Ana içeriğe atla


BANNER

SENKRON YAZILIM YENİ ÜRÜNLERİYLE VERİMLİLİĞİ VE KONFORU SAĞLIYOR

20.08.2019 - 17:33

TAMAMEN MÜŞTERİ ODAKLI ÇALIŞAN VE 4 FARKLI ALANDA DİKEY ÇÖZÜMLER ÜRETTİKLERİNİ BELİRTEN SENKRON YAZILIM GENEL MÜDÜRÜ ERDAL ÖZKAN, SON ÜRÜNLERİ OLAN HAVLUMAT VE KARGOPARK’IN MALİYETLERİNİ EN ALT SEVİYEYE İNDİRDİKLERİNİ VE İNOVATİF BİR YAKLAŞIM İLE OPSİYONEL KULLANIM SAĞLADIKLARININ ALTINI ÇİZDİ.

Merhabalar, öncelikle Senkron Yazılım hakkında bilgi alabilir miyiz? Sektörlere nasıl çözümler üretiyorsunuz? 
Senkron Yazılım 1996 yılında 2 ortak tarafından kuruldu. Bizler 4 farklı alanda dikey çözümler üretiyoruz. Bunlardan bir tanesi sağlık ve zindelik sektörüdür. Otellerin spa ve fitness merkezlerinde kullanılan yazılımlar ve donanım ürünleri üretiyoruz. İkinci bir ürünümüz aynı zamanda ayrı bir şirket olan Senyonet yazılımımızdır. Senyonet ile site ve tesis yönetimi tarafında çözümler üretiyoruz. Diğer bir ürünümüz Kargopark’ı ise kısaca kargo sektörünün ATM’si olarak tanımlayabiliriz. Özellikle e-ticaretin artışıyla e-ticaretteki lojistik tarafına çok ciddi çözümler sunabilen bir ürün. Son ürünümüz de yeni geliştirdiğimiz ve özellikle otellerde ve fitness sektöründe havlu operasyonunu otomatik hale getiren Havlumat.

VERİMLİLİK VE KONFOR
Sunduğunuz çözümlerle şirketlere nasıl katkılarınız oluyor? Şirketlerin bu çözümlerle nasıl kazanımları oluyor? 

Bizim ilk iki yazılım ürünümüz daha çok B2B tarafındaki çözümlerimiz. Yani fitness tesisi, site yönetimi ya da bir tesis yönetim şirketi bu yazılımları kullanıyor. Bu yazılımları kullanırken şirketlerin süreçlerine ciddi bir verimlilik kazandırıyoruz ve operasyonel taraftaki süreçlerinin etkin bir şekilde yönetimini sağlıyoruz.  Diğer iki ürünümüz olan Kargopark ve Havlumat ise ilk iki üründen varklı olarak B2C çözümü. Direkt son kullanıcı tarafından kullanılabiliyor. Örneğin, Kargopark’la bir son kullanıcı 7/24 kargo gönderimini ve alımını yapabiliyor. Dolayısıyla bu son kullanıcı tarafında ciddi bir konfor sağlıyor. Kargo şirketlerinin de alternatif teslimat modelleri geliştirmelerine katkıda bulunuyor.  

KARGO BEKLEMEYE SON!
Kargo dağıtımında inovatif projelerinizden biri olan Kargopark hakkında bilgi alabilir miyiz? Çalışma sürecinden bahseder misiniz?

Kargopark’ı şu anda daha çok kapalı çevrim yerlere kuruyoruz. Daha çok siteler ve çok sayıda çalışana sahip kurumlar faydalanıyor. Çalışma süreci tamamen şirketle alakalıdır. Kargo personelinin tek tek daireleri gezmesi ve eğer kargo sahibi evde yoksa tekrar şubeye götürmesi gerekiyor. Kargo sahibinin de şubeye gidip kargosunu oradan teslim alması gerekiyor. Biz sunduğumuz bu ürünle kargo firmasının personelinin tek tek kapıları gezmesinin önüne geçerek verimlilik sağlamış oluyoruz. Yani bir operasyonel verimlilik sağlıyoruz. Site sakinlerine de konfor sağlamış oluyoruz. Bu şekilde evde oturup kargo beklemek zorunda kalmıyorlar.  İlerleyen dönemlerde site sakinleri de kargo gönderimlerini buradan yapabilecekler. 
Mesai saatlerinde çalışanlar genelde e-ticaret kargolarını çalıştıkları yere sipariş veriyorlar. Bu da kurumlarda kargo teslimatı yapılırken ciddi bir verimsizlik yaratıyor. Çünkü o an kargo sahibi bir toplantıda olabilir. Toplantıyı bırakıp kargosunu teslim almak durumunda kalıyor. Kargopark’ı kurumun girişine koyduğumuzda çalışan kargoları kargo şirketi tarafından bu noktalara bırakılıyor, kişi akşam kargosuna ulaşıp rahatlıkla diğer başka işlemlerini halledebiliyor. Bu şekilde verimsizlik ve ekstra maliyet yaşanmamış oluyor.  

Sitelerden başka yerlere de Kargopark kuracak mısınız?
Kargopark’ı ilerleyen zamanlarda public(halka açık) alanlara yani petrol istasyonlarına ve uygun marketlere bu sistemi kurmak istiyoruz. Son kullanıcı e-ticaret sitesinden siparişini verirken teslimat yeri olarak bu alanlardaki Kargopark noktasını seçebilecek ve kargo firması kargoyu oraya teslim edebilecek. Sipariş veren kişide o noktaya uğrayıp kargosunu alabilecek. 

Hangi kargo firmaları ile anlaşmanız var?
Şu an Yurtiçi Kargo, UPS ve Mng Kargo ile anlaşma içerisindeyiz. Diğer kargo firmalarıyla da görüşmelerimiz devam ediyor.  

HAVLU TAKİBİ ARTIK ÇOK KOLAY
Son geliştirmiş olduğunuz Havlumat nasıl bir ürün?

Havlumat Ar-Ge çalışmalarını ve saha testlerini yeni bitirdiğimiz bir ürün. Hem fitness tesislerinde hem de otellerde havlu operasyonları işletmeler için çok sıkıntılı bir süreç. Takibini sağlamak zor olabiliyor. Havlumat, tamamen son kullanıcı ile etkileşim halinde olan bir ürün. Otel misafirleri gelip oda kartı ile temiz havlu alıyor ve sistem kaç tane havlu aldığını biliyor. Gün sonunda kullanıcı kirli havluyu Havlumat’a bırakıyor. Sistem bu kişinin teslim edip etmediğini de görebiliyor. Burada hem takip hem de manuellik tamamen ortadan kalkmış oluyor. 
Fitness tesislerinde ise isteyen üye ilave bir ücret ödeyerek Havlumat’lardan havlu satın alabiliyor. Bu konseptte MACFit ile çalışmaya başlıyoruz. MACFit’lerde normalde havlu servisi yok. İsteyen üye ücret ödeyerek havlu üyeliğini satın alabilecek. Bu hem üye tarafında bir konfor sağlıyor hem de işletmeci tarafında verimliliği sağlıyor.
Benzeri olmayan bu ürünleri Türkiye harici farklı ülke pazarlarına sunma hazırlıkları içerisindeyiz. Bu konuda fizibilite çalışmalarımız tamamlandı ve ciddi projelere başlamış bulunuyoruz.   Bu çalışmalarla son 3 yıldır 15 ülkede devam eden ihracatımızın çok hızlı bir şekilde artacağını öngörüyoruz.

arf

Yukarı