Ana içeriğe atla

aaa

LOGO YAZILIM, SOPHIA’YI ÇOCUKLARLA BULUŞTURDU

09.05.2018 - 16:44

Türkiye’de yazılım sektörünün önde gelen firmalarından Logo Yazılım, ilk insansı robot SophIa’yı, bilim ve teknolojiyle ilgilenen üstün yetenekli öğrencilerle bir araya getirdi.

Kişisel bilgisayarlar için uygulama yazılımları geliştirmek üzere 1984 yılında sektöre giren Logo, Türkiye’nin en büyük yazılım kuruluşlarından biri. Ürettiği çözüm, hizmet ve inovasyonlarla Türkiye’de yazılım sektörünün yenilikçi lideri konumuna gelen Logo Yazılım, ilk insansı robot Sophia’yı, bilim ve teknolojiyle ilgilenen üstün yetenekli öğrencilerle bir araya getirdi.
Logo Yazılım’ın sosyal sorumluluk sponsoru olarak yer aldığı Marketing Meetup etkinliğinde Türkiye’nin geleceği gençlerle tanışan Sophia, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi gerçekleşen buluşmada verdiği mesajla güzel bir jest yaptı. “Gelecek hafta, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. yıldönümünü kutlayacaksınız. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, dünyanın tüm çocuklarına, geleceğin mimarı olduklarını vurgulamak için verdiği anlamlı bir gün.” dedi.
Sophia, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün burada olmak benim için büyük bir keyif. Bunu mümkün kılan Logo Yazılım’a çok teşekkür ediyorum.”
Logo Yazılım ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle davet edilen 11 BİLSEM (Bilim ve Sanat Eğitim Merkezleri) öğrencisi, hayatları boyunca unutamayacakları benzersiz bir deneyim fırsatı yakaladıklarını, dünyanın en gelişmiş robotuyla tanışabildikleri için çok mutlu olduklarını dile getirdiler.
Öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan robot Sophia, “İmkanın olsa insan olmak ister miydin?” sorusuna, “Böyle olmaktan mutluyum. İnsanlar ve yapay zekâlar farklı yeteneklere sahip.” yanıtını verdi. 
Hong Konglu Hanson Robotics şirketi tarafından Audrey Hepburn’den ilham alınarak tasarlanan Sophia, dünyanın ilk insansı robotu olma özelliğini taşıyor. Suudi Arabistan tarafından verilen vatandaşlıkla “Dünyanın ilk vatandaş robotu” unvanına sahip olan Sophia, aynı zamanda Birleşmiş Milletler Genel Kurulu komitesi üyesi. 

ÜRÜNLERİ 85 BİNİ AŞKIN FİRMADA KULLANILIYOR
Logo Yazılım, 800’ü aşkın bayisi ve yaygın dağıtım ağı kanallarıyla sektörün en hızlı büyüyen firmalarından biri. Ürünleri, bugün 85 bini aşkın firmada aktif olarak kullanılıyor. Logo; Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya’da birçok ülkenin diline, iş pratiğine ve yasal mevzuatına uyarlanan ürünlerini, ilgili ülkelerdeki yetkili iş ortakları ya da tam yetkili distribütörleri aracılığıyla kullanıcılarına ulaştırıyor.

 

k

arf

Yukarı