Ana içeriğe atla

aaa

BİLTUR CATERING: 25 YILLIK TECRÜBE VE PROFESYONELLİK

16.08.2018 - 10:25

PROFESYONEL EKİPLERİ TARAFINDAN KALİTE SİSTEMLERİ YÖNETİMİNE UYGUN VE SON TEKNOLOJİ KULLANILARAK HAZIRLANAN YEMEKLERİ BİRBİRİNDEN FARKLI SEKTÖRLERE ULAŞTIRDIKLARINI İFADE EDEN BİLTUR CATERING  GENEL MÜDÜRÜ SEZAİ SARIKCI, MUTFAKLARI ELVERİŞLİ OLAN FİRMALARA YERİNDE ÜRETİM HİZMETİ  DE VERDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

Öncelikle firmanız hakkında bilgi alabilir miyiz? Ne zaman kuruldu, şu an hangi noktada? 
1993 yılında Bilfen Şirketler Grubu bünyesinde yer alan okullardaki öğrencilerin beslenme ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulan Biltur Catering, ilerleyen yıllarda yemek hizmeti satın alan kurumsal firmalardan gelen talepler doğrultusunda toplu yemek üretimi yapmaya başladı.
25 yıllık tecrübemiz ile Türkiye’nin birçok noktasına toplu yemek hizmeti veriyoruz. Şu anda farklı şehirlerde kurulu 5 büyük üretim tesisimiz ile taşıma yemek hizmeti sunarken aynı zamanda Türkiye’nin farklı lokasyonlarında yer alan çok sayıda yerinde üretim mutfaklarımız ile de hizmet veriyoruz. Bin 200’ü aşkın çalışanımız ile günlük üretim kapasitemiz ortalama 160 bin porsiyon.

Şirketinizde ne tür hizmetler veriyorsunuz?
Profesyonel ekiplerimiz tarafından kalite sistemleri yönetimine uygun ve son teknoloji kullanılarak üretim tesislerimizde hazırlanan yemeklerimiz her gün birbirinden farklı sektörlere hizmet veren firmalardaki müşterilerimize ulaştırılıyor. Çalıştığımız firmaların tercihlerine göre taşıma yemek hizmetinin yanı sıra mevcut yapıları içinde üretim mutfakları kurulumuna elverişli olan firmalara yerinde üretim hizmeti de veriyoruz. Müşterilerimizden gelen davet ve menü taleplerine göre VIP, TOP VIP servisleriyle oturma düzenli organizasyonların yanı sıra her türlü kokteyl, kokteyl prolange, piknik, mangal partisi, brunch ve coffee break gibi hizmetlerde sunuyoruz.

Yerinde yemek hizmetlerinizle ilgili bilgi verebilir misiniz?
Yerinde üretim yapabilmek için öncelikle firmanın mevcut mutfak şartlarının yerinde üretime elverişli olması lazım. Çünkü yerinde üretim mutfakların Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan kayıt belgesi alma zorunluluğu mevcut ve mutfağın fiziki şartları ile altyapısının asgari hijyen gereklerini yerine getirebiliyor olması bu belgenin alınması için önemli bir unsur. Bu sebeple biz müşterilerimize tecrübelerimiz doğrultusunda mutfak projelendirme önerilerimiz ile gidiyoruz, öncelikli olarak kendi projelendirdiğimiz mutfaklarda yerinde üretim yapmayı tercih ediyoruz. 

Hijyen ve kalite standartlarınızla ilgili bilgi alabilir miyiz?
Tüm merkez, yerinde ve taşıma mutfaklarımızı kapsayan ISO 22000 Gıda güvenliği, ISO 9001 Kalite, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 14001 Çevre, ISO 28000 Tedarikçi Zinciri ve ISO 10002 müşteri memnuniyeti yönetim sistemlerine ait belgelerimiz ile TSE Hizmet yeterlilik belgemiz mevcuttur. Gün içinde mutfaklarımızda tüm süreçlerle ilgili kontrollerini üretim mühendislerimize yaptırıyoruz. Gerek mutfak personeli gerek kullanılan ekipmanların hijyene uygunluk durumlarını düzenli periyodlarla kontrol ediyoruz. Ürettiğimiz ürünlerden ve kullandığımız sulardan düzenli aralıklar ile numune alarak anlaşmalı olduğumuz Türkak’ tan akredite laboratuvarda analizlerini yaptırıyoruz.

arf

Yukarı