Ana içeriğe atla

aaa

KIZILAY MADEN SUYU 20 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLİYOR

14.09.2018 - 16:34

DÜNYADA İYİLİK İÇİN İÇİLEN İLK VE TEK MADEN SUYU OLAN “KIZILAY DOĞAL MADEN SUYU”, DOĞUDAN BATIYA, KUZEYDEN GÜNEYE TÜM DÜNYADA 20 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLİYOR. KIZILAY BAŞKANI DR. KEREM KINIK, ÜLKE SAYISINI 40’A ÇIKARACAKLARINI SÖYLÜYOR.

Afyon ve Erzincan’daki fabrikalarında yıllık 1 milyar 100 milyon şişe maden suyu üretimiyle pazar liderliğini elinde bulunduran, satışlardan elde ettiği gelirle ihtiyaç sahiplerine destek sağlayan ve bu yönüyle dünyanın iyilik dağıtan nadir işletmelerinden birine sahip olan Kızılay, Türkiye’nin mineral zengini sularını dünyaya da taşıyor.  

HEDEF 40 ÜLKEYE İHRACAT
Kızılay Maden Suyu; Hollanda, Belçika, Fransa, Almanya, İngiltere, KKTC, Türkmenistan, Irak, BAE, Avusturya, Avusturalya, Libya, S. Arabistan, İsveç, İsviçre, Danimarka, Norveç, Filistin gibi ülkelere ihraç ediliyor. Kızılay Doğal Maden Suyu’nu 20 ülkeye ihraç ettiklerini kaydeden Kınık, “İhracat hedefimiz ülke sayısını 40’a çıkarmak ” dedi.

YILDA 1 MİLYAR 100 MİLYON ŞİŞELEME YAPIYOR 
Türkiye’nin ve dünyanın en önemli maden sularından biri olan Kızılay madensuyunun her yaştan insanın rahatlıkla tüketebileceği tavsiyesinde bulunan Dr. Kerem Kınık, tüketicilerin taleplerini karşılayabilmek ve daha iyi hizmet sunabilmek için teknolojik altyapının yenilenmesinin yanı sıra ürün yelpazelerine yeni lezzetler eklediklerini söyledi.  
Kızılay Mineralli Su İşletmeleri olarak 16 farklı tadı, 25 ambalaj çeşidi ile tüketicilerin beğenisine sunduklarını dile getiren Dr. Kınık; “Sağlık üzerindeki olumlu etkisi yüzyıllardır bilinen Kızılay maden suyu, her yıl Sağlık Bakanlığı laboratuvarlarında çeşitli testlerden geçiriliyor. Kaynağından başlayıp tüketiciye ulaşıncaya kadar tüm süreci kontrol altında tutan Kızılay, yapılan testlerle de doğal ve sağlıklı maden suyu ürettiğini kanıtlıyor” şeklinde açıklama yaptı.
Kızılay maden suyunu, diğer birçok markadan ayıran en büyük özelliğinin kimyasal prosese tabi tutulan soda olmadığını, doğal mineralli maden suyu olduğunu belirten Dr. Kınık, “Kızılay Afyonkarahisar maden suyu, son yapılan analizlere göre sağlık açısından faydalı minerallerce zengin doğal maden suyu olduğunu bir kez daha kanıtladı. Son olarak Kızılay Erzincan Mineralli Su Fabrikası tarafından işlenen maden suyu da testlerden başarıyla çıktı. Afyonkarahisar’da bulunan iki fabrikada yıllık üretimimiz 800.000.000 şişe, Erzincan Akyazı’da bulunan fabrikadaki yıllık üretimimiz de 300.000.000 şişedir. Böylelikle; Afyonkarahisar ve Erzincan fabrikaları ile yılda 1.100.000.000 şişe üretim kapasitesine sahip hale geldik.” dedi.

HER KAPAĞI AÇILAN MADEN SUYU İYİLİĞE DÖNÜŞÜYOR
Kızılay Maden suyunun tarihi hakkında bilgi veren Dr. Kınık, şunları kaydetti: “Afyon Karahisarlı maden suyunun kaynağından çıktığı doğallığı ile Frigyalılardan bugüne bilinen ve tüketilen dünyanın en eski ve meşhur mineralli suyudur. Abdülhamit Han’ın vakfiyesi olan kaynak suyu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Kızılay’a tahsis edildi. Dünyada içildiği zaman başkasına yarayan tek maden suyu olan Kızılay Maden Suyu’ndan elde ettiğimiz gelir, başkalarına yardım için kullanılıyor. Her yıl milyonlarca kişi iyilik için Kızılay maden suyu kapağını açıyor. İçilen her maden suyu bir başkasına yarayan bir iyiliğe dönüşürken, ihtiyaç sahiplerine yıl içinde dağıtılan yardımlarda da önemli bir kaynak oluşturuyor.” 

İHRACAT HEDEFİMİZ ÜLKE SAYISINI 40’A ÇIKARMAK 
Kızılay Doğal Maden Suyu’nu 20 ülkeye ihraç ettiklerini kaydeden Kınık, özellikle Çin Pazarı’na girdiklerini, Çin’de 4 bayii açarak dağıtım yaptıklarını belirterek, “İhracat hedefimiz ülke sayısını 40’a çıkarmak. ” dedi. 
Kızılay Maden Suyu; Hollanda, Belçika, Fransa, Almanya, İngiltere, KKTC, Türkmenistan, Irak, BAE, Avusturya, Avusturalya, Libya, S. Arabistan, İsveç, İsviçre, Danimarka, Norveç, Filistin gibi ülkelere ihraç ediliyor. 

HER ZEVKE UYGUN MADEN SUYU ÜRETİLİYOR
Tüketiciye daha fazla alternatifler sunan Kızılay Maden Suyu, Sade Maden Suyu’nun yanı sıra, aromalı ürün kategorisinde; Limon, Elma, Karpuz Çilek, Vişne, Ekstra C Vitaminli Limon Aromalı, meyve sulu ürün kategorisinde; Mandalinalı, Narlı, Portakal Bisküvili Elmalı, Kavunlu, Armutlu, Çilekli, Pet ve Cam Ürün Kategorisinde ise; Nostaljik Sade, Sade, Mandalina, Limonata ve Gazoz ürünlerini hali hazırda tüketicilerin beğenisine sunuyor.

arf

Yukarı