Ana içeriğe atla

F

VENUEX DÜNYA ÇAPINDA BÜYÜK BİR PROJE

11.04.2018 - 16:52

Bünyesine Venuex projesini de ekleyen KNS Bilişim Teknolojileri’nin Yönetici Ortağı Kürşad Arman: “Merkez ofisini Londra’da kurduğumuz Venuex, kısa sürede dünyaya yayılacak çapta büyük bir proje.”

Öncelikle KNS Bilişim ne zaman kuruldu? Şu an hangi noktada?
2011’den beri 6 ülkede, 120’den fazla AVM, havalimanı, hastane gibi alanda, 600’den fazla ürünle hizmet veriyoruz. CRM, web sitesi, mobil uygulama, dijital yönlendirme ve bilgilendirme ekranları, donanımsal ve yazılımsal destek gibi bir işletmenin ihtiyaç duyabileceği tüm dijital pazarlama ihtiyaçlarını karşılıyoruz. KNS özellikle ticari gayrimenkul sektöründe bilinen bir firma olarak Türkiye’deki başarısını yurtdışına da taşıdı. İtalya, Mısır, Rusya gibi ülkelerde de faaliyet gösteriyoruz. Yapımıza Venuex isimli projeyi de ekleyerek gün geçtikçe büyüyoruz.
Yeni projeniz Venuex’ten bahsedelim o halde.
Dış mekanlarda kullanılan GPS teknolojisi, iç mekanlarda çalışmıyor. Ziyaretçiler kapalı alanlarda yönlerini bulmakta zorlanıyor. İç mekan navigasyonu sağlayamayan işletmeler, verilerini global harita uygulamalarına da taşıyamıyor. Sektörde bulunduğumuz için daha yakından şahit olduğumuz bu sorunlar gün geçtikçe daha çok önem kazanıyor.  Venuex, iç mekanları haritalayan ve kapalı alanlarda navigasyon imkanı sağlayarak bu bilgileri dünyanın en büyük harita uygulamalarına taşıyan bir platform. 

Peki Venuex bunu nasıl sağlıyor?
Venuex, işletmelerin iç mekan haritalarını ve izin verdikleri bilgilerini onlardan alıyor. Gerekli geliştirmeleri yaptıktan sonra uygun formattaki bilgileri dünyanın en popüler harita uygulamalarıyla yaptığı anlaşmalar sayesinde harita uygulamalarına taşıyor. Venuex’ün sağladığı bu entegrasyonla işletmeler uluslararası platformlarda yer bulabiliyor. AVM’ler günümüzde yaşam alanları haline geldi ve burada geçirilen zaman gün geçtikçe artmakta. Biz AVM’lerin yaşayan işletmeler olduğunu düşünüyoruz. Her gün kapı, mağaza gibi değişikliklerin yaşandığı bu alanlarda güncellemeler de oldukça önem taşıyor. Venuex bu önemin farkında ve bunun için AVM’leri sürekli güncel kalacakları platformlara taşıyor. Böylece mekanlara ait bilgiler her an güncelleniyor. Sistem de verileri işletmelere kullanabilecekleri şekilde sunuyor.

Venuex şu an kullanılabiliyor mu?
Emaar Square AVM 2016 yılından beri, yani daha açılmadan önce birlikte çalışmaya başladığımız bir kurum olarak Venuex’ü kullanmaya başladı bile.  Zaten tüm dijital mecralarda bizle çalışan alışveriş merkezine Venuex sistemini de dahil ettik. Bir diğer çalışma Sabiha Gökçen Havalimanı ile devam etmekte. Sabiha Gökçen de Venuex ile dünyanın en popüler harita uygulamalarına taşınıyor. Hâlihazırda devam eden görüşme süreçleri ve anlaşmalarımız da var. Şimdilik şu kadarını söyleyebilirim ki yakın zamanda Türkiye’deki birçok büyük AVM ve işletmeyle Venuex’ün işbirliğini duyuracağız.

KNS ve Venuex ilişkisi nasıl peki? Venuex KNS’den ayrı bir yapı mı?
KNS Venuex sistemini hayal eden, düşünen, oluşturan ve geliştiren kurum. Bu nedenle Venuex’ün KNS’den ayrı düşünülmesi mümkün değil. Tabii Venuex, KNS’nin pazardaki itibarından da güç alarak piyasada yayılıyor fakat gün gelecek ikisi de çok güçlü iki yapı haline dönüşecek. Biz buna inanıyoruz. Bu nedenle Venuex’ün merkez ofisini Londra’da kurduk. Ortadoğu, Avrupa ve Amerika’da iş geliştirmelerine de başladık. Venuex kısa sürede dünyaya yayılacak çapta büyük bir proje.

arf

Yukarı