18 Mayıs 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Sağlık

DENEYİM VE TECRÜBELERİMİZLE SAĞLIĞINIZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Girişimsel Kardiyoloji ve Elektrofizyoloji Uzmanı Koru Kalp Merkezi Direktörü Doç.Dr. Sinan Altan Kocaman ile kendi bünyelerinde bulunan Koru Hastanesi Prof. Dr. Ahmet Sonel Kalp Merkezi hakkında konuştuk.

Kalp ve damar hastalıkları toplumlarda en fazla ölüme ve iş gücü kaybına sebep olan hastalıkların başında gelmektedir. Bu nedenle bu hastalıklardan birincil korunma, erken tanı ve tevavisi klinik pratikte kalp merkezlerinin önemli uğraşlarındandır.

Kalp merkezimizde yetişmiş uzman doktor ve eğitimli yardımcı tıbbi personel ile çeşitliliği oldukça geniş işlemler yapılabilmesi hasta güveni ve tek merkezden hasta takibini oldukça kolaylaştırmıştır.

Diğer bir nokta kalp merkezimiz, öngörülemeyen acil kardiyak olayların günün her saatinde tedavi edilebilmesi için 112 acil çağrı sistemi ile entegre olarak çalışmaktadır.

Kardiyoloji ve kalp damar cerrahisi kliniklerinden oluşan merkezimizde rutin poliklinik ve yataklı hasta hizmetleri dışında koroner ve periferik vasküler girişimler, karotis-renal arter stentleme, doğumsal kalp hastalıkların ameliyatsız onarımı (ASD, VSD, PFO ve PDA kapatılması), renal denervasyon, Aort koarktasyonunun ameliyatsız tedavisi, sonradan gelişen kalp kapak darlıklarının açılması (mitral ve pulmoner valvüloplasti), mitral ve triküspit kapağa klip yerleştirilmesi (Mitra-clip, Tri-clip) ve EVAR (aort anevrizmalarına greft kaplı stent yerleştirilmesi), TAVI (ameliyatsız aort kapak değiştirilmesi), septal alkol ablasyonunu, sol atriyal apendiks kapatma, gibi oldukça sofistike işlemeler başarı ile uygulanmaktadır.

Kardiyoloji alanında ritim bozukluklarının geleneksel ve kompleks haritalama sistemleri ile ablasyon tedavileri ve her türden kalp pilinin takılması yaygın bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kalp cerrahisi ekibimiz her türlü geleneksel ve minimal invaziv yöntem ile yapılan operasyonlardan robotik cerrahiye uzanan geniş bir yelpazede operasyon portföyüne sahiptir. Bunun dışında varis polikliniği ile de birçok işlem günübirlik ayaktan perkütan yöntemler ile yapılabilmektedir.

Kendi deneyim ve tecrübelerimiz ile geliştirdiğimiz damar yaşı ve yapısı kontrollerimiz ile de beklenmedik birçok genç kardiyak olayları önlemeyi hedeflemekteyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir