Ana içeriğe atla

aaa

NAMLI ZEYTİNLERİ GÜÇLÜ BİR MARKA OLMANIN SORUMLULUĞUNU TAŞIYOR

16.08.2018 - 10:22

TÜRKİYE’DEKİ İLK VE TEK BRC BELGELİ ZEYTİN ÜRETİM İŞLETMESİNE SAHİP NAMLI ZEYTİNLERİ’NİN PATRONLARINDAN VOLKAN DURMAZ, “SEKTÖRDE TANINMIŞ GÜÇLÜ BİR MARKA OLMANIN SORUMLULUĞUNU TAŞIYORUZ. İLKEMİZ, BİZE DUYULAN BU GÜVENİ SÜRDÜREBİLMEK.” DİYOR.

Zeytincilik sektörünün önde gelen firmalarından biri de Bursa Gemlik merkezli Namlı Zeytinleri. Siyah ve yeşil zeytin çeşitlerinin yanı sıra zeytin yağı, gurme ve kozmetik ürünleri de üretiyor. Firmada babadan devralınan bayrağı şu an Volkan-Hüseyin Durmaz kardeşler taşıyor. Volkan Durmaz ile Namlı Zeytinleri’nin hikâyesini ve ürünlerini konuştuk. 

Volkan Bey, şirketinizin hikâyesini bir de sizden dinleyebilir miyiz?
Kurucumuz, babam Mehmet Durmaz. 1978 yılında küfelerde zeytin satmaya başlayarak bugünkü şirketimizin temellerini atmış ve Mehmet Durmaz Zeytinleri’ni kurmuştur. Özenle üretip satılan bu kaliteli zeytinlere artan talep sonucunda babam Mehmet Durmaz’ın namı giderek yayılmış,  1993 yılında da Namlı Zeytinleri’ni kurup tesisleşme ve marka olma yolunda önemli bir adım atmıştır. Bu adım, meyvelerini kısa süre içinde vermiş ve Namlı Zeytinleri piyasada bir marka olmuştur. 1996 yılında babamızdan bayrağı devralarak çekirdekten yetişmenin verdiği tecrübeyle her geçen yıl çıtayı yükselttik. Bu bayrağı zirveye çıkarmayı ve orada tutmayı kendimize ilke edindik. Namlı Zeytinleri olarak Türkiye’deki ilk ve tek BRC belgeli zeytin üretim işletmesine sahibiz. Faaliyet gösterdiğimiz sektörde tanınmış güçlü bir marka olmanın sorumluluğunu taşıyoruz. Volkan ve Hüseyin Durmaz kardeşler ve tüm Namlı ailesi olarak ilkemiz, bize duyulan bu güveni sürdürebilmek, dünyada yetişen en eski meyve olarak bilinen zeytini, müşterilerimize en doğal haliyle kaliteli ve sağlıklı bir şekilde sunabilmek.

GEMLİK VE AKHİSAR’DA TESİSLERİMİZ VAR
Tesislerinizden bahsedebilir misiniz biraz?

Gemlik ve Akhisar bölgesinde olmak üzere iki tesisimiz var. Gemlik’teki tesislerimizin 5 bin 500 metrekaresi kapalı, 4 bin 500 metrekaresi de açık alan. Akhisar’daki tesisimiz ise 2 bin metrekare kapalı, bin 500 metrekare açık alana sahip. Gemlik tesislerimizde siyah zeytin, Akhisar tesisimizde ise yeşil zeytin üretimi yapılıyor. Namlı ve Volkan markası adıyla, gıda üretim şartlarına uygun olarak  ISO 22000, HACCP, FSSC ve BRC belgeli modern tesislerimizde özenle üretilen zeytinlerimiz, ulusal market zincirleri ve yurt içine verilen bayilikler aracılığıyla değerli müşterilerimize ulaştırılıyor.

Son dönemlerde tartışma konusu olan tarım politikalarıyla ilgili neler söylemek istersiniz?
Her alanda olduğu gibi tarımda da ithal eden ülke olmaktan ziyade ihraç eden ülke olmalıyız. Bu yüzden de başta zeytin alanları olmak üzere tarım alanları korunmalı, tarımsal üretim yapan çiftçiler ve işletmeler desteklenmeli.

Eylül ayındaki Ev Dışı Tüketim Fuarı ile ilgili görüşleriniz ve beklentileriniz neler?
Sektörümüzle ilgili her türlü etkinliği önemsiyoruz. Ev Dışı Tüketim Fuarı’ndan beklentimiz ise ihracat yapabileceğimiz kişilerle, firmalarla tanışabilmek. Sektörün önemli firmalarından biri olarak ihracatımızı geliştirmek ve ürünlerimizi dünyaya pazarlamak istiyoruz.

arf

Yukarı