30 Kasım 2023
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Bilişim

BÜYÜK ŞİRKET YAZILIM VE HİZMETLERİNİ, KÜÇÜK ŞİRKET BÜTÇELERİYLE SUNUYORUZ

Mikrogrup CEO’su Tunç Taşman’ı ağırladığımız Mayıs sayımızda Taşman, farklı ölçekteki KOBİ’lerin yanı sıra mikro işletme ve bu işletmelere hizmet veren mali müşavirler için uçtan uca muhasebe ve ticari yazılım programları ile e-Dönüşüm hizmetleri sundukları Mikrogrup çatısı altındaki çözümlerini okurlarımız için anlattı.

Müşteri ihtiyaçlarını uçtan uca çözümler geliştirerek karşılayan Mikrogrup’u tanıyabilir miyiz, hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?

Mikrogrup olarak, 34 yılı aşkın tecrübemizle, ister ilk defa ticaret hayatına başlamış bir girişimci olsun ister yılların tecrübesine sahip bir işletme olsun, farklı ölçeklerdeki KOBİ’ler, mikro işletmeler ve bu işletmelere hizmet veren mali müşavirler için uçtan uca muhasebe ve ticari yazılım programları ile e-Dönüşüm hizmetleri sunuyoruz. 500 kişiyi aşan uzman ekibimiz ve ülke geneline yaygın 400’den fazla iş ortağımız ile 150 binin üzerinde aktif müşterimizin finansallarını ve işlerini yönetmelerini sağlıyoruz. KOBİ ve mikro işletme sahiplerine “büyük şirket” yazılım ve hizmetlerini, “küçük şirket” bütçeleriyle kullanma imkanı vererek, işlerini ve finansallarını yönetmelerinde yeni bir çığır açmayı hedefliyoruz.

Mikrogrup bünyesinde ticari yazılım alanında sunmuş olduğunuz hizmet ve çözümlerinizden oluşan ürün ailenizden bahseder misiniz?

Mikrogrup bünyesindeki Mikro ve Zirve ürün gruplarımız, ülke genelindeki yaygın iş ortakları ile farklı boyutlardaki işletmelerin ihtiyaçlarına yanıt vermekte ve üst seviyedeki müşteri memnuniyeti ile uzun yıllardan beri pazardaki öncü konumunu korumaktadır. Öncelikli hedefimiz; büyümek isteyen işletmelere ve KOBİ’lere yenilikçi, esnek, modüler çözümler sağlamak ve onların işlerine değer katmak şeklinde özetlenebilir. Bizi farklılaştıran en önemli unsurlardan biri, müşterilerimizin yıllar içerisinde işlerini büyütürken; ihtiyaç duydukları çözümlere, ihtiyaç duydukları anda erişebilmeleridir. Türkiye’nin ön muhasebe alanında ilk bulut tabanlı yazılımı ve lideri Paraşüt ürünümüzle işletmeler, internet erişimi olan her yerden bilgisayar, tablet veya cep telefonundan giriş yaparak, iş ve finansal verilerine ulaşılabilirler. Paraşüt’e girilen tüm veriler, bulutta saklanır ve düzenli olarak yedeklenir. Türkiye’nin ilk sertifikalı e-Dönüşüm özel entegratörlerinden biri olarak; müşterilerimize anahtar teslim yaklaşımı ile tüm e-Dönüşüm bileşenlerini kapsayan, zahmetsiz ve kolay bir entegrasyon hizmeti sunmaktayız. Bu kapsamda verdiğimiz anahtar teslim e-Fatura hizmetiyle, mali mühür başvurusundan aktivasyona, eğitimden sistemin hayata geçirilmesine kadar olan tüm süreçte uzman e-Fatura danışmanlarımız ücretsiz olarak müşterilerimizin yanında yer alıyorlar. Bu hizmetimizle müşterilerimiz, bir iş günü içinde e-Fatura’ya geçiş imkanı buluyor.

Bulut çözümleriniz arasında yer alan hizmetlerinizle Mikrogrup olarak sektörde nelere öncülük ettiniz, bu hususta kullanıcılara sağladığınız avantajlar nedir?

Bilindiği gibi bulut bazlı çözümler kullanıcılara kolay ve esnek erişim sağlarken, zaman ve mekan bağımsız şekilde işlerini yapabilme imkanı sağlıyor. Böylece Paraşüt kullanıcıları istedikleri cihazdan gelir/gider takibi, fatura takibi, cari hesap takibi, stok ve depo takibi, e-ticaret entegrasyonu ve banka bağlantısı gibi işlemlerini tek bir uygulama üzerinden yapabilirler. Bulut tabanlı bu çözüm sayesinde kullanıcılar, ek donanım maliyeti olmadan kolay ve hızlı bir şekilde dijitalleşme yolunda önemli bir adım atabilmektedir.

Önümüzdeki dönemde müşterilerinizin sorunlarını gidererek ihtiyaçlarını ortadan kaldıran çözümlerinizde ne tür yeniliklerle karşılaşacağız?

Artan dijitalleşme ile beklentiler ve ihtiyaçlar hızla değişiyor. Biz de ürün portföyümüzü çeşitlendirerek, geliştirerek ve fırsat gördüğümüzde yeni şirketlere yatırım yaparak müşterilerimizin bu değişen ihtiyaçlarına cevap verebilmek, sürdürülebilir şekilde büyümek amacıyla her sektöre uçtan uca hizmet sunmaya odaklanıyoruz. Farklı sektörlere çözümler üreten Mikrogrup; hem kullanıcıları hem iş ortakları hem de entegre olduğu farklı çözümlerle çok güçlü bir ekosistem haline geldi. Bu ekosistemi geliştirip büyütmek için çevrimiçi eğitim platformlarımız Akademikro ve Zirve Akademi ile yüzlerce çalışanımıza, kanal ortaklarımızın çalışanlarına, binlerce üniversite öğrencisine, profesyonel ve kişisel çerçevede sertifikalı eğitimler sunuyoruz. Müşterilerimizin önemli gündemlerinden biri olan alternatif finansal servislere erişimleri konusunda, ihtiyaçlarına göre ve tercihleri doğrultusunda kullanacakları alternatifler sunmak için, sektördeki farklı finans kurumları ile çalışıyoruz. Bilindiği üzere Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından yayımlanan tebliğ kapsamında; yıllık cirosu 3 milyon TL’yi aşan mükelleflere, 1 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla e-Fatura ve e-Defter uygulamalarına geçiş zorunluluğu getirildi. e-Fatura uygulamasına geçme zorunluluğu bulunan mükellefler, aynı zamanda e-Arşiv Fatura uygulamasına da geçmek zorunda olacak ve mücbir sebepler haricinde tüm faturalarını elektronik ortamda düzenleyecekler. Yeni tebliğin yayınlanmasıyla birlikte, biz de e-Dönüşüm pazarının en büyük oyuncularından biri olarak, kapsama yeni giren tüm işletmelere “en uygun” çözümü, “en kolay” erişilebilir şekilde sunmak için çalışmalarımızı tamamladık. Gelecek dönemde de KOBİ’lerin dijitalleşme sürecinde sunduğumuz çözümlerimizle, işletmelere hem zamandan hem de genel giderlerden tasarruf etme imkanı sunmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir