Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

MÜKEMMEL OPERASYON KALİTESİ

12.11.2019 - 15:55

Başarılarının sırrı yenilikçilik ve takım çalışması olduğunu belirten G4s Ülke Müdürü Kağan Gümüş, “Teknolojiye sürekli yatırım yapıp sunduğumuz ürün ve hizmetlerdeki gelişmeyi de sürekli kılarız.” diyor.

G4S olarak faaliyetlerinizi gerçekleştirirken dikkate aldığınız temel prensipleriniz nelerdir?
1901 yılında kurulan ve bugün tüm dünyada 100’e yakın ülkede hizmet veren global bir firma olmak, yıllar içinde global bilgi birikimi ile değişmez hizmet prensiplerinin de oluşmasına ve uygulanmasında azami özeni göstermemize neden oluyor. Dünyanın lider güvenlik firması olmanın sorumluluğunu sunduğumuz lokal çözümlerde hizmet kalitemizi en üst düzeyde tutmak için her zaman hissederiz. 

360 derece güvenlik tasarımı nedir? Hizmet anlayışınız hakkında bilgi verir misiniz?
G4S için güvenlik, önce insanların sonra tesis, bina, fabrika, arazi vb. varlıkların A’dan Z’ye emniyette olması demektir. Bunun için de işe önce 360 derece güvenlik tasarımı ile başlıyoruz. Konvansiyonel güvenlik anlayışını geride bırakıp, tüm hizmetlerimizi teknoloji entegre olarak ve tüm operasyonlarımızı teknoloji destekli yazılımlarla sürdürüyoruz. Yapılan Risk Analizlerinde belirlenen güvenlik açıklarına göre ihtiyaç duyulan güvenlik yapısı, özel dikim elbise gibi, tesise, lokasyona, sektöre göre farklı biçimlerde tasarlanmaktadır.
Değişen dünyada, gelişen teknolojiye uyum bizim en büyük motivasyonumuzdur. Tüm teknolojik gelişimleri yakından takip ederek en yeni ürün gamına sahip olmayı hedefleyip bunu da sürekli güncelleyerek sunduğumuz hizmetleri teknoloji entegre şeklinde sürdürüyoruz. Şöyle ki; sağladığımız hizmeti şeffaf ve ölçülebilir hale getirmek için teçhizat ve ekipmanlar kullanıyor, sürekli veri akışı sağlayabileceğimiz yazılımlar geliştiriyor, iş ortaklarımızın da bu verilere eş zamanlı ulaşabileceği portallar oluşturuyoruz. 

Sektörde fark yaratan G4S patentli ürünleriniz nelerdir?
Güvenlik operasyonları yönetimi yazılımı G4S Login/ G4S Kokpit, hızlı bir şekilde operasyon ve denetim süreçlerini şeffaf olarak müşteriler ile paylaşmayı sağlayan ve raporlama kabiliyetine sahip bir sistemdir. Güvenlik görevlilerinin operasyon sırasında kullandıkları cihazlarla operasyon adımlarını kaydederken, denetleme sırasında da eksikliklerin ya da hataların görüntülü olarak, eş zamanlı paylaşımını sağlar. Bu şekilde çözümün en hızlı ve etkin şekilde sunulmasına ve operasyon kalitesinin sürdürülebilirliğine olanak sağlamaktadır. Yazılım her türlü operasyonun yönetimi için esnek bir yapıya sahip olduğundan üretimde dahi denetimi mümkün kılmaktadır. 
Bir diğer patentli ürünümüz olan AMAG Symmetry, Dünya çapında 90’dan fazla ülkede kullanılan, güvenlik donanımlarını yöneten entegre bir yazılımdır. Kapı kontrollerinden, çalışan- misafir giriş çıkışlarına, iç kapı yetkilendirmelerine, kamera sistemleri ve gözlemlerine kadar tüm elektronik güvenlik altyapısını yönetir. Modüler yapısı sayesinde CCTV, Kartlı ve Biyometrik Geçiş, Hırsız Alarm Sistemi, Ziyaretçi Yönetimi, Fiziksel Güvenlik Bilgi Yönetimi, Çevre Güvenliği, Interkom, Asansör Yönetimi gibi güvenlik donanımlarının da tek bir ana merkezi yazılım üzerinden kontrol edilmesini sağlar. 
Ölçeği büyük güvenlik operasyonlarının kaynaklarını verimli olarak yönetebilmek için geliştirmiş olduğumuz Saturn, müşteriler ile ilk çalışmaya başlanılan günden itibaren tüm ticari, operasyonel ve teknik detayları yöneten kapsamlı bir yazılımdır.
Güvenliğini sağladığımız tesislerde firmaların yetkilendirdiği kişilerin giriş yapabileceği, operasyonu kontrol ederek hizmetin herhangi bir aşaması ile ilgili anlık geri bildirimde bulunabileceği, bilgi alabileceği çevrimiçi müşteri portalı Osprey de yine G4S patentli yazılımıdır.
Mobil güvenlik uygulamamız G4Seninle ile 7/24 izleme, tehlike anında kullanılabilir panik butonu, 5 saniyelik videokliplerin Alarm İzleme Merkezine iletilmesi, anında iletişim ve tehlike türüne göre yetkili mercilerin (Ambulans, Polis, İtfaiye) haberdar edilmesi hizmetleri sunulmaktadır.

30 yıllık tecrübeniz ile sektöre öncülük ettiğinizi biliyoruz. Başarınızın sırrı nedir?
Vizyonumuz:  mükemmel operasyon kalitesi hedefimizle, Türkiye özel güvenlik sektöründe en yenilikçi, sistematik, müşteri odaklı güvenlik firması olmaktır. İş yapışımız ve ilişkilerimiz güven, dürüstlük ve açıklık üzerine kuruludur. Gerçekleştirebileceğimizi söz verir, söz verdiğimizi gerçekleştirir ve doğru olanı yapmaya çabalarız. Dikkatle dinleriz, iyi anlamaya çalışırız. Çalışma arkadaşlarımıza ve iş ortaklarımıza özenle ve saygıyla davranırız.
Başarımızın sırrı ise yenilikçilik ve takım çalışmasıdır. Teknolojiye sürekli yatırım yapıp sunduğumuz ürün ve hizmetlerdeki gelişmeyi de sürekli kılarız. Müşterilerimizi hedeflerine ulaştırmak için onlara nasıl yardımcı olabileceğimiz konusunda daima kendimize de yeni hedefler belirler, yeni yol ve yöntemler geliştiririz. Biz bir takımız; her bireyin katkısına ayrı değer veren, tüm fikirleri saygıyla dinleyen büyük bir ekibiz. Müşterilerimizi ve hizmetimizi en iyi sonuca götüren başarıdan emin olana kadar hep birlikte çalışırız.

yurtiçi

Yukarı