Ana içeriğe atla


BANNER

SELÇUKLU’DA BELEDİYECİLİK GÖNÜLDEN YAPILIYOR

15.03.2019 - 10:13

SÜREKLİ VATANDAŞLARLA İÇ İÇE OLAN SELÇUKLU BELEDİYE BAŞKANI AHMET PEKYATIRMACI, İLÇENİN FARKLI NOKTALARINDAKİ ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR. PEKYATIRMACI, BAZEN PAZARA GİDİYOR, BAZEN MAHALLELERİ DOLAŞIYOR, BAZEN DE KIRSALDAKİ VATANDAŞLARI ZİYARET EDEREK GÖNÜLLERİNE GİRİYOR.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, halkla iç içe olmayı seven mahallî idarecilerden biri. Çarşı, pazar, mahalle, kırsal; ilçenin her noktasına gidip vatandaşların dertlerini dinliyor ve taleplere göre hizmet götürüyor. İşte, Pekyatırmacı’nın vatandaşla iç içe olduğu örneklerden birkaçı:

BAŞKANDAN PAZAR ZİYARETLERİ
Esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelmeye devam eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Oto Parçacılar bünyesinde bulunan Perşembe Pazarı, Fatih Mahallesi’ndeki Salı Pazarı ve Akıncılar Parkı’nı ziyaret ederek vatandaşlar ve pazarcı esnafıyla istişare etti.  Başkan Pekyatırmacı, naylon poşet kullanımının azaltılmasına yönelik uygulamaları desteklemek amacıyla pazar ziyaretinde vatandaşlara bez torba dağıttı.
Pekyatırmacı, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mızın başlattığı projeyi bizler de sonuna kadar destekliyoruz. Sıfır atık projesi kapsamında 2 bin adet bez torba dağıttık. Bundan sonra da dağıtıma devam edeceğiz.” dedi. Pazardaki vatandaşlar da bez torba dağıtımı uygulamasından memnun kaldı.

SELÇUKLU BELEDİYESİ’NDEN HASTA NAKİL HİZMETİ 
Selçuklu Belediyesi, ilçe genelinde kullanılmak üzere 2018 ortalarında hizmete sunduğu hasta nakil ambulansıyla yatağa bağımlı, tam ve kısmi felçli hastalara uzman personel eşliğinde hizmet sunuyor. İnsan sağlığını yakından ilgilendiren konularda birçok tesisin yapılmasına ve hizmetin sunulmasına öncülük eden Selçuklu Belediyesi, hızla gelişen nüfusu oranında ihtiyaç olan konularda yeni faaliyet alanlarına önem veriyor. Yaklaşık 6 ay boyunca hizmet veren hasta nakil ambulansıyla 141 hastanın taşıma işlemi gerçekleştirildi. 
Yönetmelik gereği mavi şerit ambulans olarak nitelendirilen hasta nakil ambulansı ile tıbbi müdahale gerektirmeyen ancak sedyeyle nakledilmesi gereken hastaların evden hastaneye, hastaneden eve ulaşımları güvenli bir şekilde sağlanıyor. 

SELÇUKLU’DA HİZMETLER İSTİŞARE EDİLİYOR
İlçeye yapılan hizmetleri mahalle muhtarlarıyla ve mahalle sakinleriyle istişare eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Kılınçarslan Mahallesi sakinleriyle bir araya gelerek yatırımlar ve projelerle ilgili görüş alış verişinde bulundu. Yapılan hizmetlerin tümünde planlı gelişmeye ve bölgenin ihtiyaçlarına önem verdiklerini ifade eden Pekyatırmacı, Kılınçarslan Mahallesi’nin planlı yapılaşmasıyla örnek bir mahalle statüsünde olduğunu, mahalle sakinleriyle ortak hareket ederek devam eden çalışmalarının sona ereceğini kaydetti.
Kılınçarslan Mahalle Muhtarı Cuma Ali Ünver de talep edilen hizmetlerin kısa sürede yerine getirildiğini dile getirerek tüm mahalle sakinleri adına Başkan Pekyatırmacı’ya teşekkür etti.

MAHALLELERİN İHTİYAÇLARI YERİNDE TESPİT EDİLİYOR
Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, ilçe merkezi dışındaki mahalle muhtarlarını ziyaret etti. Selçuklu’da ilçe merkezinde sürdürülen inceleme çalışmaları, vatandaş ve muhtarlarla yapılan görüş alışverişi programları, uzak bölgelerdeki mahallelerde de yapılıyor. Ankara Yolu üzerinde bulunan Büyükkayacık Mahallesi’yle başlayan ziyaretlerde yine aynı güzergâhta bulunan Tömek, Karaömerler, Eğribayat, Kervan, Kızılcakuyu, Yazıbelen, Kaleköy, Çaldere ve Güvenç mahallelerinde muhtarlarla bir araya gelen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, mahallelere yapılan ve proje aşamasında olan çalışmaları inceledi,  vatandaşlardan gelen istek ve önerileri dinledi.
Pekyatırmacı, “İlçe merkezimize uzak olan mahallelerimizde muhtarlarımızla ve hemşehrilerimizle istişarelerde bulunduk. Tüm çalışmalarımızda bizlere her zaman destek olan muhtarlarımıza teşekkür ediyorum, ilçemizin gelişimi için hiç ara vermeden büyük bir heyecanla çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

SANCAK YÜZME HAVUZU’NA ‘TEMİZ HAVUZ’ SERTİFİKASI
Selçuklu Belediyesi, ilçeye kazandırdığı nitelikli yatırımlarla halka en iyi hizmeti sunarken; sağladığı yüksek standartlarla da ödüllendiriliyor. Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yıl boyu yapılan denetimler sonucunda Selçuklu Belediyesi Sancak Yüzme Havuzu temiz havuz sertifikası almaya hak kazandı. Konya’nın en temiz havuzu seçilen Sancak Yüzme Havuzu’ndan 2018’de 900 yetişkin, bin 200 spor okulu öğrencisi ve 700 ilkokul 3. sınıf öğrencisi yararlandı.

arf

Yukarı