Ana içeriğe atla


BANNER

TOLKAR MAKİNE HASTANE ÇAMAŞIRHANELERİ TEKNOJİSİNDE DEVRİM YARATTI

12.11.2019 - 16:02

Hastane çamaşırhaneleri kurulumları hakkında bilgiler veren TOLKAR Makina Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Karace son teknoloji yıkama sistemlerinden bahsetti.
 

Hastanelere yönelik çamaşır yıkama makinaları özelliklerinden bahseden TOLKAR Makina Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Karace, “Çamaşırhane ve hastanelere yönelik olarak büyük küçük her ihtiyacı karşılamak için yıkama ve sıkma makinelerinde 10 kilogramdan 225 kilograma kadar, standart "open pocket" dediğimiz makinalarımızın yan ısıra çift yükleme kapaklı çamaşır ayrıştırabilen hijyenik bariyer yıkama sıkma makine seçeneği de bulunmaktadır. Kurutma makinelerinde 10 kilogramdan 250 kilograma varan yükleme kapasitelerinde, bantlı ütülerde 320 milimetreden 1200 milimetre boya kadar silindir çapı ve 1200 milimetreden 3500 milimetre silindir uzunluğuna kadar çok çeşitli çözümler sunabilmektedir. Bu makinelerin kapasitelerine göre elektrik, buhar ve ya gaz ısıtmalı seçilebilmesi de mümkündür. Yine tek çift veya üç toplu yataklı ütülerin imalatı ülkemizde sadece TOLKAR tarafından yapılabilmektedir.” diye konuştu.

DÜNYADAKİ İLK VE TEK
Son teknoloji çamaşır yıkama sistemlerine değinen Cenk Karace, “TOLKAR, SMARTEX Miracle teknoloji ile ürettiği 60,120,135,150 kilogram ve 225 kilogramlık hijyenik bariyerli yıkama sıkma makineleri ile bir devrim yarattık. Tambur yapısı ve sirkülasyon sistemi ile yüzde 50 su, enerji, elektrik gücü, kimyasal kullanım ve atık su tasarrufu sağlayan makinalarımız. Ayrıca Yüklenen çamaşırın miktarına bağlı olarak alınan su ve diğer elementlerin tasarruflarını yine yüzde 50‘nin altında alacak şekilde kendini ayarlayabilen akıllı tartı sistemleriyle donanabilmektedir. Geri dönüşüm tank özelliğiyle tasarruf edilip saklanan sunun yeniden kullanılması ile bu tasarruf yüzde 60’ın üzerine çıkabiliyor. Bunun Yanı sıra patentli Smart Balance sistemi ile yay ve amortisörlere gerek duymadan titreşimsiz 400 G kuvvetinde sıkma yaparak yıkama sonrası nemliliği azaltarak kurutma süresi ve enerjisinden kazanç sağlamakta bunun yanında hem kolay yükleme hem de boşaltma için öne devrilme özelliğine sahip dünyadaki ilk makinedir.” dedi.
 

arf

Yukarı