Ana içeriğe atla


BANNER

Kaliteli hizmet bizler için olmazsa olmaz

26.06.2018 - 10:48

Sürekli farklı kişiler ile iletişim sürecinde olan personellere etkili sunum teknikleri, diksiyon ve müşteri memnuniyeti eğitimi verdiklerini ifade eden Brandium AVYM İnsan Kaynakları Yöneticisi Ali Ünsal, “Kaliteli hizmet bizler için olmazsa olmaz.” diyor.

Personel seçimlerinde dikkat ettiğiniz unsurlar nelerdir?
Brandium Alışveriş ve Yaşam Merkezimizde birçok yapı iç içe bulunduğundan ziyaretçilerimiz de oldukça farklılık gösteriyor. Bu farklılığı göz önünde bulundurarak personellerimizin de çok yönlü olması ve farklı hedef kitleler ile çalışabilmesi bizler için oldukça önem arz ediyor. Personellerimizi seçerken eğitim seviyesine, meslekteki tecrübesine, mesleğine olan bağlılığına, kurum kültür ve yönetmeliklerini benimsemiş olmasına da ayrıca önem veriyoruz.  

Çalışanların verimliliğini sağlamak adına neler yapıyorsunuz?
Bizler bünyemizde gerek mavi gerekse beyaz yaka olmak üzere geniş bir personel kitlesine sahibiz. Genel olarak ekibimiz ile yaptığımız çalışma performansını artırıcı motivasyonel etkinliklerimizin yanı sıra yeri geldiğinde mavi yakalı personellerimize özel, yeri geldiğinde de beyaz yakalılarımıza özel çalışmalar içerisine giriyoruz. Bunların yanında personellerimizle bireysel çalışmalar da gerçekleştiriyoruz. Böylece farklı geçmişlere sahip bireylere farklı yaklaşarak dengeyi sağlıyor ve kurum kültürümüzü çeşitlendiriyoruz. 

Yüksek kalitede hizmet verebilmek adına personellerinize ne gibi eğitimler veriyorsunuz?
Brandium AVYM’yi hizmet sektörü olmasından dolayı binlerce kişi ziyaret ediyor. Bu sebepten dolayı kaliteli hizmet bizler için olmazsa olmaz. Birçok kurumda aynı anda olmayan TS EN ISO 9001-2015 Kalite, TS EN ISO 14001 Çevre, TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği belgelerimizi TSE tarafından almamızın yanında, bu kapsamda eğitimler alıyoruz. Bunun yanında sürekli farklı kişiler ile iletişim sürecinde olan personelimize etkili sunum teknikleri, diksiyon ve müşteri memnuniyeti eğitimi veriyoruz. 

Eğitimlerin personeller üzerindeki değişimleri ne yönde? Bu eğitimler personellerin verdiği hizmet kalitesini artırıyor mu?
Kurum kültürümüzün yarattığı kalite şartlarının yanında departmanlara özel kalite süreçleri ile personelleri eğitim süreçlerine dahil ediyoruz. Bu süreçler dahilinde farklı disiplinler içerisinde olan personellerimiz kendi alanları dışındaki süreçler hakkında da bilgi edinebiliyor ve ziyaretçilerimize daha iyi hizmet verebiliyor. Kendi departmanlarında ise kendileri ile yarışan personellerimiz, alanlarında en etkin ve yetkin olarak sektörlerinde yer almaya çalışıyorlar. 

Brandium AVYM olarak hedeflerinizden bahseder misiniz?
Bizler Brandium ailesi olarak sadece bir alışveriş merkezi değiliz. Bizler bir  alışveriş ve yaşam  merkeziyiz. Bünyemizde alışveriş merkezinin yanı sıra altıncısı tamamlanmak üzere inşaatı devam eden rezidansımız ve Anadolu Yakası’nın en büyük konferans oteli de dahil olmak üzere büyük bir kompleks yapıyız. Haliyle personel çeşitliliğimiz oldukça geniş. Bu bağlamda alışveriş ve yaşam merkezimizde 7/24 aktif olan bir yapı bulunduğundan vardiyalı çalışmanın yanı sıra ziyaretçilerimizin de beklentileri oldukça farklı oluyor. Bizler personellerimiz ile birlikte tüm kompleksimiz içerisindeki ziyaretçilerimize en iyi hizmeti sunmayı hedefliyoruz. Bu hedefimize ulaşırken de kendimizi sürekli yeniliyor, sürekli gelişmeleri takip ediyoruz. 

arf

Yukarı