Ana içeriğe atla

GALATA TAŞIMACILIK

SELÇUKLU’DA NORMALLEŞME BAŞLADI, SOSYAL MESAFEDEN TAVİZ YOK

16.07.2020 - 18:28

Hükümetin normalleşme sürecini başlatmasının ardından Selçuklu’da da sosyal mesafe ve hijyenden taviz vermeden normale dönüş başladı. Alınan önlemlerin takipçisi olacaklarını söyleyen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Belediye binamızda personellerimiz normal mesaisine başlarken, park ve bahçeleri sosyal mesafe çerçevesinde yeniden hemşehrilerimizin hizmetine açtık.” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Covid-19 salgınına dair olumlu açıklamaları sonrasında tüm ülkede normale dönüş çalışmaları hız kazandı. Selçuklu Belediyesi de sokağa çıkma kısıtlamasının bitmesinin ardından sosyal mesafe ve hijyenden taviz vermeden normalleşme adımlarını atmaya başladı. Hükümetin aldığı karar doğrultusunda dönüşümlü çalışan personel normal mesaiye dönerken, kronik hastalığı bulanan personeller de süreç kapsamında işbaşı yaptı. Belediye hizmet binasına gelen vatandaşlara sosyal mesafe kurallarına bağlı kalınarak hizmet veriliyor. Selçuklu Belediyesi'ne bağlı Sille Baraj Parkı, Kelebekler Vadisi Parkı, Şehit Savcı Hakan Kılıç Parkı ile Rahmet Ormanları parkının yanı sıra Talha Bayrakçı Gençlik Merkezi normalleşme süreci kapsamında hizmetlerine yeniden başlarken, belediyeye ait kütüphanelerde de sadece kitap değişimi faaliyeti başladı.

 

Normalleşme adımlarına belediye olarak uyduklarını belirten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, şu ifadeleri kullandı: “Hükümetimizin aldığı normalleşme kararı kapsamında biz de belediye olarak önlemler çerçevesinde çalışmalarımıza başladık. Belediye binamızda personellerimiz normal mesaisine başlarken, kapalı olan tesislerimizde de çalışmalarımız başladı. Bu kapsamda Sille Baraj, Kelebekler Vadisi, Şehit Savcı Hakan Kılıç ve Rahmet Ormanları Parklarımızı yeniden hemşehrilerimizin hizmetine açtık. Talha Bayrakçı Gençlik Merkezimiz de gençlerimize sosyal mesafe çerçevesinde hizmet vermeye başladı. İnşallah süreç devam edecek ve tüm tesislerimizle halkımızın hizmetinde olacağız.”

 

 

SELÇUKLU BELEDİYESİ'NDEN SALGIN SÜRESİNCE ÖZVERİYLE ÇALIŞAN KURUMLARA TEŞEKKÜR PAKETİ

Selçuklu Belediyesi, Covid-19 salgını ile mücadelede özveri ile çalışan tüm sağlık çalışanları, Jandarma, Emniyet, Vefa Destek Grubu ve Kaymakamlık çalışanlarını unutmayarak bir teşekkür paketi gönderdi. Belediye Başkanı Pekyatırmacı da Konya İl Sağlık Müdürlüğü'ne gerçekleştirdiği ziyaretle tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ederek hizmetlerinin karşılığının asla ödenemeyeceğini ifade etti.

 

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç'un makamında gerçekleşen ziyarette Konya İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Hasan Çiftçi ve tüm sağlık çalışanlarını temsilen gelen sağlık personeli yer aldı. Ziyarette konuşan Başkan Pekyatırmacı, sağlık çalışanlarının Covid-19 salgını süresince gösterdikleri öz verili çalışmanın karşılığının asla ödenemeyeceğini ifade etti. Başkan Pekyatırmacı sözlerini şöyle sürdürdü: "Salgın ülkemizde ilk olarak ortaya çıktığında Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanımızın önderliğinde süreç çok iyi organize edildi akabinde ilgili kurumların eşsiz iş birliği ile ortaya çıkan başarı tablosu tüm dünyaya örnek olacak nitelikte. Tüm sağlık, jandarma, emniyet, vefa destek grubu ve kaymakamlık çalışanlarımız bu süreçte ellerinden gelenin çok daha fazlasını yaparak kahramanlık göstermiştir. Bu çalışanlarımız yeri geldiğinde uykusuz kalarak ve bu süreçte ailelerini göremeden çalıştılar bu konuda onlara minnettarız. Ben buradaki sağlık çalışanlarımızın nezdinde tüm sağlık çalışanlarımıza tekrar teşekkür ediyorum yaptıklarınızın karşılığı asla ödenmez."

 

Başkan Pekyatırmacı ziyaretin sonunda sağlık çalışanlarını temsilen gelen sağlık personeline hediye takdiminde bulundu.

 

---- KUTUUUUUU ------

 

ARABALI SİNEMADA REKOR KATILIM

 

Selçuklu Belediyesi Covid 19 salgınında ümit verici tablo sonrasında kademeli olarak normalleşme sürecinde vatandaşları araba sinemasında buluşturdu. Naim filminin sinemalardan sonra ilk defa sergilendiği araba sinemasına vatandaşlar yaklaşık bin araçla rekor katılım sağladı.

 

Selçuklu Belediyesi, sokağa çıkma kısıtlamasının bitmesinin ardından vatandaşlara araba sineması düzenledi. Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu otoparkında düzenlenen ve sinemalardan sonra ilk defa gösterilen Naim filmini izlemeye vatandaşlar yaklaşık bin araçla rekor katılım sağladı. Çevredeki vatandaşların rahatsız olmaması adına görüntü alana kurulan 3 ekranda verilirken, ses ise özel olarak ayarlanan frekansla alandaki vatandaşların araç radyolarından verildi.  Etkinlik alanındaki vatandaşlar ise etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

 

“TÜRKİYE’DE İLK DEFA BU KAPSAMDA, BU BÜYÜKLÜKTE BİR ETKİNLİĞİ DÜZENLİYORUZ”

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlik alanında vatandaşlarla bir araya gelen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Sadece ülke olarak değil insanlık olarak zor bir süreci yaşıyoruz. Bu süre zarfında biz Selçuklu Belediyesi olarak vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda pek çok program gerçekleştiriyoruz ama toplu bir etkinlik organizasyonu bu zamana kadar yapmamıştık.” dedi ve ekledi: “Sürecin biraz daha rahatlamasıyla birlikte ve hemşehrilerimizin de talepleri doğrultusunda böyle bir arabalı sinema etkinliğini düzenleme kararı aldık. Türkiye’de ilk defa bu kapsamda, bu büyüklükte bir etkinliği düzenliyoruz. Hakikaten evde kaldığımız bu süre zarfında insanlarımız ne kadar evde vakit geçirirlerse geçirsinler, dışarıda bir etkinliği özlemiş durumdalar. O yüzden böyle bir etkinliğe katılım sağlamaları bizim için önemliydi. Yoğun ciddi bir katılım var. Hemşehrilerimiz özlemişler birlikte olmayı, bir arada olmayı biz de buna aracılık etmiş olduk. Selçuklu Belediyesi olarak bir ilki daha bugün gerçekleştiriyoruz. Konya’da ilk defa arabalı sinema etkinliğini Selçuklu Belediyesi olarak biz gerçekleştirmiş olduk ve ciddi manada da bir katılım oldu. Yaklaşık bin araçlık bir katılım söz konusu. Gelen bütün hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.”

GALATA TAŞIMACILIK

Yukarı