Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

MARKALARI GÜÇLENDİRMEYE DEVAM EDİYORUZ

07.03.2017 - 17:41

Esas 67 Burda AVM Müdürü Kubilay Cem Kabacan, “AVM içerisinde mağaza bölümlendirmeleri yaparak ve daha çok markaya yer vererek marka karmamızı güçlendirmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

Esas 67 Burda AVM Müdürü Kubilay Cem Kabacan, Alışveriş merkezlerinin yeni konseptler edinerek ve yeni misyonlar üstenerek kendilerini alışılmışın dışına çıkartmaları gerektiğini söyleyerek, “Alışveriş merkezi sektörü Türkiye için halen gelişmekte olan bir sektör olup, özellikle son 10 yıl içerisinde ciddi sıçramalar olduğu gözlenmiştir. Bu da piyasa içerisinde aşırı bir rekabet ortamı oluşturmuştur.Oluşan bu rekabet ortamı AVM merkezi yatırımcılarının yatırımlarını yaparken daha seçici ve dikkatli hale gelmelerini sağlıyor” dedi.
AVM ve perakende sektörlerinin gündeminde olan kiralamanın döviz üzerinden olmasından kaynaklanan sorunlara da değinen Kabacan, “Alışveriş merkezlerinde tüm yatırımlar döviz üzerinden finans ediliyor. Bu sebeple yapılan tüm yapılandırmaların banka sektörünün de işin içerisine alınarak yapılması gerekiyor. AYD’nin bu konu ile ciddi çalışmalarının ve gelişmelerinin olduğunu biliyor ve dikkatle takip ediyoruz” diye konuştu.

“2016’DA RENOVASYON SÜRECİNE GİRDİK”
2016 yılının başlaması ile birlikte renovasyon sürecine girdiklerine işaret eden Kabacan, “Alışveriş Merkezi’nin tavan, zemin, aydınlatma, otopark, yönlendirme gibi tüm görsel unsurları değiştirilip, modernize edildi ve işlevselliği artırıldı. Ücretsiz çocuk oyun alanı oluşturularak minik ziyaretçilerimiz için uygun hale getirildi. Teras tavanı açılarak sigara içimine uygun hale getirildi” şeklinde konuştu.
Kabacan, sektördeki sorunlar hakkında da şunları söyledi: “Elektronik ve bayan giyim sektöründe marka sıkıntısı yaşanıyor. Alışveriş merkezleri marka sıkıntısı sebebi ile kısır döngü içerisine girmiştir. 67 Burda Alışveriş Merkezi olarak bina içerisinde mağaza bölümlendirmeleri yaparak ve daha çok markaya yer vererek markaları güçlendirmeye devam ediyoruz.”
 

GALATA

Yukarı