Ana içeriğe atla

aaa

CANIAS IQ İLE KULLANICILARA BÜTÜNLEŞİK İŞ ZEKÂSI ÇÖZÜMÜ

09.05.2018 - 16:50

ERP çözümleri konusunda uzmanlaşan IAS, dünyanın önde gelen firmalarından QlIk ile iş birliği yaparak geliştirdiği CanIas IQ uygulamasıyla kullanıcılarına bütünleşik bir iş zekâsı çözümü sunuyor.

1989 yılında Almanya’nın Karlsruhe şehrinde kurulan ve Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) çözümleri konusunda uzmanlaşan IAS (Industrial Application Software), dünyanın önde gelen iş zekâsı firmalarından Qlik ile iş birliği yaparak geliştirdiği Canias IQ uygulaması ile tüm kullanıcılarına bütünleşik bir iş zekâsı çözümü sunuyor.
Şirketlerin iş süreçlerini yönetmelerinde uçtan uca bir çözüm olan Canias ERP, kullanıcılarına, sistem içerisinde saklanan verileri raporlamalarına, çizelge veya pivot görünümler haline getirilerek farklı veri inceleme ekranları oluşturmalarına izin veriyordu. Ancak günümüzde ortaya çıkan yeni durumlar karşısında, mevcut raporlama imkânlarının yanı sıra, iş zekâsı araçları kullanmak bir zorunluluk haline gelmeye başladı.
IAS Global Teknik Çözümler Danışmanı Burak Bayrakdar, bu durumları şöyle sıralıyor: “Veri hacmi ve çeşitliliği arttığı durumlarda ‘Big Data’ olarak adlandırılan veri yığınlarının oluşması. Elde edilen veriler üzerinden rapor oluştururken performans sorunlarının meydana gelmesi. Veriden bilgiye, bilgiden aksiyona giderken anlık ve hızlı görselleştirme ihtiyacı.”
Bayrakdar, Canias ERP içerisinde bütünleşik olarak sunulan Canias IQ’nun, tüm kullanıcılara, ekstra bir efor ve maliyete katlanmadan, standart bir iş zekası aracının sunduğu özellik ve faydalardan çok daha fazlasını sağladığını ifade ediyor. Burak Bayrakdar, Canias ERP ürününün tüm cihazlarda çalışabilme özelliği bulunduğunu, kullanılan tüm analiz ekranlarının istenilen cihazlarda incelenebildiğini belirtiyor.

CANIAS IQ’NUN SUNDUĞU EKSTRA ÖZELLİK VE FAYDALAR
In-memory çalışma kabiliyeti sayesinde çok daha hızlı ve performanslı raporlamalar elde edilebilir.
Canias IQ kurulduğu anda gelen hazır raporlarla anında analizlere başlanabilir.
Canias ERP ürününün tüm cihazlarda çalışabilme özelliği sayesinde, kullanılan tüm analiz ekranları istenilen cihazlarda incelenebilir.
Self-service özelliği ile kullanıcılar mevcut dashboard ekranları ve analizler üzerinde değişiklik yapabilir veya sıfırdan yeni ekranlar oluşturabilir.
Canias ERP içerisinden farklı bir uygulama açma ihtiyacı olmadan, anlık olarak Canias IQ dashboard ekranlarına geçiş yapılabilir.
Eldeki verilerin ilişkisel olarak tutulması sayesinde, sorulan soruların haricinde, aynı anda ilişkili olabilecek diğer analizlerin sonuçları da ekranlara yansıtılabilir. 
Data ilişkileri tamamıyla Canias ERP OLAP modülü içerisinde oluşturulur.
Klasik iş zekası araçlarında ihtiyaç olan küplerin oluşturulmasına gerek kalmadan veri transfer ortamı hazırlanır.
3. Parti bir ETL (Extract-Transform-Load) aracına ihtiyaç duymadan, verilerin ilişkilendirilerek analiz edilebilir hale getirilmesi ve aktarımı sağlanır.
Geliştirilen çift yönlü entegrasyon sayesinde, analiz ekranlarında dikkat çeken bir durumun veya kaydın detay bilgilerine tek tıkla erişilebilir.

arf

Yukarı