Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Her gün binlerce insana yerinde yemek hizmeti...

16.11.2016 - 18:00

Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi CEO’su Ahmet Zeytinoğlu, her gün iş merkezleri, fabrikalar, eğitim ve sağlık kurumları gibi çeşitli segmentlerdeki kuruluşlarda farklı yaş gruplarından binlerce insana yerinde yemek hizmeti sunduklarını kaydetti.

Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi CEO’su Ahmet Zeytinoğlu, sadece yerinde yemek hizmetleri alanında değil, teknik hizmetlerden temizliğe, bahçe bakımı ve peyzajdan enerji yönetimine kadar uzanan farklı ihtiyaçlara çözüm sunduklarını belirterek, “İş ortaklarımıza ihtiyaçları olan hizmetler bütününü sunuyor, uzun vadeli iş birlikleri kurmayı önemsiyoruz. Çalışma dinamiklerimizin temelinde yer alan bu stratejimizi, sunduğumuz tüm hizmetlerimizde Sodexo’nun global misyonu olan ‘bireylerin yaşam kalitesini artırma’ hedefi ile birleştiriyoruz. Faaliyetlerimizle şirketlerin iş süreçlerindeki verimliliğini yükseltirken, çalışan memnuniyetlerini ve kurum imajlarını artırmalarına yardımcı oluyoruz. Ayrıca 80 ülkede uyguladığımız Hizmet Düzeyi Sözleşmesi (SLA- Service Level Agreement) ile de iş ortaklarımızla çalışmaya başlamadan önce bir araya geliyor ve ihtiyaçlarını kuruma özel olarak analiz ederek planlıyoruz. Böylece hizmet sunduğumuz kurumlara yüzde 7’ye kadar karlılık sağlayabiliyoruz” dedi.  

GIDA GÜVENLİĞİ VE SAĞLIKLI BESLENME
Her gün; iş merkezleri, fabrikalar, eğitim ve sağlık kurumları gibi çeşitli segmentlerdeki kuruluşlarda farklı yaş gruplarından binlerce insana yerinde yemek hizmeti sunduklarını kaydeden Zeytinoğlu, “Müşteri memnuniyeti odağında sunduğumuz bu hizmetimizi de gıda güvenliği ve sağlıklı beslenme çatısı altında birleştiriyoruz. Bu kapsamda öncelikle yemek hizmeti vermek üzere anlaşma yaptığımız müşterilerimize Sodexo’nun global çapta hazırlamış olduğu ve pek çok ülkede uygulanan ‘Personix’ sistemiyle detaylı analizler yapıyoruz. Firma kültürü, ihtiyaçları ve beklentilerinin yanı sıra, çalışanların tüketici profillerini de tanımlayabildiğimiz bu sistemle iş ortaklarımızın beklenti ve ihtiyaçlarına en uygun yemek hizmetini sunuyoruz. Gıda güvenliği noktasında ise denetimin ve eğitimin sürekliliğini önemsiyoruz. Alanında uzman ekiplerimize düzenli olarak; kişisel hijyen, üretim güvenliği, temizlik standartları ve depolama koşulları gibi çeşitli konularda eğitimler veriyoruz. Ayrıca üretim tesislerimizde görev yapan gıda mühendislerimiz ile her aşamada gıda güvenliğini çok yönlü kontrollerle sağlıyoruz” diye konuştu.

“REKABET ADİL ŞARTLARDA OLMALI”
İş dünyasında rekabetin istikrarı, yeniliği ve standartları etkileyen önemli faktörlerin başında geldiğine işaret eden Zeytinoğlu, şöyle devam etti: “Ancak özellikle hizmet sektörü gibi büyümesini hızla sürdüren ve halk sağlığını doğrudan doğruya etkileyen catering sektöründe rekabet, adil şartlarda ve gerekli denetimler altında sürdürülmeli. Bu noktada sektörün sahip olduğu sorunların başında da adil rekabete engel olan, kayıt dışı mal alımı ve hizmet üretimiyle ekonomiye ve insan sağlığına doğrudan zarar veren ‘merdiven altı’ üretimler geliyor. Fiyat odaklı hizmet alma yaklaşımı nedeniyle bazı firmalar kaliteli ve hijyenik koşullarda üretim yapan kurumsal firmalar yerine kalitesiz ve sağlıksız olmasına rağmen kayıt dışı firmaları tercih edebiliyorlar. Hâlbuki yemek hizmetinde hiçbir süreç şansa bırakılmamalı ve hizmet alma kültürü fiyat değil, performans odaklı olmalı.” 
 

GALATA

Yukarı