Ana içeriğe atla


BANNER

GELECEĞİNİZ İÇİN ‘CAN’LA BAŞLA ÇALIŞIYORUZ…

13.11.2018 - 17:26

ÜMRANİYE BÖLGESİNİN BULUŞMA NOKTASI OLAN CANPARK ALIŞVERİŞ VE YAŞAM MERKEZİ, YEPYENİ BİR PROJE İLE PERAKENDE SEKTÖRÜNDE FARKINI HİSSETTİRECEK. AÇILDIĞI GÜNDEN BU YANA BİRBİRİNDEN RENKLİ ETKİNLİKLERE EV SAHİPLİĞİ YAPAN, KAMPANYALAR DÜZENLEYEN VE BÜNYESİNDEKİ SEÇKİN MARKALARI İLE BÖLGENİN BULUŞMA NOKTASI HALİNE GELEN CANPARK AVM, HİZMET KALİTESİNİ DAHA DA ARTIRMAK AYNI ZAMANDA İSTİHDAMA KATKI SAĞLAMAK AMACIYLA ‘CANPARK AKADEMİ’Yİ KURUYOR.

Perakende sektörüne ilgisi olan, enerjisi yüksek, yoğun çalışma temposundan zevk alacak, özgüveni yüksek, gelişime ve değişime önem veren ancak fırsat bulup bu konuda eğitim alamamış ya da istediği iş fırsatını yakalayamamış olan, en az lise mezunu, 18-25 yaş arası gençlerin iş yaşamına katılımını amaçlayan proje kasım ayında Canpark AVM’de başlıyor.  
Canpark Akademi’de verilecek olan eğitimler 3 aşama olarak belirlendi. Tüm kriterlere uyan ve ön elemeyi geçen adaylar; aralarında Endüstriyel Klinik Psikolog Dilara Kızılçay, Tekademi Kurucusu Timur Köseoğlu ve Analist İSG Genel Müdürü Mesut Acar’ın da olduğu konusunda uzman isimlerden iş hayatında ihtiyaç duyabilecekleri genel eğitimleri alacaklar. Etkili iletişimden çatışma yönetimine, öz denetim ve kişisel farkındalık eğitiminden bireysel kariyer planlamasına, stres yönetiminden takım çalışmasına, kadar pek çok konuda alacakları eğitim; iş hayatının başındaki katılımcılara katkı sağlayacak. 
İlk aşamayı başarı ile tamamlayan ve devam şartına uyan adaylar, 2.aşamda ise spesifik sektörel eğitimleri almaya hak kazanacaklar. Canpark AVM’de faaliyet gösteren ve sektörde farkını hissettiren ulusal ve uluslararası markaların yöneticileri tarafından verilecek olan eğitimler, katılımcıların tercih edecekleri alanda nelerle karşılaşabileceklerinin teorik çalışması olacak.  

PERAKENDE SEKTÖRÜNE UYGUN ADAYLAR SEÇİLECEK

Canpark Akademi’den mezun olan katılımcılar; perakende alanında faaliyet gösteren markaların ihtiyaç duyduğu, genç, dinamik ve eğitimli iş gücü kadrosu için tercih edilen bireyler olacak.  
Proje ile ilgili konuşan Canpark Alışveriş Merkezi Müdürü ve Canpark Akademi Kurucusu Volkan F. Binöz; “Canpark Akademi projesine başlarken gençleri istihdam etmenin ne kadar önemli olduğundan yola çıktık. Yapılan araştırmaları değerlendirdiğimizde; Avrupa istatistiklerine göre ülkemizde ‘çalışmayan, eğitim görmeyen gençler’in yüzde 30,8 ile ilk sıralarda yer aldığını gördüğümüze üzüldük. Özellikle 18-24 yaş arasında bu özellikleri taşıyan kadınların yüzde 43,6 olması bizleri akademiyi kurmaya teşvik etti ve başvuru kriterlerini buna göre oluşturmamızı sağladı. 80 kişilik kontenjan ile sınırlı olan eğitim programımızın elemelerin hassasiyet ve hakkaniyet ile yapılacağını özellikle belirtmek isterim. Klinik Psikolog tarafından hazırlanan sorular ile perakende sektörüne en uygun adayları seçebileceğiz. İş hayatında cinsiyet eşitliğinden yanayız bu nedenle eşit sayıda kadın erkek öğrenci almayı hedefliyoruz. Akademimizin, toplumda engelsiz yaşam için daha önce hayata geçirdiğimiz ve uygulaması devam eden “Engelsiz AVM” projemizi de destekler nitelikte olmasını istedik ve ayrıca iki kişilik engelli kontenjanı ayırdık.” dedi.

“DİNAMİK İŞ GÜCÜ İÇİN FIRSAT YARATTIK”

Canpark AVM Pazarlama Müdürü ve Canpark Akademi Kurucusu Gökçe Yaygın ise her işin başının eğitim olduğunu, ancak sektörde yetişmiş eleman bulmakta zorluk çekildiğinin altını çizdi. “Geleceğimiz olan gençlerimiz için canla başla çalışıyoruz. Akademiyi kurmamızdaki en önemli neden, sektörde ihtiyaç duyulan genç, dinamik iş gücü için fırsat yaratmaktı. Bu özelliklere sahip olsalar bile eğitim ile birleşmediğinde fark yaratmak söz konusu olamıyor. Biz de gençlerimize fırsat vermek adına eğitimlerini üstlenmek ve farklarını ortaya koyma şansını tanımak istedik. Hem markaların kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak hem de ziyaretçilerimizin alışveriş merkezimizde geçirdiği sürede daha kaliteli hizmet almasını sağlamak amacıyla başlattığımız projemize yoğun ilgi olması bir taraftan gençlerimizin eğitime ne kadar önem verdiğini gösterirken diğer taraftan da geleceğin mesleği olan mağazacılık konusunda kendini geliştirmek isteyenlerin sayısının fazlalığını ortaya serdi. Biz Canpark AVM ve Canpark Akademi olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmekten gurur ve mutluluk duyuyoruz.” dedi.

arf

Yukarı