Ana içeriğe atla

aaa

LÜLEBURGAZ BELEDİYESİ’NDEN TRAKYA’NIN İLK ULUSLARARASI KONGRESİ

13.11.2018 - 15:31

2018’İ İNOVASYON VE TASARIM YILI İLAN EDEN LÜLEBURGAZ BELEDİYESİ; İNOVASYON, TASARIM VE GİRİŞİMCİLİK İLE İLGİLİ PROJELERİYLE GÜNDEME GELMEYE DEVAM EDİYOR. LÜLEBURGAZ BELEDİYESİ, TRAKYA BÖLGESİ’NİN İLK ULUSLARARASI KONGRESİNE İMZA ATTI.

2018’i İnovasyon ve Tasarım Yılı ilan eden Lüleburgaz Belediyesi; inovasyon, tasarım ve girişimcilik konularında gerçekleştirdiği projeleriyle gündemde. Girişimcilik ekosistemini geliştirmeye yönelik birçok organizasyon düzenleyen Lüleburgaz Belediyesi, Trakya Bölgesi’nin ilk uluslararası kongresine imza attı. Lüleburgaz Belediyesi, Kırklareli Üniversitesi iş birliğiyle Uluslararası Girişimcilik, İnovasyon, Teknoloji ve Tasarım Kongresi’ni hayata geçirdi.
Girişimcilik, teknoloji, inovasyon ve tasarım alanları ile ilgili akademik çalışmaların kabul edildiği kongreye yaklaşık 50 bilim insanı katılarak 70’in üzerinde bildiri sundu. Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde düzenlenen kongrede, dünyanın her köşesinden bilim insanı bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulundu. Girişimcilik, teknoloji, inovasyon ve tasarım alanlarında çalışmalarını sürdüren önemli isimlerin buluştuğu kongrede literatüre katkı sağlamak hedeflendi.

İNOVASYON VE TASARIM EKONOMİYE DEĞER KATAR

Kongre, Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli’nin konuşmasıyla başladı. Trakya Bölgesi’nde girişimcilik ekosistemi kurmayı hedeflediklerini aktaran Gerenli, kongrenin bu anlamda en önemli etkinliklerden biri olduğunu belirtti. Kent halkının her anlamda çağdaş bir hayat sürmeleri için çalıştıklarını vurgulayan Gerenli, “Dünyada ve Türkiye’de ekonomiye değer katan ve halkın yaşam kalitesini artıran en değerli kavramlar, inovasyon ve tasarımdır. İnovasyon, değer yaratan bir yeniliğin herkes tarafından kullanılması ve yayılması anlamını taşır. Tasarım ise bu kullanımın herkes tarafından hissedilecek ve kolaylıkla anlaşılacak şekilde yapılmasını sağlar.” ifadelerini kullandı.

LÜLEBURGAZLILARDAN GÜZELLEŞTİREN TASARIMLAR

Lüleburgaz Belediyesi, kongrenin dışında kent halkının yaşam kalitesini yükseltmeye yönelik organizasyonlar da düzenledi. İnovasyon, girişimcilik ve tasarım noktalarında çeşitli etkinlikler gerçekleştiren Lüleburgaz Belediyesi, Onaranlar Kulübü iş birliğiyle Kent Atölyesi projesine imza attı. Kent Atölyesi kapsamında toplanan Lüleburgazlılar, kendi kentlerini ve sokaklarını tasarımla güzelleştirmek adına bir araya geldi. Fikir ve üretim gücüyle el ele veren Lüleburgazlılar, oluşturdukları tasarımlarla kent sokaklarında değişim yarattı.

arf

Yukarı