Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

“Odak Noktamız Müşteri Memnuniyeti ”

13.12.2017 - 10:18

Merdiven altı yemek firmalarının sektörde haksız rekabete girmesinin Türkiye’de toplu yemek hizmetinin en büyük sorunlarından biri olduğunu ifade eden Parıltım Yemek Yönetim Kurulu Başkanı Necat Aydın, her sene daha çok bilinçlenen müşterilerin merdiven altı firmalara yönelmediğini belirtti.

ENFLASYON VERİMLİ ÇALIŞMAYI ENGELLİYOR
2017’nin belki de en önemli konularından biri de gıda enflasyonuydu. Gıda fiyatlarındaki artış haliyle catering sektörünü de etkiledi. Peki, ama sektör bu artıştan ne ölçüde etkilendi?  

2017 senesinde resmi kurumların açıkladığı rakamlara baktığımızda, gıdadaki enflasyon genel endeksin yüzde 3-4 puan üzerinde gerçekleşmektedir. Sektörde enflasyona dayalı fiyat artışları için genel endeks kabul görmektedir. Hal böyle olunca, maliyetler satış fiyatlarının üzerinde artmaktadır ve bu da sektörün para kazanmasına engel olduğu gibi verimli çalışmasını engellemekte ve merdiven altı firmaların işine yaramaktadır.  

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ EN ÖNEMLİ NOKTA
Gıda enflasyonuna yönelik almış olduğunuz önlemler nelerdi? 

Gıda enflasyonundan öte bizim için en önemli nokta müşteri memnuniyeti düşürmemek ve yükselen beklentileri karşılamaktır. Artan enflasyona önlem almak için de ürün tedarikimizde direkt üretici ve yıllık bağlantılarla alıyoruz. 

MERDİVEN ALTI FİRMALAR HAKSIZ REKABET İÇERİSİNDE
Catering sektörünün 2017 gündemlerini neler oluşturdu? 

Catering sektörünün gündemi yine değişmedi. Merdiven altı olarak sınıflandırdığımız yemek firmaları tarafından sektörde etkisi görülen haksız rekabet, Türkiye’de toplu yemek hizmetinin en büyük sorunlarından birini oluşturmaya devam etmektedir. Ama müşterilerimiz her sene daha da bilinçlenerek merdiven altı firmalara yönelmiyorlar. Biz ise ara eleman yetiştirmek için çalıştık. Yoğun iş yaptığımız bölgelerdeki mutfaklarımızda elemanları yetiştiriyoruz ve bu ekibimizle kaliteyi sağlıyoruz. 

“BÜYÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
2018’den beklentileriniz neler? Yeni dönem hedeflerinizi ve öngörülerinizi öğrenebilir miyiz?

2018’den beklentimiz, Parıltım Yemek olarak müşterilerimiz, çalışanlarımız ve tedarikçilerimiz ile birlikte büyüme devam etmektir. 2018 yılında yüzde 15-20 arasından bir büyüme hedefliyoruz. Hem ülkemize hem de sektörümüze katkı sağlayarak bu büyümeyi gerçekleştirmeyi umuyoruz. 
 

GALATA

Yukarı