Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Mağazalarda dijital kasalara geçiş kaçınılmaz olacak

09.11.2017 - 11:10

Medusa Market Barkod programı ile tek tuşla hızlı satış işlemi yapıldığını söyleyen Medusa Yazılım Geliştiricisi Ahmet Akarsu, mağazalarda dijital kasalara geçişin kaçınılmaz olduğunu ifade etti.

Medusa Software’nin firmalara özel geliştirdiği yazılım çözümlerinden kısaca bahseder misiniz?
Her zaman en uygun ve kaliteli ürün politikasıyla Medusa Yazılım Bilgisayar Hizmetleri olarak, market hızlı satış ve muhasebe yazılımları geliştirmekteyiz. Müşterilerimize en iyi hizmeti verebilmek için çaba gösteriyoruz. Bu nedenle müşterilerin fikirlerine çok önem veriyoruz. 
Medusa Software Yazılım ve Bilişim Hizmetleri bundan sonra da müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmaya devam edecek.

Medusa Market Barkod programı hakkında detaylı bilgi alabilir miyiz? Ürünün özellikleri hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?
Ürün barkodu okutularak tek tuşla hızlı satış işlemi yapabilir, terazide tartılan ürünlerden alınan barkodları hızlıca okur, terazide tartılan ürün ağırlığı ve fiyatı programda gözükür, fiş ve fatura yazdırabilir, birden fazla para alma özelliği (bir kısmını kredi kartı, bir kısmını nakit veya veresiye) bulunur, ciro, para üstü takibi, iptal, bekletme gibi sadece büyük kasalarda olan özellikleri de içerir. Ayrıca ağ üzerinden birden fazla kasada kullanabilirsiniz. Dokunmatik ekran özelliği ile klavyeye dokunmadan hızlı satış, özelleştirilen hızlı satış tuşları,  tüm döviz cinsleri ile çalışabilme, gelişmiş ve güçlü veri tabanı sistemi, yedekleme özelliği ile verileriniz asla kayba uğramaz.

Sunmuş olduğunuz hizmet perakende firmalarına verimlilik noktasında neler kazandırıyor?
Perakende satış yapan işletmeler ve firmalar için son derece basit perakende satış otomasyonu, işletmenin hızını yüzde 50’den fazla artırarak çok daha hızlı satış yapmasını sağlıyor. Dolayısıyla çok daha seri gerçekleşen satışla birlikte, beklemekten sıkılan müşterinin kaybını önleyebilir ve müşteri memnuniyeti sağlar. Stok takibi yaparak stok durumunu anlık takip edebilir, ön muhasebe yapılarak gelir gider de aynı ölçüde takip edilebilir.

Son olarak perakende sektörünün dijital dönüşümünü ve alandaki yatırımları nasıl değerlendiriyorsunuz? Dijital perakendecilik konusunda ne durumdayız?
Gelişen dünyada yapay zekanın gelişmesi ile insanların yaptığı birçok işi robotların yapması kaçınılmaz olacak. Örnek olarak insansız otomobiller... Bu da gösteriyor ki mağazalarda dijital kasalara geçiş kaçınılmaz olacaktır. Bunun ilk örnek ve yansımalarını bazı büyük perakende mağazalarında görebiliyoruz. 
Medusa yazılım olarak dijital perakende için birtakım adımlar attık dijital perakende sektöründe de iddialı olacağımızı düşünüyoruz.

yurtiçi

Yukarı