Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

KARADENİZ’İN KALBİ PİAZZA’DA ATIYOR

17.11.2016 - 11:51

Karadeniz bölgesinin en büyük ve en çok tercih edilen Alışveriş ve Yaşam Merkezi Samsun Piazza, açıldığı günden bu yana, her yaştan ziyaretçisine hitap eden çeşitli etkinlikleri ile şehrin nabzını tutuyor.

Açıldığı 2013 yılından bugüne bölgesinde en çok tercih edilen cazibe merkezi olan Samsun Piazza, iddiasını 2016 yılı boyunca da sürdürdü. Açılışından bu yana 51 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırlayan Samsun Piazza, hem renkli aktiviteleri hem de marka karması ile Karadenizliler’in favori buluşma noktası oldu. 
2014 yılında Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi (International Council of Shopping Centers ICSC) tarafından düzenlenen ‘Avrupa’nın En İyi Alışveriş Merkezi ’onur ödülünü alan Samsun Piazza, 2016 yılını doludizgin etkinlik ve projelerle geçirdi. 
Özel günlerin ve haftaların anlam ve önemine uygun etkinlikler ile hem yetişkinlere hem de küçüklere yönelik aktivitelere ev sahipliği yapan Samsun Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, bunun yanı sıra düzenlediği kampanyalarda, yüzlerce teknolojik ürün ve binlerce hediye kuponları ile ziyaretçilerine kazançlı alışveriş imkanı sağladı. Piazza’nın bugüne dek düzenlediği kampanyalarına yüzbinlerce ziyaretçi katıldı. Bu kampanya ve çekilişlerle 32 binin üzerinde hediye dağıtıldı. Dev kampanyalara ismini yazdıran Piazza, bugüne dek 1 ziyaretçisini ev ve 3 ziyaretçisini de araç sahibi yaptı. Ayrıca Piazza,  2017 yılının ilk aylarında da sürpriz kampanyası ile 1 ziyaretçisine araç, 10 ziyaretçisine ise teknolojik hediyeler kazandıracak.

ÜNLÜLERİN BULUŞMA NOKTASI
Şehrin cazibe noktası Piazza, ziyaretçilerini Türkiye’nin ünlü isimleri ile çeşitli etkinliklerde bir araya getiriyor. Çağla Şikel, Özge Ulusoy, Carlos Martin gibi ünlü mankenlerin markaların koleksiyonlarını tanıttığı 3 sezon defilesine ve aralarında Mabel Matiz, Özdemir Erdoğan, Fettah Can, Aydilge, Ayşe Hatun Önal, İrem Derici ve  Emre Kaya gibi isimlerin yer aldığı, Türk müziğinin popüler sanatçılarının konserlerine ev sahipliği yapan Piazza, bugüne dek 50’nin üzerinde yıldız ismi ağırladı. Piazza’nın ağırladığı ünlü isimler arasında köşe yazarı Ayşe Arman, şair ve yazar Kahraman Tazeoğlu, dağcı ve yazar Nasuh Mahruki de yer aldı. Mini konserler ve imza günleri ile modanın trendlerini ünlü mankenlerin sunumu ile moda tutkularına gösteren Piazza bundan sonra da ziyaretçilerini renkli isimlerle buluşturmaya devam edecek. 

SANATIN HER DALINA DOKUNUYOR
Şehri sanatla ve sanatçıyla buluşturan, yarı profesyonel ve profesyonel isimlerin eserlerine ev sahipliği yapan Piazza, ziyaretçilerine AVM içerisinde sanata vakit ayırmaları için fırsat yaratıyor. Piazza, gezerken ve eğlenirken sanatı da ihmal etmek istemeyen ziyaretçileri için sık sık çeşitli sergilere kapılarını açıyor. Bugüne kadar 250’nin üzerinde sanatçının 10 binin üzerinde eserinden oluşan sergisine ev sahipliği yapan Piazza, Samsun’un sanatla buluşma noktası haline geldi. Resimden el işine kadar birçok alanda sergiyi sanatseverlerle buluşturan Piazza’nın kapıları sanatçılara ve eserlerine daima açık.

SOSYAL SORUMLULUĞUN ADI; PİAZZA
Açıldığı günden bu yana sosyal sorumluluk bilinci ile hareket eden Piazza, Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Orman Bakanlığı, Ceza ve Tutuk Evi, Türk Hava Kurumu, Silahlı Kuvvetler, Kızılay, Samsun’daki tüm Sivil Toplum Kuruluşları (Rotary, Kikap, Tema, Adige vb.), özel okullar ve hastaneler ile birbirinden faydalı ve hayatlara dokunan sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirildi. 
“2015’te 2015 Mutlu Çocuk” projesi ile çok ses getiren bir harekete imza atan Samsun Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Rönesans Eğitim Vakfı ve Samsun Canik Belediyesi işbirliği ile Samsun’un Canik ilçesine bağlı köylerdeki öğrencilere ulaşmak,  yaşadıkları imkansızlıkları bir nebze de olsa azaltmak için yola çıktı.  Gönüllülük ve karşılıksız hizmet ilkesine bağlı olarak 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde başlatılan proje kapsamında Canik ilçesine bağlı köylerdeki çocuklar, kentte ikamet eden yaşıtları gibi sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerden yararlandı. 

ÇOCUKLARA EĞLENCENİN KAPILARINI AÇIYOR
Piazza’nın miniklere yönelik düzenlediği etkinlikleri tek çatı altında topladığı Çocuk Kulübü, AVM’nin en çok ilgi çeken durakları arasında. Eğitici ve öğretici çocuk atölyelerinde eğlenirken öğrenen çocuklar, birbirinden farklı içeriklerle hazırlanan etkinliklerde hem yaratıcılıklarını konuşturuyor, hem de unutulmaz anılarla Piazza’dan ayrılıyor.  Bugüne dek aralarında çocukların en sevdiği, ülkeleri tanıtan ve deneyimleten “Dünyayı Geziyoruz” atölyesi, geleceğin dâhilerini buluşturan “Çarklar Atölyesi”,  “Jonglörlük Eğitimi” atölyesi gibi toplam 324 atölye düzenleyen Piazza, bu etkinliklerde toplam 6 bin 480 çocuğunu ağırlayarak, onların anılarında yer edinme fırsatı yakaladı. 

ORİGAMİ REKORU SAMSUN PİAZZA’DA KIRILDI
Samsun Piazza AVM’nin düzenlediği, Samsun’dan yüzlerce öğrencinin yaptığı binlerce origami ile “En Büyük Origami Turna Kuşu Sergisi” rekor denemesinde başarıya ulaştı. Japon kağıt katlama sanatı origami yöntemi ile 1-15 Haziran tarihleri arasında hazırlanan 6 bin 972 adet turna kuşu “Dünya Çocuk Rekorları” kitabına girmeye hak kazandı. 

yurtiçi

Yukarı