28 Şubat 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik

BRF TREYLER, ALMANYA’DA DÜNYA DEVLERİ İLE BULUŞTU

Türkiye’nin önde gelen üreticilerinden BRF Treyler, Almanya Hannover’de 68.si düzenlenen ticari araç sektörünün en önemli fuarı olan IAA 2022’ye katıldı. Fuara bu yıl 4. kez katılan BRF, yenilenen frigorifik treylerini kullanıcıların beğenisine sundu

B RF Treyler Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Ramazan, “Bu sene de IAA Ticari Araçlar Fuarı’na katılmak çok memnun edici bir deneyim oldu, markamızı ve ülkemizi yurt dışı fuarlarda başarıyla temsil etmenin gururunu yaşıyoruz.” dedi. Sektörde farklılık yaratmak için uğraş verdiklerini belirten Ramazan; ATP mevzuatına uygun FRC, HACCP, GDP ve CODE XL sertifikalı üretimleri ile son kullanıcının ihtiyaçlarına en uygun çözümü sunmaya öncelik verdiklerini ve frigorifik treyler üretimine odaklandıklarını belirtti.

Çift kat taşıma sistemli, sıcak daldırma galvaniz şaseli, ultrasonik sensörler yardımı ile otomatik frenleme yapabilen 3 dingilli BRF frigorifik treyler ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

Kapasite artışına gidiyoruz

Ramazan, “2016 yılından bu yana İtalya, Hollanda, Ukrayna ve Orta Doğu’ya frigorifik treyler ihracatı yapıyoruz. Ancak geçtiğimiz yıl pandemiden kaynaklı yaşanan tedarik sorunları nedeni ile hedeflediğimiz adetleri yakalayamadık, yurt içi ve yurt dışı pazarında talebi karşılamakta zorlandık.” dedi. Soğuk zincir taşımacılığına olan talebin her geçen gün arttığı bir dönemde kapasite artışına gittiklerini kaydeden Ramazan; Antakya’da 38.000 m2 üzerine yeni bir fabrika yatırımının planlama aşamasında olduğunu ve hedeflerinin 2024 yılının ilk çeyreğinde yeni tesisi devreye alarak, mevcut kapasiteyi % 100 oranında artırmak olduğunu belirtti.

Darbelere karşı dirençli “20 yılı aşkın tecrübesi ve sürekli devam ettirdiği yenilikleri ile sektöründe adından sıkça söz ettiren BRF’nin treyler panelleri ‘wet on wet’ sistemi ile yapılıyor.” diyen Ramazan sözlerini şöyle sonlandırdı: “Bu sistemde iç ve dış CTP levhalar, yüksek yalıtımlı poliüretan levhalar ile birlikte yüksek basınç ve ısı ile tek parça olarak üretiliyor. Treyler duvarları bu şekilde üretilen ‘sandviç’ panellerden oluşuyor. Yüksek kalitede, yüksek ısı yalıtımlı, darbelere karşı dirençli ve düşük bakım maliyetli paneller ve özellikle de aracın hafifliği müşterilerimizin BRF’yi tercih etme nedeni oluyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir