4 Mart 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Ekonomi Öne Çıkarılanlar Son Dakika

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN MEMURA VE EMEKLİYE BİR ZAM MÜJDESİ DAHA!

Cumhurbaşkanı Erdoğan memur ve emekli maaşlarının zam oranını değiştirdi. Buna göre memur ve emeklinin zam oranı 30’a çıktı. En düşük emekli maaşı 5500 liraya çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan  açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Hazine ve Maliye ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlıklarında yaptığımız değerlendirme sonunda bütçe imkanlarını zorlayarak yüzde 25’lik bir artışa gitmeyi kararlaştırmıştık. Bunu da dün katıldığımız memur buluşmasında duyurmuştuk.

Memur buluşmasına giderken Bakanlarımıza bu oranları daha da çıkartacak formüller bulmaları talimatı vermiştik. Dün ve bugün yürütülen çalışmalar sonunda başka bazı alanlarda fedakarlık yaparak memur ve emekli maaş artış oranını yüzde 30’a kadar çıkartabileceğimiz imkanlar sağladık.

Böylece buradan memurlarımıza ve tüm emeklilerimize 2023 yılı Ocak ayı maaş artış oranını yüzde 30 olarak uygulanacağı müjdesini veriyoruz. Ayrıca en düşük emekli maaşı tutarını da 3500 liradan 5500 liraya çıkarıyoruz.

Bunların yılın ilk 6 ayına ait zamlar olduğunu yılın 2. yarısı için toplu sözleşme ve enflasyon farkı göz önünde bulundurularak yeni artış yapılacağını tekrar hatırlatmak istiyorum.

Yeni memur ve emekli maaşlarının çalışanlarımıza tekrar hayırlı olmasını diliyorum. Asgari ücret artışında da ifade ettiğim gibi yıl içinde beklenmedik durumlar ortaya çıkması halinde temmuz ayındaki düzenlemede bunun telafisinin yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın.”

Şube müdürü 2022 yılının temmuz ayında 15.848 alırken 20602 liraya çıktı.

Üniversite mezunu memur 9707 lira alırken yeni zamla birlikte 12. 619 liraya yükselecek.

Uzman öğretmen (1/4) 12.905 lira alırken yeni zamla birlikte 16.776 liraya yükselecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir