Ana içeriğe atla


BANNER

BUTİK, LEZZETLİ, DOĞAL VE AZ TUZLU ZEYTİNLERİN ADRESİ AVNİ EREL

16.08.2018 - 10:19

AVNİ EREL ZEYTİNLERİ’NİN PATRONU AVNİ EREL, “BUTİK, LEZZETLİ, DOĞAL VE AZ TUZLU ZEYTİN ÜRÜNLERİMİZLE HEDEFLERİMİZ BÜYÜK. DÜNYA ÇAPINDA TÜRK MARKASI OLARAK ÜRÜNLERİMİZİ TANITMAK İSTİYORUZ.” DİYOR.

Avni Erel Zeytinleri’nin patronu Avni Erel, baba mesleğiyle ilgili sorularımızı cevaplandırdı.

Firmanız hakkında kısa bilgi verebilir misiniz?
Büyük bir özen ve özveri isteyen zeytincilik sektörüne 1952’de adım attık. Şirketimiz, Veysel Erel’den gelen baba mesleği olarak bugün varlığını sürdürüyor. Bursa Orhangazi’deki üretim tesisimizde geleneksel yöntemlerle teknolojik sistemleri harmanlıyor ve doğallığımızdan ödün vermiyoruz. Hem köylü ve çiftçilerimizin hem de şirketimizin özenle ilgilendiği bahçelerimiz, doğal ve kaliteli mahsulün temel sebebi. 1988’de babamızdan devraldığımız bayrakla şirketi daha yukarılara taşımaktayız. Tecrübenin, doğallığın ve kalitenin yanında aile şirketi olmamızın getirdiği sıcaklık ve samimiyetle işimizi yapmaya devam ediyoruz. Uzman kadrolarımızla zeytin alımından fabrikada işlemeye, paketlemeden lojistiğe, müşteri ilişkilerinden satış ve pazarlamaya kadar tüm süreçlerde kalite biliciyle hareket ediyoruz. 

Başlıca ürünlerinizden ve hedef kitlenizden bahseder misiniz?
Ürünlerimizi siyah zeytin, yeşil zeytin ve zeytinyağı gibi üç sınıfa ayırıyoruz. Zeytinlerimizin doğal fermente sürecini tamamlaması için tamamen su, tuz ve taş baskı yöntemiyle 10 ila 12 ay bekletiyoruz. Ambalajlandığında dahi katkı maddesi koymayıp steril şekilde tüketicilerimize sunuyoruz. Butik, lezzetli, doğal ve az tuzlu zeytin ürünleri üretiyoruz. Bu kriterleri arayanların tek adresiyiz. Hedef kitlemiz yerli ve yabancı tedarikçi ile tüketicilerimizdir. Türkiye’de catering, market,  şarküteri ve toptancılar aracılığıyla hizmet vermekteyiz. Tüketicilerimize ve tedarikçilerimize daha hızlı ulaşmak için de internetten online satışlarımızı www.kahvaltım.com adıyla başlatmış olduk. Hedefimiz, doğallığımız ve lezzetimizle dünya çapında Türk markası olarak ürünlerimizi tanıtmak.

Kalite standartlarınızla ilgili bilgi alabilir miyiz?
Firmamız kaliteyi en yüksek standartta sağlamayı prensip edinmekte ve insan sağlığına birinci derecede önem vermektedir. ISO 9001, ISO 2.2000  gibi belgelerimiz olup düzenli aralıklarla zeytin tuz ve asit analizlerini laboratuvarlarda yaptırıp belgelendirmekteyiz.

Gıda ve tarım ürünlerinin ithalatı, son dönemlerde ülkemizde en çok tartışılan konulardan biri. Siz bu konuda ne düşünüyor ve neler öneriyorsunuz?
Gıda ürünleri ithalatı bu şekilde hiç fazlalaşmamıştı. Maalesef artış göstermekte ama bu artışın sürekli olarak devam edeceğini düşünmüyorum. Çünkü devletimiz gıda, tarım ve hayvancılık üzerine birçok yatırım ve teşviklerde bulunuyor. Bu teşviklere karşılık olarak halkımız ve genç nüfusumuz gıda ve tarıma daha fazla yönelmelidir. 

Eylülde düzenlenecek olan Ev Dışı Tüketim (EDT) Fuarı ve Food İstanbul ile ilgili düşünceleriniz neler?
Ev Dışı Tüketim Fuarı ve Food İstanbul, yerli ve yabancı birçok tüketici, tedarikçi için tanışma ürünlerini daha yakından tanıtma ve tattırma olanağı sunmaktadır. Araştırmalar gösteriyor ki ev dışı tüketim harcamaları gelişen ve değişen hayat şartlarına bağlı olarak giderek artacak. Buna bağlı olarak da sektörümüzün tek fuarı olan EDT ve Food İstanbul her geçen yıl büyüyecek. Avni Erel Zeytinleri olarak fuara katılan firmalarla iş ortaklığı yaparak ürünlerimizi tüketicilerimize sunmaya devam edeceğiz. 

arf

Yukarı