Ana içeriğe atla

aaa

CANIAS ERP İLE MÜŞTERİLERİMİZE ‘ESNEKLİK’ SUNUYORUZ

11.04.2018 - 16:47

IAS Yazılım Genel Müdürü Hakan Özkara, “Ürettiğimiz Canias ERP platformuyla müşterilerimize sadece bugünkü ihtiyaçlarına yönelik değil, gelecekteki ihtiyaçlarına da uyum sağlayabilecek çözümler üretiyoruz.” diyor.

Günümüzde hızla yaygınlaşan ERP (Kurumsal Kaynak Planlaması) alanında uzmanlaşmış yazılım üreticilerinden biri de IAS. IAS Yazılım Genel Müdürü Hakan Özkara ile ürünlerini ve hizmetlerini konuştuk.

IAS’tan ve hizmetlerinizden bahseder misiniz öncelikle?
IAS, Hakan Karabiber tarafından Almanya’da kurulduğu 1989’dan itibaren ERP (Kurumsal Kaynak Planlaması) alanında uzmanlaşmış bir yazılım üreticisi. Bugün, dünyada 9 ofis ve 50’den fazla çözüm ortağımızla ürünümüz Canias ERP’nin müşterilere sunulması, danışmanlık ve proje yönetimi faaliyetlerimizin yanı sıra bünyemizde bulunan IAS Business Academy ile kurumlara eğitim hizmetleri de veriyoruz. Ayrıca 2002’den beri SaaS modeli ile aktif olarak bulut tabanlı ERP hizmeti sunuyoruz. 

Kendi bünyenizde geliştirdiğiniz Canias ERP yazılımından bahseder misiniz?
Canias ERP’yi bir yazılım olarak tanımlamaktansa, uçtan uca bir kurumsal iş çözümü platformu olarak tarif etmeyi tercih ederim. Çünkü bu çözümün içerisinde TROIA adını verdiğimiz kendi programlama dilimiz, oldukça gelişkin bir entegre geliştirme aracı, uygulama sunucusu, çeşitli istemci seçenekleri, yönetim ve bakım araçları, güvenlik araçları gibi bileşenler bulunuyor ve uygulamayı müşterilerimize kaynak kodlarıyla birlikte sunuyoruz. Müşterilerimiz; bir kurumsal uygulama çözüm platformu, bunun üzerinde geliştirilmiş oldukça iyi bir ERP paketi ve bu paketin kodlarını birlikte ediniyorlar. Böylece gelecekteki ihtiyaçlarına adaptasyon yeteneğini de kazanmış oluyorlar.

Peki, bir şirket neden Canias ERP yazılımını tercih etmeli?
Canias ERP; global rakiplerimiz karşısında 40’tan fazla sektörde, 5 kıtada, 30 ülkede ve 15 farklı dilde bine yakın müşteri kazanmamızı sağlamış bir çözüm. Bunun temelinde bir felsefe olarak benimsediğimiz ‘esneklik’ bulunmakta. Müşterilerimizin sadece bugünkü ihtiyaçlarına yönelik değil, gelecekte çıkacak ihtiyaçlarına da uyum sağlayabilecek çözümler üretiyoruz. Bu yeteneği de tamamını kendimizin ürettiği teknolojimizden alıyoruz. Bu sayede defalarca esneklik ve inovasyon konusunda uluslararası ödüllere layık görüldük.

Gelecek dönem planlarınızda geliştirmeyi düşündüğünüz çözümler var mı?
Kurulduğu günden beri, yeniliklere ve Ar-Ge’ye yatırım yapan bir kurumuz. Endüstri 4.0, IoT, mobilite, yapay zeka, büyük veri ve iş zekası son yıllarda yatırım yaptığımız önemli alanların başında gelenleri. Bunların çoğunda çözümlerimizi sunmaya başladık. Diğerleri de yolda.  
 
Yapmış olduğunuz ve yapacağınız etkinliklerden biraz bahseder misiniz?
Her yıl Almanya ve Türkiye’nin büyük şehirlerinde ‘Canias ERP Live’ etkinlikleri düzenleyerek müşterilerimizle buluşuyor ve yeniliklerimizi paylaşıyoruz. Ayrıca son 6-7 yıldır düzenli olarak katıldığımız Hannover CeBIT Fuarı’nda da kurumumuzu ve ülkemizi temsil ediyoruz. 

IOT EurAsia Zirvesi’nin sektördeki önemi nedir? Düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?
Bilginin ve farkındalığın artmasına katkı sağlayan her etkinliği ülkemiz adına çok değerli ve faydalı görüyoruz. Bizler de katıldığımız çeşitli konferanslarda görüş ve deneyimlerimizi dinleyicilerle paylaşarak buna katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bu sebeple bu önemli zirvenin düzenlenmesinde emeği geçen herkesi tebrik etmek isterim. 

arf

Yukarı