Ana içeriğe atla

aaa

TÜM İŞLETMELER 5 YIL İÇİNDE E-FATURA’YA GEÇECEK

08.10.2018 - 15:42

Ar-Ge merkezimiz bünyesinde 200+ ERP programı ve genel muhasebe yazılımları ile uyumlu ürünler özelinde çalışan 120 kişilik teknik ekibimiz ve 40 kişiden oluşan saha-ofis çalışanımızla toplamda 160 kişilik güçlü bir ekibe sahibiz.  

Ülkemizde son dönemde hız kazanan e-Dönüşüm ile birlikte e-Fatura’ya geçen şirketlerin sayısı artmaya devam ediyor. Türkiye’de toplamda yaklaşık 2 milyon şirketten yalnızca 80 bininin e-Fatura’ya geçişi tamamlandı. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın (GİB) taslak tebliğine göre; cirosu 5 milyon TL ve üzeri olan mükelleflere e-Arşiv zorunluluğunun getirilmesiyle birlikte e-Fatura’ya geçen şirketlerin sayısı 2019’da katlanarak artacak. Ayrıca aynı günde aynı kişi veya kurumlara düzenlenen toplam tutarı 50 bin TL ve üzerinde olan faturaların, e-Arşiv Fatura olarak düzenlenmesi zorunluluğu da getirilecek. Bu kapsamda Türkiye’deki bütün işletmelerin tahminen önümüzdeki 5 yıl içerisinde e-Fatura’ya geçmesi öngörülüyor.

DİJİTALLEŞME SÜRECİNDE FARKINDALIK SEVİYESİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR
Gelir İdaresi Başkanlığı, yayımladığı tebliğlerle e-Dönüşüm’ü zorunlu kılan yasal düzenlemelerin kapsamını geliştirmeye devam ediyor. Dijitalleşmenin sağladığı rekabet ve maliyet avantajı konusunda şirketlerin farkındalık seviyesi gün geçtikçe artıyor. Bu yüzden ülkemizde artık daha fazla şirket e-Dönüşüm süreçlerine gönüllü olarak geçiş yapıyor. Yeni teknolojik uygulamaları kendilerine entegre eden şirketler, finans ve muhasebe süreçlerinde daha hızlı ve daha verimli yol alabiliyor.

İLKLERE İMZA ATMAYA DEVAM EDİYORUZ
Kuruluşumuzdan bu yana Türkiye’deki ilk e-Fatura entegrasyonu, ilk banka özel entegratörlüğü, ilk e-Bilet özel entegratörlüğü, ilk SAP onaylı e-Defter, ilk S/4HANA platform geçişi gibi ilklere imza attık. İlk e-İrsaliye özel entegratörlerinden biri olmayı başardık. Özellikle iş birimlerinin hayatlarını kurtaracak ve günlük yaşamda tüm yüklerini alacak regülasyon bağımlı veya bağımsız ürün konumlandırmamız devam ediyor. Türkiye’deki kurumsal yazılım ve entegrasyon hizmetleri pazarının gelişimine yön vererek, kısa sürede pazar lideri olarak 10 binden fazla müşterimize hizmet veriyoruz.

REKABETTE AYAKTA KALMAK İÇİN E-DÖNÜŞÜM ŞART
Türkiye’nin en çok elektronik belge işleyen lider e-Dönüşüm firması olarak şirketlerin finansal ve muhasebe süreçlerinin dijital ortama taşınmasını sağlıyoruz. Şirketlere e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter, e-Bilet, e-Mutabakat, e-Denetleme, e-Yedekleme, UFRS, KDV İade, e-İrsaliye, e-Beyanname ve e-Kayıt Saklama gibi çözümler sunuyoruz. e-Fatura, e-Arşiv, e-İrsaliye ve e-Bilet gibi yaygın olarak tercih edilen kullanıcı dostu dönüşüm uygulamalarımız tüm sistemlerle entegre bir şekilde faaliyet gösteriyor.

GLOBAL PAZARDA GÜÇLÜ FİRMALARA HİZMET VERİYORUZ
Türkiye’nin e-Belge işleme ve saklama işlemlerinde öncü olan Foriba, hizmet verdiği 10 binden fazla yerli ve global markaya üstün tecrübesiyle elektronik çözüm ortaklığı sunuyor. Geçtiğimiz periyotta İtalya’da açmış olduğumuz ofisle büyüme politikalarımıza hız vererek, Polonya başta olmak üzere 8 Avrupa ülkesinde kullanılan vergi denetleme format standardını (SAF-T) ve diğer tüm e-dönüşüm gelişmelerini gerek ülkelerin vergi müdürlüklerinden gerek ise sektör danışmanlarından yakından takip ederek uçtan uca katma değerli çözümler tasarlıyoruz.

Foriba olarak hizmet ağımızı genişletmeyi planladığımız ülkelerdeki regülasyonları da göz önünde bulundurarak global ölçekte ortak platform çalışmaları yapmaya devam ediyoruz.
 
Siz de e-Dönüşüm zincirinin bir halkası olmak istemez misiniz?

gsrf

arf

Yukarı