Ana içeriğe atla

aaa

CATERINGDE 30 YILLIK TECRÜBE: ZİBA

11.04.2018 - 16:42

Butik yemek üretimi yaparak nicelikten çok niteliğe önem veren Ziba Catering; davet, düğün, açılış, mevlit ve piknik gibi organizasyonları da gerçekleştiriyor. 30 yıllık tecrübesini özel organizasyonlara da yansıtıyor.

Catering sektöründe butik üretim yaparak nicelikten çok niteliğe önem veren firmalardan biri de Ziba. “Müşteri odaklılık, sürekli gelişim, takımdaşlık, güleryüz ve mükemmelleşme” ilkeleriyle kaliteli hizmet veren Ziba Yemek Üretim Tesisi, 1988’de bir aile şirketi olarak kuruldu. 1992’de İstanbul Yenibosna da yaptırdığı yeni tesisiyle sektörün öncüleri arasına katıldı
2004’te İkitelli Organize Sanayi’de yeni bir tesis daha açan Ziba, zamanla büyüyerek 2013’te Esenyurt Sanayi Bölgesi’nde 1600 metrekarelik mutfağında üretimine devam etti. Bu büyüklük de yeterli gelmeyince, 2015’te bir özel üniversite bünyesinde yeni bir mutfak daha işletmeye açtı. Ziba, hali hazırda 80 çalışanıyla Türk ekonomisine katkı sağlayan bir KOBİ hüviyetinde. Sektördeki diğer firmalarla karşılaştırıldığında butik üretim yapan, üretim çokluğundan ziyade kaliteye önem veren, seçici bir işletme profiline sahip. 

ELMA VE ERİK KENDİ BAHÇESİNDEN
Ziba Catering, şu an bir üniversitenin üç ayrı kampüsünde yemek ve kafe işletmeciliği yaparken; 4 kolejin yanı sıra 40 ayrı noktadaki diğer müşterilerine hizmet veriyor.
Ayrıca, 2000’lerin başlarında Çatalca’da kurduğu 20 dönümlük çiftlikte meyve bahçeciliği yaparak müşterilerine kendi ürettiği elma ve erikleri sunuyor.
Ziba Catering, toplu yemek üretimine ilaveten davet, düğün, açılış, mevlit ve piknik gibi organizasyonları da gerçekleştiriyor. 30 yıllık tecrübesini özel organizasyonlara da yansıtan Ziba, çok az işletmede bulunan ve butik üretilen gıdaları kullanıyor. Ziba Catering Genel Müdürü Ruzi Gergeri, kalite ve hijyenin devamlılığını sağlamak adına ISO 9001-2015 ve ISO 22000-2005 kalite yönetim sistemlerine sahip olduklarını belirterek “Standartları tam anlamıyla uyguluyoruz.” diyor.

2017’DE YÜZDE 20 BÜYÜDÜK
Aynı mantıkla hareket ederek bünyelerinde gıda mühendisleri ve gıda teknikerleri çalıştırdıklarını belirten Ruzi Gergeri, profesyonel yönetim anlayışını benimsediklerinin altını çiziyor: “İşletmemizde acil eylem planları hazırlanmış ve belgelenmiştir. Her ihtimal düşünülerek aylık periyotta işletme ilaçlaması ve yemek analizleri özel laboratuvarlara yaptırılmaktadır. Günlük olarak da belirlenmiş dezenfeksiyon uygulamaları yapılmaktadır. Her satın aldığımız ürün, Türkiye’nin bildiği en iyi üç markanın içinden seçilmektedir.”
Ziba Catering Genel Müdürü Ruzi Gergeri, son olarak, 2017’de yüzde 20 büyüdüklerini, 2018’de de bu büyümeyi devam ettirmek istediklerini ifade ediyor.

RUZİ GERGERİ’DEN YEMEK HİZMETİ ALACAKLARA ÖNERİLER
Önceliğiniz fiyat olmamalı. Tabii ki kaliteyi ucuza almak için çaba sarf etmelisiniz ama yemek direkt sağlığınızı etkileyecek bir unsurdur. Buralardan yapacağınız tasarruflarla sağlığınızı kaybettiğinizde yerine koyamayabilirsiniz.
Yemek hizmeti alım öncesi işletmeyi mutlaka ziyarete gidiniz. Aslan yattığı yerden belli olur.
İşletmenin işe bakış açısına dikkat ediniz.
Yemek üretiminde kullandığı gıda ürünlerini iyice inceleyiniz.
İşletmenin referanslarıyla görüşünüz.
Anlaştığınız firmayla mutlaka yazılı bir sözleşme yapınız.

arf

Yukarı