Ana içeriğe atla

aaa

AYDIN TEKSTİL, İŞ SÜREÇLERİNİ CANIAS ERP İLE YÖNETECEK

14.02.2019 - 18:06

TÜRKİYE’NİN VE AVRUPA’NIN EN BÜYÜK TEKSTİL SEKTÖRÜ ÜRETİCİLERİNDEN AYDIN TEKSTİL, İŞ SÜREÇLERİNİ CANIAS ERP İLE YÖNETME KARARI ALDI. PROJE DETAYLARI VE HEDEFLERİ, ELITE WORLD EUROPE HOTEL’DE GERÇEKLEŞEN YÜKSEK KATILIMLI AÇILIŞ TOPLANTISINDA KONUŞULDU.

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük döşemelik, perdelik, yatak kumaşı ve ev tekstili sektörü üreticilerinden Aydın Tekstil, sektördeki uzun yıllara dayanan tecrübeli yolculuğuna IAS ile işbirliği yaparak devam etme kararı aldı. Eğitimli, genç, dinamik yönetim kadrosu, bin 200 çalışanı ile yılda 30 milyon metre kumaş ve 85 bin ton iplik üretme kapasitesine sahip olan Aydın Tekstil, iş süreçlerini IAS’nin ERP çözümü caniasERP ile yönetecek.
Dijital dönüşüm konusundaki çalışmalara ağırlık veren firma, caniasERP ile sektöründeki yetkinliğini birkaç adım daha öteye taşımayı hedefliyor. Aydın Tekstil, IAS üst yönetiminin ve KPMG yetkililerinin katılımıyla Elite Worlde Europe Hotel’de gerçekleşen açılış toplantısında paydaşlar, proje beklenti, talep ve hedeflerini konuşarak yol haritasının hatlarını çizdi. Sunum ve konuşmalarla geçen açılış toplantısı, çalıştayla devam etti. Proje ekiplerini bir araya getiren bu çalıştayla ortak bir dil oluşturma adına ilk adım da atıldı.

KURUM KÜLTÜRÜMÜZÜ REVİZE EDİYORUZ
Aydın Tekstil Aile Konseyi Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Faruk Aydın, caniasERP ile iş süreçlerini yönetme kararı aldıklarında büyük bir değişim için de adım attıklarını söyledi. Aydın, “Gelecek ihtiyaçlarımıza ilişkin kendimizi revize etmemiz gerektiğinin farkındayız. caniasERP ile iş süreçlerimizi yönetme kararı alarak bu revizelerin en kapsamlısını başlatmış olduk. Bunun yalnızca ERP sistemine geçiş değil, gerçek bir kültürel değişim olduğunu düşünüyoruz. Hedefimiz günün sonunda daha dinamik, fark oluşturan, yaratıcılığa daha çok vakit ayıran, sürdürülebilir ve daha hızlı büyüyen bir organizasyon oluşturmak. Bunu da ancak doğru veriyi kullanarak, doğru veriye daha hızlı erişerek gerçekleştirebiliriz.” dedi.
Bugüne kadar sistemleri salt kaydedici araçlar olarak kullandıklarını belirten Ömer Faruk Aydın, “Bugünden sonra bize asiste edecek, bize yön gösterecek, yürüdüğümüz yolda bizi destekleyecek bir sistem inşa edeceğiz. Bu çalışmayla hem şirketlerimiz hem de çalışanlarımız bir adım öteye taşınacaktır.” şeklinde konuştu.

ÇITAMIZI BİR ADIM YUKARI TAŞIYORUZ
IAS Genel Müdürü Behiç Ferhatoğlu da “IAS olarak bugüne kadar hem Türkiye’de hem de yurtdışında binden fazla proje gerçekleştirdik. Bu projelerin yaklaşık 50 tanesi tekstil ve ilişkili alt sektörlerdeydi. Aydın Tekstil, tekstil sektöründeki 10. büyük projemiz. Üst yönetim de dahil olmak üzere Aydın Tekstil’in ilgisi ve katılımını, aynı zamanda analiz ve kavramsal tasarım sürecinde KPMG’nin katkısını da düşündüğümde bunun en başarılı projemiz olacağına inancım çok kuvvetli. 2019’da IAS’nin gözbebeği olacak Aydın Tekstil projesinin başından sonuna dek tüm IAS üst yöneticilerinin takibinde olacağını da bildirmek isterim. Projemiz şimdiden hayırlı olsun.” diye konuştu.

arf

Yukarı