Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

SERVİS KALİTESİNDEN ÖDÜN VERMİYORUZ

12.06.2017 - 16:11

Roka Davet Yönetim Kurulu Başkanı Erim Leblebicioğlu, “Son 10 yılda servis kalitesinden ödün vermeyerek kendimizi geliştirdiğimize inanıyoruz. Hem sunum hem de malzeme açısından kendimizi yenileyerek yola devam ediyoruz. Sağlıklı yemek konusunda yeni yatırımlarımız ve çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Sektörünüz ve firmanız açısından geçmiş 10 yılı değerlendirdiğimizde nasıl bir tablo karşımıza çıkıyor? Gerek faaliyet gösterdiğiniz sektör gerekse firmanız hangi atılımları gerçekleştirdi?
Davet organizasyon sektörü olarak düşündüğümüzde gastronomi ve yeme içmenin büyüdüğü ülkemizde son 10 yılda bizim sektörümüzde de birçok değişiklik meydana geldi. Geçmiş olduğumuz son 2 yıl dışında 10 yıllık periyotta yukarı ivme gösteren bir çizgi yakaladı. Sektördeki bu çizgiye şirketimiz Roka Davet de aynı şekilde ayak uydurdu. Son 2 yılda ise hem bulunduğumuz coğrafya ve siyasetteki belirsizliklerden dolayı bir duraklamaya girdik. 2017’nin 3. ve 4. çeyreğinde duraklamanın sona ereceğini ve büyümenin devam edeceğini öngörüyoruz. Roka Davet olarak bizim en büyük özelliğimiz; servis kalitesinden son 10 yılda ödün vermeyerek kendimizi geliştirdiğimize inanıyoruz. Hem sunum hem de malzeme açısından kendimizi yenileyerek yola devam ediyoruz. Ayrıca şu anda popüler olan sağlıklı yemek konusunda yeni yatırımlarımız ve çalışmalarımız sürüyor.

Gerek sektör gerekse firmanızın geleceğe yönelik hedefleri ve beklentileri nelerdir? Sektörde teknoloji, Ar-Ge çalışmaları, yeni trendler ve yatırımlar anlamında ne gibi atılımlar ve gelişmeler yaşanacak?
Öncelikle yeni trend olarak sağlıklı yiyecek, doğru beslenme üzerine yeni yatırımlar hazırlıyoruz. Hedefimiz şu anda bin metrekare olan üretim ve ofislerimizi 2 bin metrekare üzerine çıkarmak. Bunun yanında ise belki yurtdışında Türk yemeklerini tanıtacak bir ayrı catering girişimi yapmayı düşünüyoruz. Bundan 3 sene önce yatırım yaparak ortağı olduğumuz Neolokal Restaurant’ı da yurtdışında Türkiye’yi tanıtacak yeni bir mecra olarak kullanmayı planlıyoruz.
 

GALATA

Yukarı