Ana içeriğe atla

FFF

MİKRO YAZILIM KULLANAN HER 10 MÜŞTERİDEN 9’U MUTLU

16.08.2018 - 12:06

MİKRO YAZILIM GENEL MÜDÜRÜ ALPASLAN TOMUŞ: “BİLGİ BİRİKİMİMİZ, MÜHENDİSLİK ÇÖZÜMLERİMİZ VE DİNAMİK YAPIMIZLA, MİKRO YAZILIM KULLANAN HER 10 MÜŞTERİDEN 9’U MUTLU.”

Mikro Yazılım Genel Müdürü Alpaslan Tomuş’a, KOBİ’lere yönelik yazılımlarla ilgili sorularımızı yönelttik. 

Büyümek isteyen KOBİ’ler iş süreçlerini dijitalleşmeyle nasıl verimli hale getirebilir? 
KOBİ’lerin e-Dönüşüm ve dijitalleşme yolculuğunda kurumsal ve ticari yazılımlar önemli bir boşluğu dolduruyor. Kurumsal ve ticari yazılımlar, işletme verimliliğini önemli ölçüde artırarak doğru verilerin toplanmasını, veriden bilgi, bilgiden ise politika/strateji üretilmesini sağlamaktadır. Ayrıca etkin planlama (insan kaynakları, finansal akış, üretim vb.) ile verimlilik artışı elde edilmektedir. Şirketlerin yatırımları sonucu elde ettikleri faydalar, genel olarak şu başlıklar altında toplanabilir: Maliyetlerde azalma, gelirlerde iyileşme, gelişmiş nakit yönetimi, envanter ve personel sayılarında azalma, sipariş termin sürelerinin azalması, üretkenlik ve sipariş yönetiminde iyileşme, bilgi ve süreç akışlarıyla müşteriye hizmet sürelerinde iyileşme.  

Peki, KOBİ’ler neden dijital dönüşüm gerçekleştirmeli? 
Her sektörden KOBİ’nin kurumsal ve ticari yazılıma ihtiyacı var. Nasıl yaşamak için yemek yemek, su içmek gerekiyorsa, işimi sağlıklı ve kontrollü büyütmek isteyen şirketler için de ticari yazılıma ihtiyaç var. Ticari yazılımlar, işletmelerdeki olası sorunlara erken teşhis konmasına ve sıkıntılar ilerlemeden çözülmesine olanak sunuyor. Türkiye’nin önde gelen kurumsal ve ticari yazılım şirketlerinden biri olarak biz, sunduğumuz ürün ve hizmetlerle KOBİ’leri rekabete hazırlıyoruz. Mikro Yazılım, hem ulusal hem de uluslararası rekabet ortamında şirketlerin ellerini güçlendiriyor.

Ürün ve hizmetleriniz nerelere ulaşıyor?
Mikro Yazılım, ürün ve hizmetlerini Türkiye’de ve Türkiye sınırlarının ötesinde 105 bini aşkın işletmeyle buluşturmayı başarmıştır. Bilgi birikimimiz, mühendislik çözümlerimiz, dinamik yapımız ve müşteri odaklı yaklaşımımız ile Mikro Yazılım kullanan her 10 müşteriden 9’u mutlu. Mikro Yazılım ürünleri, bugün Türkiye dışında Azerbaycan, Rusya, Bulgaristan ve Arap ülkelerinde de pek çok işletme tarafından kullanılan uluslararası değer görmüş yazılımlar kategorisinde yer alıyor.

KOBİ’ler dijitalleşmeye yönelik nasıl yatırımlar yapmalı? 
Kurumsal yazılım yatırımlarına karar verme sürecinde yalnız KOBİ’lerin değil, büyük şirketlerin bile zorlandığını görmekteyiz. Bu noktada firmalar, kendi iş süreçlerine en uygun yazılımı seçmek adına, öncelikle kendi iş süreçleriyle ilgili ihtiyaçları net olarak ortaya koymak durumundalar. Mikro Yazılım olarak, firmaların elindeki çeşitli uygulamalardan elde edilen ham verinin analizi için gerekli araçlarla kurum içi ve kurum dışı verileri tek bir platformda toplayarak verinin bilgiye, bilgilerin de kararlara ve stratejiye dönüştürülmesini sağlıyoruz. Böylelikle bilgiye en hızlı şekilde ulaşılması, kurumun gelir ve performansının en üst düzeye çıkarılması hedeflenmektedir. Burada en önemli fayda, firmaların stratejik planlarını en doğru şekilde oluşturabilecekleri projeksiyonların onlara doğru ve hızlı bir şekilde sunulmasıdır. Yazılımcılarımız, bu noktadan sonra, şirketin var olan işlerini en üst düzeyde yönetecek ve verimli büyümelerini sağlayacak nitelikte kurumsal, ticari ve e-Dönüşüm yazılımları geliştirirler. 

arf

Yukarı