Ana içeriğe atla


BANNER

BEYLİKDÜZÜ’NE DE DÜRÜST BAŞKAN DÜRÜST YÖNETİM

15.03.2019 - 10:06

SAADET PARTİSİ’NİN İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AVUKAT TUNCER KOĞA, EN AZ RAKİPLERİ KADAR İDDİALI. KOĞA, PROJELERİNİ ANLATIRKEN HEYECANLANIYOR VE “BEYLİKDÜZÜ’NÜ ‘DÜRÜST BAŞKAN VE DÜRÜST YÖNETİM’ İLE BULUŞTURACAĞIZ.” DİYOR.

31 Mart’ta Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde seçime katılacak olan tek siyasi parti konumundaki Saadet Partisi, İstanbul Beylikdüzü’nde de adayını açıkladı: Avukat Tuncer Koğa… Adnan Kahveci Mahallesi’nde oturan Koğa, en az rakipleri kadar iddialı. 

Öncelikle sizi daha yakından tanıyabilir miyiz?
1971’de Konya’nın Akşehir ilçesine bağlı Gölçayır Köyü’nde doğdum. İlkokulu köyümde, ortaokul ve liseyi Devlet Parasız Yatılı olarak Konya Ereğli’de bitirdim. 1988’de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanarak İstanbul’a geldim. 1994’te Hukuk Fakültesi’nden mezun olup serbest avukat olarak çalışmaya başladım. Ülkemizin önemli şirketlerinin temsilini de içeren avukatlık kariyerimin yanı sıra ticaretle de uğraşıyorum. Dolayısıyla hem esnafımızın hem de halkımızın sorunlarını yakından biliyorum. Adnan Kahveci Mahallesi’nde oturan 3 çocuk sahibi bir baba olarak Beylikdüzü’nün sorunlarını da aynı şekilde çok iyi biliyorum. 

Belediye Başkanlığı için neden aday oldunuz?
Aday olmamın en önemli sebeplerinden birincisi, partimin emir ve görüşleri. İkincisi de Türkiye’nin son 16 yıldır ekonomik olarak kaçınılmaz bir sona doğru gittiğini görmem. Bugün halkımızın tanzim satış kuyruklarında bir kilo domates için saatlerce kuyrukta beklemesi, insanlığın onur ve haysiyetine aykırı. Bunları açıklamak, bunlara yönelik çözüm yolları bulmak ve insanlarımızı insanca yaşatabilmek için bu göreve talip oldum. Partimizin ‘Dürüst Başkan, Dürüst Yönetim’ sloganıyla hazırladığı seçim beyannamesi çerçevesinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

HER ÖĞRENCİYE ELEKTRONİK HARÇLIK
Bize en önemli iki projenizden bahseder misiniz?

Birincisi, öğrencilerle ilgili. İlçemizde tüm öğrencilerin cebine her gün için belli miktarlarda elektronik harçlık yükleyeceğiz. Çocuklar normal harçlıklarla okula gittiğinde, uyuşturucu tacirleri, çocuklara tek sigara fiyatından daha ucuza uyuşturucu satıyor. Elektronik harçlıklarla, çocuklarımızın uyuşturucu ve içinde ne olduğu belli olmayan tek sigara satıcılarının ağına düşmesinin önüne geçeceğiz.

Günlük ne kadar harçlık yükleyeceksiniz?
Beylikdüzü Belediyesi adına elektronik bir kart düzenleyip ilkokul öğrencilerine 5, ortaokul öğrencilerine 10, lise öğrencilerine de günlük 15 lira yükleyeceğiz. Bunların yüklemesini her gün otomatik olarak biz yapacağız. Çocuğun cebinde para olmazsa kötü alışkanlıklara bulaşması zorlaşır.


bb

YENİ EVLENENLERİN MASRAFLARI BELEDİYEDEN
Diğer önemli projeniz peki?

Bugün Büyükçekmece Aile Mahkemesi’nde 8 bin 40 tane boşanma davası gözüküyor. Avukatlık mesleğim gereği yakinen biliyorum ki bu boşanma davalarının temeli ekonomik. Biz boşanmaları minimuma indirmek için, gelin-damat adayı ve anne-babalarından 5 yıl boşanmayacaklarını taahhüt ettiklerine dair yazı alıp çiftin düğün, beyaz eşya, giysi ve bir yıllık kira masraflarını karşılayacağız. 5 yıldan önce boşanırlarsa, kusurlu tarafa dava açıp tüm masrafları tazmin edeceğiz. Böylelikle çocukların anne-babalı yetim ve öksüzler olarak büyümesini engelleyeceğiz.

arf

Yukarı