Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Avantajı jenerik yapıdaki iş zekası sistemleri sağlıyor

20.07.2017 - 12:28

ONUSS Kurucu Ortağı/Strateji ve İş Geliştirme Direktörü Banu Ortaç, Günümüzde kurumların ne kadar veriye sahip olduklarından ziyade, verinin doğru ve güncel bilgiyi üretebilmesini sağlayacak jenerik yapıdaki iş zekası sistemlerine sahip olmalarının rekabet avantajı sağladığıNI SÖYLEDİ.

Öncelikle Onuss Services hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz? 
ONUSS olarak, 15 senedir kurumların hammaddesi olan veriyi istedikleri boyutta, ihtiyaç duydukları anda bilgiye çeviren, kararlarında kaldıraç gücü desteği alabilecekleri, planlamalarında ‘EĞER’ analizleri yaparak öngörü, yönetim gücü, rekabet avantajı sağlayan, öğrenen makine ve yapay sinir ağları teknolojilerine sahip çözümler geliştiriyoruz.
Yıllardır adres yazım alışkanlıklarını analiz ederek geliştirdiğimiz zengin dilbilim kütüphanelerimiz sayesinde serbest stil yazılmış bir adresin eksik mahallesi, sokak adı, ilçesini zenginleştirip, doğrulayan ve koordinatlayan Adres Veri Kalite Altyapı Sistemimiz; bankacılık, kamu, kargo ve e-ticaret vb. sektörlerde ispatlanmış başarıya sahip. 
Lokasyon Analitik ve İş Zekası Sistemi; yeni şubemi nereye açmalıyım, kampanyamı nüfusu 10 binin üzerinde olan, müşterilerimin olduğu benim şubelerimin olmadığı hangi mahalle ve sokaklarda düzenlemeliyim? Bu mahallelerde seçim sonuçları nasıl? gibi sorulara cevap veriyor. CRM’den farkı; yakınlık-uzaklık, etrafında ne var? gibi sorguları yaparak, ısı haritalarını iç ve dış veriyi kullanarak, haritada poligon çizerek ve rotadan sorgu yaparak lokasyon zekasını kararlarınızda kullanabilmeniz. Sistemin sahip olduğu TUIK demografik verileri, bir milyondan fazla kategorize edilmiş POI/Önemli Nokta (Okul, Hastane, AVM, Banka, vb.) sorgulara eklenebilmekte, endeks değer verilerek ısı haritaları oluşturulmaktadır. Bankalarda entegre çalışan bu sistemle, güncel verilerle iş zekası sorguları yapılarak stratejik kararlarda destek alınıyor. TEB, Vakıfbank, Halkbank ONUSS LBS çözümlerini kullanıyor.

Sunulan sistem ve servisler, sektörlerin ihtiyaçlarına göre değişkenlik gösteriyor mu? Siz bu sistem ve servisleri nasıl konumlandırıyorsunuz?
Çözümlerimizi tıpkı LEGO gibi kuruma özel terzi usulü hızlı ve çevik onpremise entegre edebiliyor veya web servis API entegrasyonu sağlıyoruz. Özellikle saha operasyonlarında birçok farklı sektörün planlama, izleme ve yönetim önceliklerini analiz ederek geliştirdiğimiz çözümler, kurye sektöründe farklı nakit taşıma operasyon, FMCG dağıtım, doğrudan saha satış ziyaret, aynı gün teslimat operasyonunda, arayüzler ve mobil uygulamalarda benzerlik ve farklılıklar gösterebiliyor. Planlı/plansız operasyon dinamiklerine göre TSP(Gezgin Satıcı Problemi), VRP (Araç Rotalama Problemi) rota optimizasyon algoritmaları değişkenlik gösteriyor. ONUSS olarak hepsine cevap veren sistem ve servislerimiz mevcut. 

Bundan 10 yıl önce yazılım sektörü nasıldı, şimdi nasıl bir değişim söz konusu?
Günümüzde kurumların ne kadar veriye sahip olduklarından ziyade, verinin doğru ve güncel bilgiyi üretebilmesini sağlayacak jenerik yapıda iş zekası sistemlerine sahip olmalarının rekabet avantajı sağladığı biliniyor. ONUSS olarak 13 yıldır kendi kendini geliştiren jenerik altyapıya sahip, ekstra uygulama, geliştirme maliyetlerinin önüne geçebilmek adına tasarlanmış esnek veritabanı mapping özelliği, modüler yapıda öğrenen sistemler geliştiriyoruz. 
ONUSS, bulut bilişimin gelişimiyle başarısını birçok kurumda ispatlamış olan bu altyapı sistemlerini 2015’ten itibaren buluta taşıyarak online B2B kurumsal üyelerine hizmet veriyor.

GALATA

Yukarı