Ana içeriğe atla

arf

TATMETAL, ERP’DE IFS’Yİ SEÇTİ

09.03.2018 - 14:39

Türkiye’nin lider yassı sac üreticilerinden Tatmetal, tüm iş süreçlerinin yönetimi ve dijital dönüşüm için IFS Applications’ı tercih etti.

Tatçelik markası adı altında üretimini gerçekleştirdiği ürünleri başta inşaat, otomotiv yan sanayii, beyaz eşya, ısıtma, soğutma sektörlerinin kullanımına sunan Tatmetal, yaklaşık 8 aylık ERP (Kurumsal Kaynak Planlaması)  seçim süreci sonucunda tercihini IFS’den yana kullandı. Türkiye’nin 4 büyük yassı çelik üreticisi arasında yer alan Tatmetal’in ERP projesi, IFS Türkiye yönetiminde yürütülecek.
Uzun bir araştırma ve yapılan görüşmeler neticesinde IFS’in pek çok özelliğinin ön plana çıktığını belirten Tatmetal Mali ve İdari İşler Direktörü Sedat Çiftçioğlu, ERP projelerine ve IFS seçim süreçlerine yönelik şunları söyledi: “Stratejik düşünceyi geliştirmek için bilgiyi yönetmemiz gerekiyor. Bilginin elde edilmesi ve yönetilmesi bir şirket için hayati önem taşıdığı için biz de yatırımlarımızı kusursuz bilgi akışını sağlayacak biçimde teknolojik proseslerle yeniliyoruz. Bütün süreçlerimizi dijital entegre bilgi sistemi teknolojisinden yararlanarak izlemek ve yönetmek için bir yatırım da bilişim teknolojisine yaptık ve dijital dönüşüm için IFS’i tercih ettik. IFS Applications’ın bu noktada beklentilerimizi karşılayacağına hatta yükselteceğine inanıyoruz.”
Rakipleri arasından IFS’yi seçerken uygulanabilirlik ve sürdürülebilirlik gibi birçok konuyu dikkate aldıklarını belirten Sedat Çiftçioğlu, her noktayı sabırla ve dikkatle incelediklerini söyledi: “Çalışmalarımız süresince gördük ki şirketlerin bu iş için harcadıkları ile karşılığında elde ettikleri arasında ciddi farklar oluşabiliyor. Temelde bu farkı doğuran şeyin, neyin yapılabileceğini anlamamanın ve doğru bilginin organizasyondaki herkese doğru bir şekilde iletilmemesinin yarattığı kavramsal tasarım hataları olduğunu gözledik. Bizler de doğal olarak her işletme gibi yapılan yatırımın karşılığını tam olarak almak istiyoruz. Bu noktada IFS Türkiye ekibi, IFS uygulamalarının ve danışmanlarının yeteneklerini bizlere aktardı. Yaptığımız detaylı araştırmalar ve referans görüşmeleri sonrasında güvenimizi kazandı. Beklentimiz dijital bilgi ağımızın ticari organizasyonu iyi algılayabilmesi ve gereken tepkileri gösterebilmesini sağlayabilmek.”

IFS’NİN ENDÜSTRİ 4.0 ÇÖZÜMLERİ DETAYLI ŞEKİLDE KULLANILACAK
IFS Applications 9’un tüm modülleri proje kapsamına alınan Tatmetal’de PDM, Üretim ve Planlama, Satış, Satınalma ve Dağıtım, Kalite Yönetimi, Doküman Yönetimi, İnsan Kaynakları, Bordro ve detaylı Finans Yönetimi modüllerinin yanında IFS’nin Endüstri 4.0 çözümleri de detaylı bir şekilde kullanılacak.  IFS, dünyada ve Türkiye’de demir çelik endüstrisinde pek çok öncü firma tarafından kullanılıyor. 

arf

Yukarı