Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Espark’ın 10. yılında çocuklar geleceği programlıyor

20.07.2017 - 11:35

Eskişehir’in gözde alışveriş merkezi Espark AVM, 10. yıl dönümü kutlamalarında anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. Bin çocuğu geleceğin meslekleri olan kodlama, üç boyutlu tasarım ve robotik okur-yazarlık konusunda ücretsiz olarak eğitecek. Espark’ın BGA ile yaptığı sosyal sorumluluk projesi, çocukların geleceğinde yeni ufuklar açılmasına olanak sağlayacak.
19 Mayıs’ta başlayan eğitimler her hafta sonu Espark’ta yapılacak. Geleceğin yazılımcılarına AVM içinde özel bir çalışma alanı hazırlayan Espark, bu eğitimleri bir yıl boyunca ücretsiz olarak sunacak. Bilişim ve teknoloji alanında gençleri eğitmenin gerekliliğinden yola çıkarak Bilişim Garaj Akademisi’yle buluşan Espark AVM, Eskişehir ve çevresinde yaşayanlar için çeşitli farkındalık yaratan projeler üretmeye, şehrin ve insanın gelişmesine katkı sunmaya devam edecek. 
Espark AVM Müdürü Gökay Uzar, “Espark olarak bu sene 10. yaşımızı kutluyoruz. Bu süre içerisinde en fazla tercih edilen AVM olduk. Ayda 1 milyonun üzerinde ziyaretçi sayısı bize olan ilginin bir göstergesi. Yeni yaşımızı, Eskişehirlilere ve toplumumuza olan teşekkürümüzü, anlamlı bir sosyal sorumluluk projesi geliştirerek sunmak istedik. Bu projeyle çocuklarımızı bilişim alanında geleceğe hazırlamak arzusundayız. Ülkemizi emanet ettiğimiz çocuklarımızın eğitimlerine destek vermek, onların geleceğine yatırım yapmak bizi mutlu ediyor” dedi.

yurtiçi

Yukarı