Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

KYOCERA'nın Devrim Yaratan Teknoloji ECOSYS 25. Yılında

20.11.2017 - 14:23

KYOCERA Document Solutions (Kyocera); çevresel sürdürülebilirlik alanında devrim niteliği taşıyan ECOSYS teknolojisine sahip ilk lazer yazıcıyı piyasaya sürmesinin 25. yılını kutluyor.

1992 yılında piyasaya sürülen orijinal KYOCERA ECOSYS FS-1500, sahip olduğu yeni toner teknolojisiyle yazıcının kullanım ömrü boyunca tüketilen sarf malzemelerinin yüzde 85 oranında azalmasını olanaklı kıldı ve bu özelliğiyle döneme damgasını vurdu.

1990’lı yılların yazıcılarında kullanılan toner kartuşları 60’a yakın baskı bileşeni içeriyor, ancak toner tükendiğinde bu bileşenler de imha ediliyordu. KYOCERA’nın ECOSYS tonerleri işte bu dönemde, günümüzde de kimi üreticilerin kullanmayı sürdürdüğü bu eski teknolojini aksine, en fazla 5 adet basit baskı üreteni içerecek şekilde geliştirildi. ECOSYS tonerlerin en önemli özelliği tonerlerin diğer bileşenlerden bağımsız olarak, mekanik parçaların yenilenmesine gerek duyulmadan değiştirilebilmesini sağlamalarıydı. Bu yeni teknoloji özellikle ofislerde kullanılan yazıcıların maliyetlerinin büyük oranda düşmesine, kullanım ömürlerinin ise uzamasına neden oldu.

KYOCERA Bilgitaş Turkey Doküman Çözümleri A.Ş. Genel Müdürü Murat Ada, ECOSYS teknolojisi ve KYOCERA felsefesi hakkındaki görüşlerini şu şekilde dile getirdi;

“Çeyrek yüzyıl önce işletmeler için duyulmamış birer kavram olan sürdürülebilirlik ve çevresel etki, bugün şirket toplantılarının olmazsa olmaz gündemlerinden ikisi haline gelmiştir. 1959 yılındaki kuruluşundan bu yana KYOCERA Group’un temel felsefesinin ayrılmaz bir parçası olan çevresel sürdürülebilirlik konsepti ve ECOSYS teknolojisi, ekolojik bilinç konusunda yeni bir çağın başlangıcını simgelemektedir. İlk kez 25 yıl önce piyasaya sürülen ECOSYS teknolojisine sahip KYOCERA ürünleri çevre dostu özellikleri sayesinde bugün de rekabete olumlu anlamda yön vermeye devam etmektedir. Biz de KYOCERA Bilgitaş Turkey Doküman Çözümleri A.Ş. olarak Türkiye fotokopi pazarında çevre dostu, maliyet etkin toner teknolojisine sahip ürünlerin başlıca temsilcisi olmaktan gurur duyuyoruz.”

GALATA

Yukarı