ABD’de başlayan indirimli alışveriş etkinliğinin Avrupa’nın ardından Türkiye’de de her geçen yıl çok daha fazla sahiplenildiğinin altını çizdi.

 

BMD Başkanı Sinan Öncel

BMD Başkanı Sinan Öncel

 

PİYASADA ÇOK CİDDİ BİR HAREKETLİLİK BEKLİYORUM

 

“Efsane İndirim, markalarımıza ellerindeki stokları eritme, tüketiciye de ihtiyaç duyduğu ürünü çok cazip fiyata alma fırsatı yaratıyor.” diyen Sinan Öncel, ‘Efsane İndirim’ günlerinin enflasyonunun düşürülmesine de katkısı olacağını söyledi: “Her geçen yıl etkinliğe katılan marka sayısının artışına paralel olarak tüketiciye sunulan fırsatlar da çeşitleniyor. ‘Şimdi değilse ne zaman’ diyen markalarımız, hazır giyimden mobilyaya, beyaz eşyadan kuyuma kadar hemen her kategoride çok cazip sürprizler hazırladılar. Ürünlerde yüzde 25-80 arasında değişen oranlarda indirimler yapılacak. Fırsatlar sadece Cuma günü ile sınırlı kalmayacak, markalarımız ‘Efsane İndirim’i, indirim haftasına dönüştürerek devam ettirecek. Ben özellikle cuma günü ve hafta sonu piyasada çok ciddi bir hareketlilik bekliyorum. Stokları eritme hedefi ile bazı ürünlerin zararına satılacağı ‘Efsane İndirim’ günlerinin geçen ay ortalamanın üzerinde çıkan perakende enflasyonunun düşürülmesine de katkısı olacağına inanıyorum.”

 

Sinan Öncel, ‘Efsane İndirim’in piyasalara çok büyük bir moral destek olacağını da sözlerine ekledi.

arf

Yukarı