Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Ordu Tostu, market raflarında yer alacak

05.01.2017 - 15:08

Ordu’nun meşhur lezzetleri arasında yer alan Ordu Tostu, Türkiye’de ilk defa Aktaşlar Lezzet Grubu tarafından üretilip paketlenerek marketlerde satışa sunulacak.

Aktaşlar Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Aktaş, pideden sonra Ordu’nun geleneksel tatları arasında yer alan Ordu tostunun da zincir marketlerde satılacağını duyurdu. Ordu’ya gelemeyen tüm lezzet tutkunlarının da Ordu tostunu tatmalarının istediklerini dile getiren Aktaş, ekmek ve sucuğu Aktaşlar Lezzet Grubu tarafından özel yapılan Ordu tostunun 2017 yılı içerisinde marketlerde yer alacağını söyledi.

Ordu tost ekmeğinin en önemli özelliğinin taş fırında odun ateşinde pişmesi olduğunu belirten Aktaş “Ordu tostunu marka yapan tost ekmeği, tost ekmeğini de lezzete ve kıvama dönüştüren taş fırın ve odun ateşidir. Ordu tostu, özelliğini ekmeğinden ve içine sürülerek konulan ezme sucuğundan almaktadır. Sonrasında ise bu lezzetli tostun tadına bakmak kalıyor” dedi.

Ordu tostunun ekmeği ve içindeki sucuğuyla (Ezme Sucuk) çok özel olduğuna dikkat çeken Aktaş “Farklı ve doyurucu bir ekmekten yapılan Ordu tostunun içindeki ezme sucuk; erkek sığırın antrikot, kaburga ve omuz başı bölgelerindeki etten yapılıyor. Tostlarımız tercihe göre sucuklu ya da özel peynirli çeşitleriyle tek pakette 2 adet olarak zincir marketlerde yerini alacak” diye konuştu.


 

 

GALATA

Yukarı