Ana içeriğe atla

aaa

KURUMSAL YAZILIM KULLANIMI ARTIYOR

14.09.2018 - 16:22

LOGO YAZILIM KANAL VE SATIŞ OPERASYONLARI İCRA KURULU ÜYESİ AKIN SERTCAN, KURUMSAL YAZILIMLARIN ŞİRKETLER TARAFINDAN KULLANIMININ SON YILLARDA İVME KAZANDIĞINI BELİRTTİ.

Genel olarak şirketler hangi iş süreçlerinde dijitalleşmeye başvuruyorlar?
Gelişen teknolojilerin bir sonucu olarak, rekabet gücünü artırmak ve varlığını devam ettireceği yeni iş modelleri geliştirmek, markalar için yenilikten öte bir zorunluluk haline geldi. Dijital dönüşüme gerektiği oranda ve hızda uyum sağlayan firmalar, rekabette bir adım önde yer alıyor. Kurumsal yazılımların Türkiye’deki şirketler tarafından kullanımında, son yıllarda yukarıya doğru ciddi bir ivme olduğunu görüyoruz. BT yatırımlarına her geçen yıl daha fazla kaynak aktarılıyor. Araştırmalara göre, donanımsal ihtiyaçların karşılanması şirketlerin birinci önceliği. Donanımı takiben, BT güvenliği, yedekleme, depolama ve bulut çözümlerinin şirketlerin BT yatırım planlarında yer aldığını görebiliyoruz. Özellikle üretim/imalat (otomotiv, makina, elektronik, dayanıklı tüketim), hizmet (lojistik, dağıtım), inşaat/taahhüt sektörlerinde, ERP sistemlerine olan ilgi ve kullanımda büyük bir artış olduğunu söylemek mümkün.

Dijitalleşmek isteyen şirketlere sunduğunuz ürün ve hizmetlerinizden bahseder misiniz?  
Logo Yazılım olarak, 34 yıldır işletmelerin verimliliğini ve kârlılığını artırmaya yönelik kurumsal yazılımlar geliştiriyor, farklı ölçekteki şirketler için daha esnek ve verimli çalışmalarına ortam hazırlayan iş uygulamaları üretiyoruz. Sahada yanlarında oluyor, verdiğimiz eğitimlerle bilgi birikimlerine katkıda bulunuyor, sorunlarına özel çözümler getirmek için destek oluyoruz. Dijital dönüşüme öncülük eden e-devlet uygulamaları için önemli yatırımlar yapıyor, her türlü mevzuatın fiili hayatta kullanımına yardımcı olmaya çalışıyoruz. 
Tüm bunların yanı sıra, işletmelerin finansal rekabet avantajı oluşturabilmeleri için katma değerli uygulamalar da geliştiriyoruz. Logo’nun çözüm kümesinde Kurumsal Kaynak Planlama uygulamalarının dışında; Müşteri İlişkileri Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, İş Akış Yönetimi, Tedarik Zinciri Yönetimi, e-dönüşüm ve İş Analitiği Çözümleri olmak üzere çok sayıda çözüm yer almaktadır.

Dijital dönüşümün avantajları neler?
İş süreçlerinin ve örgütsel yapının bir sistematiğe oturması, yeni teknolojilere ayak uydurulması, e-dönüşüm gibi çoğu firmayı etkileyen yeni gelişmeler, şirketlerin kurumsal dönüşüme ihtiyacı olduğunu gösteriyor. Bu dönüşüm verimliliği ve çalışan motivasyonunu artırıyor, şirketleri rekabette bir adım öne geçiriyor. Dönüşüm sürecinde başrolü, birçok alanda olduğu gibi teknoloji üstleniyor. 
Dijital dönüşüm, öncelikli olarak operasyonel maliyetin düşmesinde ve verimliliğin artmasında önemli rol oynuyor. Kaynak ve süreçlerin optimize edilmesini de sağlayarak, hem yeni müşteri kazanımı, hem de müşteri bağlılığını artırma konularında şirketlerin yeni stratejiler geliştirmelerine olanak tanıyor. 
Tüm süreçlerin dijitalleşmesi uçtan uca otomasyonu da beraberinde getirirken sağlanan esnek yapı sayesinde, kurumlar değişen rekabet koşullarına hızla adapte olabiliyor. 
Şirketler dijitalleşmeye yönelik nasıl yatırımlar yapıyorlar? 
KOBİ’ler BT yatırımlarına her geçen yıl daha fazla kaynak aktarıyor. Araştırmalar, KOBİ’lerin hâlâ donanımsal ihtiyaçların karşılanmasını birinci öncelik olarak ele aldığını gösteriyor. Donanımı takiben, BT güvenliği, yedekleme, depolama ve bulut çözümlerinin KOBİ’lerin yatırım planlarında yer aldığını görebiliyoruz. 

arf

Yukarı