Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

KARADENİZ’İN YILDIZI SAMSUN PİAZZA’DA PARLIYOR

13.06.2017 - 10:34

Karadeniz Bölgesinin en büyük ve en çok tercih edilen Alışveriş ve Yaşam Merkezi Samsun Piazza, açıldığı 2013 yılından bu yana, 51 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırladı. Hem renkli aktiviteleri hem de marka karması ile Karadenizliler’in favori buluşma noktası olan Piazza, 2014 yılında Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi (International Council of Shopping Centers ICSC) tarafından düzenlenen ‘Avrupa’nın En İyi Alışveriş Merkezi ’onur ödülünün sahibi oldu. 2015 yılında, Samsun’da yaşayan ve daha önce kenti hiç görmeyen 2015 çocuğu misafir ederek onlara unutulmaz anlar yaşattı. 2016 yılında ise Origami Turna Kuşlarından oluşan sergisi ile Dünya Çocuk Rekorları Kitabına adını yazdırdı.

KAMPANYALARI İLE ÇOK KONUŞULDU
Özel günlerin ve haftaların anlam ve önemine uygun etkinlikler ile hem yetişkinlere hem de küçüklere yönelik aktivitelere ev sahipliği yapan Samsun Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, bugüne dek düzenlediği kampanya ve çekilişlerle 34 binin üzerinde hediye dağıttı. Dev kampanyalara ismini yazdıran Piazza, bugüne dek 1 ziyaretçisini ev, 4 ziyaretçisini de araç sahibi yaptı. 

YILDIZLARIN KARADENİZ’DEKİ BULUŞMA NOKTASI
Şehrin cazibe noktası Piazza, ziyaretçilerini Türkiye’nin ünlü isimleri ile çeşitli etkinliklerde bir araya getiriyor. Çağla Şıkel, Özge Ulusoy, Carlos Martin gibi ünlü mankenlerin markaların koleksiyonlarını tanıttığı 3 sezon defilesine ve aralarında Mabel Matiz, Özdemir Erdoğan, Fettah Can, Aydilge, Ayşe Hatun Önal, İrem Derici, Ece Seçkin, Emre Kaya ve Edis gibi isimlerin yer aldığı, Türk müziğinin popüler sanatçılarının konserlerine ev sahipliği yapan Piazza, bugüne dek 50’nin üzerinde yıldız ismi ağırladı.

ÇOCUKLARA EĞLENCENİN KAPILARINI AÇIYOR
Piazza’nın miniklere yönelik düzenlediği etkinlikleri tek çatı altında topladığı Çocuk Kulübü, AVM’nin en çok ilgi çeken durakları arasında. Piazza’da bugüne dek düzenlenen 332 atölyeye toplam 6 bin 750 çocuk katılım sağladı. 

ZİYARETÇİLERİNİ SANATIN HER DALI İLE BULUŞTURUYOR
Şehri sanatla ve sanatçıyla buluşturan, yarı profesyonel ve profesyonel isimlerin eserlerine ev sahipliği yapan Piazza, ziyaretçilerine AVM içerisinde sanata vakit ayırmaları için fırsat yaratıyor. Bugüne kadar 260’ın üzerinde sanatçının 10 binin üzerinde eserinden oluşan sergisine ev sahipliği yapan Piazza, Samsun’un sanatla buluşma noktası haline geldi. 

SOSYAL SORUMLULUĞUN ADI ‘PİAZZA’
Açıldığı günden bu yana sosyal sorumluluk bilinci ile de hareket eden Piazza, Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Orman Bakanlığı, Ceza ve Tutuk Evi, Türk Hava Kurumu, Silahlı Kuvvetler, Kızılay, Samsun’daki tüm sivil toplum kuruluşları (Rotary, Kikap, Tema, Adige vb.), özel okullar ve hastaneler ile birbirinden faydalı ve hayatlara dokunan sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdi. 

ORİGAMİ REKORU SAMSUN PİAZZA’DA ATILDI
Samsun Piazza AVM’nin düzenlediği, Samsun’dan yüzlerce öğrencinin yaptığı binlerce origami ile “En Büyük Origami Turna Kuşu Sergisi” rekor denemesinde başarıya ulaştı. Japon kağıt katlama sanatı origami yöntemi ile 1-15 Haziran tarihleri arasında hazırlanan 6 bin 972 adet turna kuşu “Dünya Çocuk Rekorları” kitabına girmeye hak kazandı.

GALATA

Yukarı