Ana içeriğe atla

aaa

EN İYİ YENİLENEN ALIŞVERİŞ MERKEZİ CAPITOL

09.05.2018 - 14:48

Değişimi kendine has yorumlayarak mimari renovasyonunu tamamlayan CapItol Alışveriş Merkezi, ‘The Extended and/or RefurbIshed Centre Awards’ ödülünü kazandı.

Capitol Alışveriş ve Yaşam Merkezi, geçtiğimiz günlerde uluslararası pek çok gayrimenkul projesinin yarıştığı Property Awards’te ‘Yenilenme Projesi’ ile pek çok rakibini geride bıraktı. Capitol, Retail Architecture kategorisinde ‘Mimari Yenilenme’ ödülünün ardından perakende sektörüne yön veren ICSC (Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi) jürisi tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda The Extended and/or Refurbished Centre Awards kategorisinde Yılın Alışveriş Merkezi ödülünün de sahibi oldu. 
Barcelona’da gerçekleştirilen ödül gecesine Capitol Alışveriş Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bingöl, Yönetim Kurulu Üyesi Arda Akçalı ve Concept-i Kurucu ve İdari Direktörü Geoff Morrison katıldı. Bingöl, Akçalı ve Morrison, Capitol Alışveriş Merkezi adına ödülü aldılar. İlkleri gerçekleştiren Capitol, uluslararası normlarda bir başarıya daha imza atmış oldu.

ANADOLU YAKASI’NIN İLK ALIŞVERİŞ MERKEZİ
İstanbul Anadolu Yakası’nın ilk alışveriş merkezi olarak 1993’te hayatımıza giren Capitol, “Bizim Capitol Çok Değişti Şimdi Sıra Sende” diyerek özgün ve modern mimarisini gözler önüne seriyor. Dünyada değişim gösteren yaşam stiline göre tasarlanan iç yapısında loft formundaki yeme-içme alanı ve açık hava terasları dikkat çekiyor. İçerisinde 19 kişilik VIP sinema salonu ve Starbucks’ın da yer aldığı sinema kompleksinde ise açık hava teras, kesintisiz görüş açılı 10 salon yer alıyor. Renovasyon ile iki kata yayılan çocuk oyun merkezi Captune World, plastik kullanımı yerine tamamen ahşap materyallerle tasarlanarak doğadan kopmadan şehirle iç içe oyun ortamı sunuyor. 

arf

Yukarı