Ana içeriğe atla

arf

E-FATURA KONSEPTİNİ TÜRKİYE’DE İLK DIGITAL PLANET UYGULADI

26.06.2018 - 12:11

Digital Planet CEO’su Şerif A. Beykoz: “E-Dönüşüm sektöründe açık ara en kapsamlı platforma ve en yüksek işlem hacmine sahip özel entegratör şirketi olduğumuzu gururla söyleyebiliriz.”

Digital Planet, yeni teknolojilerle iş dünyasına inovatif çözümler üreten bir Ar-Ge şirketi. 2000 yılında faaliyetlerine başladı. Türkiye’de e-Fatura resmi olarak kullanılmaya başlanmadan önce, e-Fatura konseptini Türkiye’de ilk kez uyguladı. e-Dönüşüm sürecinin gelişmesine öncülük ederek e-Fatura, e-Defter ve e-Arşiv gibi çözümlerin diğer kurumların hayatına hızla girmelerinde aktif rol oynadı. 
Digital Planet CEO’su Şerif A. Beykoz, “2018 itibariyle özel entegratör kimliğimizle tüm sektörlerden 8 bini aşan firmaya, kuruma özel yaklaşımla hizmet veriyoruz. Bizim için firmalara her durumda aynı derecede hassasiyet göstermek ve aynı kalitede hizmet sunabilmek önemli. Bu yaklaşımın karşılığı olarak, e-Dönüşüm sektöründe açık ara en kapsamlı platforma ve en yüksek işlem hacmine sahip özel entegratör şirketi olduğumuzu gururla söyleyebiliriz.” diyor.  
e-Fatura, e-Arşiv ve e-Defter uygulamaları ile günlük faturalaşma ve muhasebe süreçlerinin fiziksel ortamdan elektronik ortama taşındığını ve içeride işleyen tüm muhasebe işlemlerinin hızlandığını belirten Şerif A. Beykoz, “Bu uygulamalar, eski faturaların dijital ortamda saklanabilmesine ve gerektiğinde rahatlıkla ulaşılmasına imkan verirken arka planda da kâğıt, mürekkep, basım, kargolama gibi süreçlerde ciddi bir maliyet ve zaman tasarrufu sağlıyor.” şeklinde konuşuyor.

ÇÖZÜM YELPAZEMİZİ GELİŞTİRİYORUZ
Türkiye’de ağırlıklı olarak telekomünikasyon, finans, bilişim, enerji dağıtım, e-ticaret ve tekstil gibi çok çeşitli sektörlerin lider şirketleriyle çalıştıklarını belirten Digital Planet CEO’su Şerif A. Beykoz, şunları ifade ediyor: “Kurum içi süreçleri değiştirmeden, ERP sistemleriyle doğrudan entegre çalışan maliyet avantajlı özel entegratörlük hizmetlerinde e-İrsaliye, e-Makbuz, e-İmza, KEP, e-Bilet, e-Yedekleme, e-Mutabakat gibi yeni ürünlerle çözüm yelpazemizi günün gereksinimlerine uygun olarak geliştiriyoruz. Çalışmalarımızı Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde sürdürüyoruz.”
e-Dönüşüm yolculuğunda Digital Planet ile ilerlemeye karar vermiş müşterilere başvuru aşamasındaki tüm süreçlerde ihtiyaç duydukları tüm desteği sağladıklarını söyleyen Beykoz, “E-Dönüşüm platformlarımız kullanılmaya başlandığı andan itibaren de yine tüm ihtiyaçlarda, 7 gün 24 saat uzman destek ekibimiz müşterilerimize hizmet veriyor.” diyor. 

arf

Yukarı